کاربران پرینتر بهتر است بدانید ...

تاریخ مقاله: 1396/2/9

کاربران پرینتر بهتر است بدانید ...

تمام موضوعات دنیا نکات جالب دارند. ماشینهای اداری نیز این نکات جالب را دارند. با ما باشید تا 10 نکته جالب در مورد پرینتر ها را با شما در میان بگذاریم:

1- رول پرس در دستگاه های پرینتر می تواند تا 205 درجه سانتیگراد داغ شوند. رول پرس ها دو عدد سیلندر هستند که باعث می شوند پودر تونر روی کاغذ ذوب شود. بله حتماً فکر می کنید کاغذ چرا آتش نمی گیرد. برای اینکه حرارت، کاغذ را آتش نزند، عمل ذوب شدن تونر، با سرعت زیاد انجام می شود.

2- پودر تونر، نیازی به حرارت زیاد برای ذوب شدن ندارد. جالبه نه! با اینکه پرس های داخل پرینتر، به شدت داغ می شوند، تا تونر را ذوب کنند، شما حتی می توانید با کمی آب داغ، تونر را ذوب کنید. اگر کمی تونر روی لباس شما ریخته شده، با کمی آب سرد آنرا براحتی بشویید و اکیداً از آب گرم استفاده نکنید.

3- برای ساخت یک کارتریج، از یک گالن نفت استفاده می شود. البته کاملاً یک گالن استفاده نمی شود ولی جابه جایی و مراحل تولید با مصرف یک گالن نفت فرقی ندارد. برای حفظ محیط زیست و حفظ منابع طبیعی بهتر است کارتریج خود را شارژ کرده و دوباره استفاده کنید.

4- پرینتر شما سه برابر بیشتر از کامپیوتر شما مصرف انرژی دارد. پرینتر شما کوچک است. درست! ولی این به معنی مصرف کمتر انرژی آن نیست. هنگامیکه کامپیوتر و پرینتر همزمان در حال کار هستند، پرینتر سه برابر کامپیوتر مصرف برق دارد؛ در حالیکه وقتی پرینتر بیکار است، کامپیوتر پنج برابر بیشتر مصرف برق نسبت به پرینتر دارد!

5- کوچکترین پرینتر دنیا دارای ابعاد 5x5x28 سانتیمتر است. نام این پرینتر PrintStik نام دارد و توسط شرکت Planon ساخته شده است. وزن آن 680 گرم است که آنرا کاملاً قابل حمل کرده است. PrintStik یک پرینتر بلوتوثی است که قابلیت چاپ 20 برگ در دقیقه را دارد.

6- بزرگترین پرینتر دنیا دارای ابعاد 12 در 49 متر است! نام پرینتر Infinitus است و توسط شرکت Big Image Systems ساخته شده است. این پرینتر توانایی چاپ 609 متر مربع را دارد که برای چاپ زمینه های شو تلویزیونی و تئاتر و فیلم استفاده می شود.

7- سریعترین پرینتر دنیا قابلیت چاپ 150 صفحه در دقیقه را دارد. شرکت Riso پرینترهایی تولید می کند که این قابلیت را دارند. در صورتی که پرینترهای معمولی قابلیت چاپ رنگی تا 15 تا 30 برگ در دقیقه را دارند.

8- پرینترهای سه بعدی قابلیت چاپ غذا را دارند! البته شاید بدانید این نوع پرینتر ها قابلیت ساخت خیلی چیزهای دیگر را نیز دارند. مثل جواهرات با طرح های پیچیده، لباس و  اشیای تزیینی. این نوع پرینتر ها در آینده به شدت به تولید انبوه خواهند رسید و به صنعت و تکنولوژی کمک زیادی می کنند.

9- تعداد زیادی کارتریج جوهر افشان در دنیا وجود دارد. اگر تمام کارتریج های جوهر افشان خالی دنیا را در یکسال در کنار هم قرار دهیم، سه دور بدور زمین می چرخد.

10- جوهر گران است! هزینه تقریبی تولید جوهر پرینتر، آنرا جزو گرانترین مایعات مصرفی دنیا کرده است. اگر بصورت گالن حساب شود، هزینه اش بیشتر از نفت و حتی سوخت شاتل برآورد می شود

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0