وجود خط اضافی در برگه پرینت شده

وجود خط اضافی در برگه پرینت شده

1396/5/24

نام نویسنده admin

عکسی را چاپ کرده اید اما می بینید که در آن خطوط اضافی دیده می شوند. این خطوط از کجا آمده اند و چگونه از بین می روند؟
ترفند: در زمان چاپ عکس بیشترین تعداد سوزن های  به کار گرفته می شوند. اگر همه آنها درست نباشند، حاصل به وضوح مشهود خواهد بود که چشم سریعا به آنها پی خواهد بود. این مشکل زمانی بیشتر خواهد شد که به جای برگه معمولی از برگه های مخصوص عکس که چند لایه است و جوهر به صورت کنترل شده به آنها وارد می شود، استفاده کنید. ایجاد خطوط اضافی را به شیوه زیر می توانید از بین ببرید:
قبل از چاپ عکس، سوزن های
 بر روی کاغذ معمولی تست کنید. برای این کار می توانید توسط گزینه های زیر اقدام کنید:
Control panel >Printers and Faxes >Properties >General >Print Test page
به برگه تستی چاپ شده نگاه کنید، اگر خطوط دارای حفره هایی بودند، باید سوزنهای
را پاک کنید و دوباره تست کنید. "البته فراموش نکنید که تمام اینکارها را قبل از تست کردن بر روی برگه چاپی مخصوص عکس انجام دهید".
پرینترهای جوهرافشان
● بعد از پاک کردن سوزن ها هنوز کیفیت چاپ بد است. چکار باید کرد؟
مشکل: از
 خود گاهی وقت ها استفاده می کنید. متاسفانه هنگام استفاده چنان کیفیت بدی به شما می دهد که حتی نمی توانید، متوجه چیزی بر روی صفحه چاپ شده شوید. مطمئنا بخاطر مخزن های خالی از جوهر نمی باشد چرا که آنها را امتحان کرده اید.
ترفند: در آن دسته از  که مغزی و هد  یک قسمت واحد را تشکیل می دهند، مشکل خشک شدن جوهر در هد  در حالتی که از دستگاه زیاد استفاده نشود، دیده می شود.
اگر میزان کثیفی سوزن های  از حد گذشته باشد، دیگر حتی با پاک کردن سوزن ها نیز کاری از دست شما ساخته نیست. در بهترین حالت،  مورد نظر را از دستگاه خارج کرده و هد
 را با دستمال تمیز و خیس پاک کنید. برای خیس کردن دستمال از آب معدنی استفاده کنید، چون مواد درون آب لوله کشی می توانند دوباره باعث گرفتگی سوزن ها شوند.
● هد پرینتر را شخصا پاک کنید:
مشکل: با این فرض که در
 شما  و هد  از هم جدا باشند و به جز آن هم اجازه بیرون آوردن هد از به شما داده نمی شود. بسیار کثیف شده است و می خواهید آنرا تمیز کنید. اما به سوزن ها دسترسی ندارید.
ترفند: هد بعضی از  مثلا در گروه Epson Stylus در دستگاه به صورت پایدار نصب شده اند و پیشنهاد هم نمی کنیم آنها را باز کنید. اما باز هم راهی برای تمیز کردن هد از همه کثیفی ها وجود دارد. ولی قبل از آن باید از حالتی که در آن متوقف شده خارج شود، چون در غیر این صورت هیچ امکان حرکتی برای آن نخواهد بود. برای باز کردن این قفل،  را روشن کرده و به محض خارج شدن هد از مکان ایستاده خود، را از برق بکشید. حالا هد قابل تکان دادن است.
دستمال تمیز و خیسی را زیر هد کشیده و با یک دست آن را محکم نگه داشته و با دست دیگر هد را به جهات مختلف حرکت دهید. مکان اولیه در که هد را از آنجا برداشتید، هم تمیز کنید. در این مکان هم بخشی از جوهرهای خشک شده که با گردو خاک مخطوط شده وجود دارند.
وقتی همه چیز را تمیز کردید، سیم برق را به پریز وصل کنید. دوباره روشن می شود برای اطمینان می توانید برگه ای را بصورت تست چاپ کنید.
● اگر بیش از حد با جوهر اقتصادی رفتار کنید، برایتان گران تمام می شود.
مشکل: وقت تمیز کردن هد را نداشته و به این علت مجبور به خریدن فشنگ های جدید شده اید. البته با اینکه هنوز هم جوهر در  قدیمی شما وجود داشته است. می خواهید مانع از تکرار این موضوع شوید.
ترفند: کمتر صرفه جویی کرده و بیشتر چاپ کنید تا بتوانید در جوهر صرفه جویی کنید. کمی عجیب به نظر می رسد اما درست است.
دلیل: کسی که کم چاپ می کند، به احتمال زیاد به جوهر بیشتری نیاز خواهد داشت چرا که با هر بار پاک کردن هد و سوزنها، مقداری جوهر نیز هدر می رود.
اگر جوهر از زمان چاپ قبلی در سوزن های  خشک شده باشد، حتی ممکن است که احتیاج به چند بار پاک کردن باشد تا بتوانید کیفیت مطلوب را در چاپ خود ببینید.
ناگفته نماند که  در حقیقت به صرفه نیستند. چون جوهر زیادی مصرف می کنند تا بتوانند سوزن ها را دوباره خالی کنند. شما در صورتی که مرتبا از
 خود استفاده کنید، مانع از این عمل می شوید. حتی چاپ صفحاتی از اینترنت نیز کافی است، مزیت این کار این است که با توجه به وجود عکس و متن، ترکیب عالی برای تمیز نگهداشتن سوزن ها خواهید داشت.
پرینترهای جوهرافشان
● مسیر عبور هد پرینتر:
مشکل: شما از چاپ
 خود راضی نیستید. حروف کشیده شده به نظر می رسند، عکس ها ظرافت مورد نظر را ندارند و خطوط بسیار کثیفند.
ترفند: اگر چنین مسائلی برای شما مهم است، غالبا مسیر گذاری هد به شما کمک می کند. بنا به مدل
 که استفاده می کنید به گزینه های زیر مراجعه کنید:
Control panel >Printers and Faxes >Properties >General
بیشتر مدل ها احتیاج به چند برگ کاغذ A4 برای این کار دارند. برای مثال مدل Epson Stylus C86 چهار صفحه A4 را احتیاج خواهد داشت تا عمل alignment را انجام دهد. برگه ها هم بدون هیچ مشکلی هم در رو و هم در پشت چاپ می شوند . این کار باعث صرفه جویی در مصرف کاغذ می شود.

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087