سوالات متداول مشتریان ستاره چاپگر جهان نما

1397/1/26

 - پرینتر مناسب برای استفاده در واحد های حسابداری چیست ؟

HP 2055 , HP 2035 , HP M402 , HP M401

2 - چه پرینتر هایی را برای دفترخانه ها مناسب تر می دانید  ؟

HP M125 , HP M130 , HP M127 , HP 1102

3 - مجموعه شما پرینتر و چندکاره ی دست دوم نیز برای فروش دارد ؟

می توانید با عضویت در کانال تلگرام مجموعه به آدرس https://t.me/hc از مدل های دست دوم آگاهی پیدا کنید .

4 - مناسب ترین چندکاره ها برای دفاتر بیمه و آزانس های هواپیمایی را معرفی کنید ؟!

پرینتر لیزر سیاه سفید سه کاره Canon

پرینتر لیزر سیاه سفید سه کاره HP

پرینتر لیزر سیاه سفید چهار کاره HP

پرینتر لیزر سیاه سفید چهارکاره HP

پرینتر لیزر سیاه سفید چهار کاره Samsung

5 - مناسب ترین پرینتر را برای چاپ عکس در نمایضشگاه ها و همایش ها معرفی کنید ؟

پرینتر های جوهرافشان اپسون ، ترجیحا 6 رنگ و همراه با مخزن فابریک و استاندارد

6 - پرینتر مناسب برای دفاتر روزنامه چه مدلیست ؟

HP M706 , HP 5200 , HP M435

7 - کارتریج ها بعد از شارژ چند برگ پرینت می گیرند ؟

کارتریج شارژی همانند کارتریج اصلی اما با 15% افت کیفیت پرینت می گیرد .

8 - آیا کارتریج جوهری طرح از نظر کیفیت برابر نمونه فابریک می باشد ؟

کارتریج جوهرافشان طرح EPSON , HP و CANON همواره کیفیت مطلوبی را به مشتری ارائه می دهند . اما هنگام خرید باید تمام کارتریج ها را طرح و یا فابریک بخرید زیرا تنوع طرح و فابریک در دستگاه اختلال ایجاد می کند .

9 - آیا پیکاپ پرینتر را می توان تعمیر کرد ؟

خیر ! پیکاپ در صورت ساییده شدن حتما باید تعویض گردد .

10 - آیا کارتریج را در زمان خاصی باید مصرف کرد ؟

- کارتریج لیزری را طبق قانون انقضا که روی جعبه مشخص شده شده مصرف کنید

- کارتریج جوهری بعد از باز شدن حتما باید در دستگاه قرار بگیرد و هر هفته با آن پرینت گرفته شود تا از خشک شدن آن جلوگیری شود .

- کارتریج لیزری بعد از باز شدن محدودیتی در مصرف ندارد اما نباید در جای خیلی گرم یا خیلی سرد نگهداری شود .

11 - مدت زمان چاپ خیلی طولانی است

هیچ چیز بدتر از یک مدت زمان طولانی برای انجام یک پروژه ی چاپی نیست . زمان چاپ آهسته می تواند با یک تنظیم وضوح ، حافظه یا انتخاب یک کاربر حرفه ای به زمانی سریع و مناسب تبدیل شود .

تصاویر با وضوح بالا اطلاعات بیشتری را برای رایانه و چاپگر خود برای پردازش آماده می کنند و زمان چاپ را کند می کنند . اگر شما به دنبال کیفیت حرفه ای و گالری نیستید ، حالت های پیش فرض ، استاندارد یا عادی را برای اسناد اداری انتخاب کنید . برای ارائه یا بخش های رسمی تنظیمات خود را به کیفیت بالا تغییر دهید . اگر پردازش فایل های بزرگ با تصاویر پیچیده بخشی از گردش کار معمولی شما باشد در نظر داشته باشید که اضافه کردن حافظه برای نگه داشتن چاپگر در بهترین حالت الزامیست .

از حالت چاپ دو طرفه به حالت ساده تنظیمات پرینتر را تغییر دهید در این حالت از کاغذ بیشتری استفاده می شود اما چاپ یک طرفه زمان قابل ملاحظه کمتری را استفاده می کند .

12 - مشکل گیر کردن و نکشیدن کاغذ

در حقیقت برخی از چاپگر ها دارای فضاهای خالی هستند . با بازرسی مسیر کاغذ و حذف هر گونه مواد مبهم شروع کنید . مراقب باشید که هر کاغذ باقی مانده را مستقیما و به آرامی از محلش بدون آسیب رسانی به قطعات پرینتر خارج سازید . اگر کاغذ بین غلطک ها گیر کرده بود برای خارج سازی با یک متخصص مشورت کنید .

اگر کاغذها به صورت ناهموار بارگذاری شده اند یا بیشتر از ظرفیت سینی قرار داده شده اند سینی را خارج کرده ، کاغذ ها را به اندازه ی مناسب و به صورت صحیح در سینی کاغذ مجدد بارگذاری کنید . گاهی اوقات شما ممکن است هیچ برگه ی اشتباهی را پیدا نکنید ، در این صورت شما باید پشته کاغذ را حذف کنید از درستی قرار گیری آن اطمینان پیدا کنید و دوباره آن را در سینی قرار دهید .

به عنوان یک قاعده ، همیشه باید اطمینان حاصل کنید که نوع کاغذ چاپ شده توسط چاپگر شما پشتیبانی می شود و همچنین به یاد داشته باشید که کاغذ های خود را در جایی قرار دهید که خشک است و هیچ رطوبتی ندارد .

13 - چاپ های واقعا بد

چاپگر شما کاملا کار می کند اما نتیجه چاپ نهایی شما به نظر وحشتناک می رسد . لکه های براق ، کیفیت تصویر ضعیف و غیر حرفه ای نتیجه ایست که شما دریافت می کنید .

برای چاپ لیزری با کیفیت بهتر است امور ساده زیر را انجام دهید . اگر مشکل همچنان ادامه داشت احتمالا مشکل مربوط به سخت افزار چاپگر شماست .

- از صحت کاغذ های بارگذاری شده برای چاپ اطمینان حاصل کنید .

- بررسی کنید که کاغذ بارگذاری شده در سینی مطابق با نوع انتخاب شده در درایور چاپگر است .

- کارتریج تونر ، واحد های چاپی و فیوزر را برای اطمینان از آسیب ندیدن بررسی کنید . این قسمت ها و قطعات بر اساس مدل و سازنده متفاوت است ، بنابراین بهتر است به راهنمای کاربر مراجعه کنید .

14 - چاپگر من کار نمی کند !

در ابتدا بررسی کنید که دستور چاپ را به درستی برای چاپگرتان ارسال کرده اید . برای بردن چاپگر خود به تنظیم پیش فرض ، بر روی پیوند به چاپگر و فکس ها کلیک کنید . بر روی آیکون چاپگر خود راست کلیک کنید و تنظیم را به عنوان پیش فرض انتخاب کنید  .

در آخر اگر چاپگرتان مشکلی نداشت و فقط پرینت نمی گرفت ساده ترین راه ، راه اندازی  مجدد است . کامپیوتر خود را راه اندازی کنید و در نهایت چاپگر خود را برای چند دقیقه خاموش کنید و دوباره روشن کنید .

15 - چرا چندکاره های قدیمی مانند HP 2035 و HP M127 با قیمت هایی بالاتر نسبت به مدل های جدید عرضه می شوند ؟

هزینه ی مصرفی این چاپگر ها به دلیل رایج بودن در بازار پایین تر از مدل های جایگزین است . قیمت اصلی کارتریج تونر ، هزینه ی شارژ و قطعات کارتریج پرینتر ها و چندکاره های قدیمی بسیار مناسب تر از مدل های جدید است .

16 - چرا کارتریج تونر های تعبیه شده درون چاپگر ها نسبت به مشخصاتی که از محصول در سایت ها نوشته شده ، تعداد برگ کمتری پرینت می گیرد ؟

کارتریج تونر های تعبیه شده در دل پرینتر ها در ابتدای خرید ، کارتریج های تستر یا به اصطلاح استارتر هستند . تعدادی که در مشخصات محصول در سایت نوشته شده مربوط به تونر کارتریج های نو با پوشش 5 درصدی برای پرینت هر برگ است .

17 - برای ارسال و دریافت فکس از دستگاه های چهارکاره فاقد گوشی چه باید کرد ؟

می توانید نسبت به تهیه یک گوشی فابریک از بازار اقدام کنید و یا یک گوشی تلفن را از طریق کابل به چاپگر چندکاره وصل کنید . علاوه بر این بدون نیاز به گوشی از کنترل پنل روی چندکاره ی خود برای ارسال فکس استفاده کنید .

18 - چرا در بازار کارتریج های اورجینال و فابریک بدون گارانتی عرضه می شوند اما کارتریج های طرح چین با گارانتی تعویض بفروش می رسند ؟

کارتریج های فابریک و اورجینال توسط کمپانی های اصلی تولید و بدون کوچکترین مشکلی در چاپ عرضه می شوند اما کارتریج های طرح که توسط کمپانی های مختلف تولید می شوند احتمال ارائه ی پرینت های بی کیفیت و لکه را همراه دارند از این جهت برای حفظ رضایت مشتری ، کارتریج های طرح چین با گارانتی تعویض بفروش می رسند

19 - گارانتی تعویض کارتریج طرح چین چه مدت اعتبار دارد ؟

گارانتی تعویض کارتریج های طرح تا زمانی که 50% از تونر داخل آن را استفاده کنید معتبر خواهد بود پس از آن کارتریج طرح با دارا بودن هر گونه مشکلی تعویض نخواهد شد

20 - چرا کارتریج های لیزری با قیمت متفاوت شارژ می شوند ؟

حجم متفاوت تونر کارتریج ، پودر شارژ و بسته به نیاز کارتریج به تعویض قطعات مانند چیپست و درام بعد از شارژ ، قیمت شارژ متفاوت می شود .

برای شارژ سریع و اطلاع از قیمت نهایی شارژ کارتریج با 87 470 888 021 تماس بگیرید .

21 - چرا در حین پرینت گرفتن چاپ هایتان بی کیفیت و همراه با لکه هستند ؟

در صورتی که شارژ کارتریج به درستی انجام نگیرد و یا با مواد و قطعات بی کیفیت صورت بگیرد در چاپ هایتان لکه ایجاد می شود .  با شارژ درست کارتریج و تعویض قطعه ایراد رفع می شود .

22 - در صورت منتقل نشدن دستور پرینت از سیستم به پرینتر چه باید کرد ؟

در صورتی که دستور پرینت از سیستم به پرینتر انتقال نیافت در ابتدا محل اتصال کابل USB را بررسی کرده تا از شکسته نشدن یا خارج نشدن کابل اطمینان یابید . در مراحل بعد و در صورت حل نشدن ایراد برد فرمتر به احتمال زیاد دچار مشکل شده و باید آن را تعویض کنید . در آخر درایور پرینتر را چک کنید تا در صورت پاک شدن دوباره نصب کنید و در صورتی که نیاز به update دارد ، آن را بروز کنید .

23 - چرا در حین پرینت گرفتن کاغذ درون پرینتر گیر می کند و صدا می دهد ؟

به احتمال بسیار زیاد این ایراد به این دلیل است که کاغذ همراه با منگنه یا سوزن به داخل پرینتر رفته و باعث پاره شدن فیلم فیوزینگ شده است . برای رفع این ایرادد باید فیلم فیوزینگ را تعویض کنید .

24 - جنرال سرویس پرینتر و چندکاره هر چندوقت یکبار باید صورت بگیرد ؟

برای پرینتر های نو بعد از شش ماه جنرال سرویس باید انجام بگیرد و پس از آن بازه های 4 ماه یکبار !

25 - برخی کاربران بر این باورند که بعد از نمایش ارور تمام شدن کارتریج با تکان دادن کارتریج تونر می توان مجددا از آن استفاده کرد . آیا این باور صحیح است ؟

به دلیل بروز فشار بسیار زیاد به درام کارتریج تونر با تکان دادن ، بهتر است این کار را انجام ندهید .

26 - چرا قیمت پرینتر های جوهری از سایر مدل ها ارزان تر است ؟

پرینتر های جوهری را می توان انتخابی مناسب برای مصارف خانگی بداینم . چاپگر های جوهرافشان ارزان تنها قادرند تا 200 برگ را چاپ کنند علاوه بر تمام موارد گفته شده پرینتر های جوهری ، از مواد مصرفی گران تری بهره می برند .

27 - پیش فاکتور مجموعه تا چه مدت دارای اعتبار است ؟

مدت زمان اعتبار پیش فاکتور بسته به دو عامل سفارش و موجودی متفاوت است که در انتهای پیش فاکتور مدت زمان اعتبار قید می گردد .

28 - بعد از شارژ کارتریج کانن 728 در ارسال و دریافت فکس مشکل پیش می آید ، برای رفع این مشکل چه باید کرد ؟

می توانید نسبت به خرید کارتریج نو و یا تعویض چیپست کارتریج تونر شارژی خود این مشکل را رفع کنید .

29 - گارانتی اصلی پرینتر های جوهری اپسون چیست ؟

پرینترهای جوهری اپسون با دو گارانتی اصلی مادیران و آواژنگ همراه هستند .

30 - گارانتی قابل اعتماد برای دستگاه های کپی چیست ؟

دستگاه های کپی از کمپانی های متفاوت با گارانتی های اصلی معتبر عرضه می شوند .
کپی توشیبا همراه با گارانتی بدرالکتریک     کپی شارپ همراه با گارانتی مادیران
کپی سامسونگ همراه با گارانتی اصلی سام سرویس     کپی کانن همراه با گارانتی کانولا

31 - تانک یا مخزن جوهر بر روی چاپگر های جوهرافشان به چه صورت باید قرار بگیرد ؟

برای نصب مخزن یا تانک جوهر بر روی پرینترهای جوهرافشان باید هم سطح و تراز بودن را کاملا رعایت کنید .

32 - بعد از چه مدت هد چاپگرهای جوهری خشک می شوند ؟

بعد از بازه ی دو هفته ای که از چاپگر جوهرافشان خود استفاده نکنید هد چاپگر جوهری شروع به خشک شدن می کند . بعد از گذشت 1- 2 ماه می توانید هد را تعمیر کنید و شروع به چاپ کنید ولی هد چاپگر جوهری خود را بعد از تعمیر باید تعویض کنید .

33 - رعایت وزن کاغذ چه اهمیتی در چاپ دارد ؟

اگر وزن کاغذ مورد استفاده در پرینتر و چندکاره و حتی کپی با اندازه ی مشخص شده و قابل پشتیبانی در چاپگر که در دفترچه راهنما نوشته شده هماهنگ نباشد ممکن است تا کاغذ درون چاپگر گیر کرده و به دنبال آن به قطعات پرینتر آسیب وارد شود .

34 - چاپگر مناسب چاپ کاتالوگ و امور تبلیغاتی کدام است

برای چاپ کاتالوگ یا امورچاپ از پرینتر های جوهرافشان 6 رنگ اپسون استفاده کنید . نکته ی دیگر انتخاب پرینتری است که قادر است تا بر روی کاغذ های گرم بالا با کیفیت بسیار عالی چاپ کند .

 


Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/hpcanonstarcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/hpcanonstarcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/hpcanonstarcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/hpcanonstarcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/hpcanonstarcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/hpcanonstarcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087