نصب و راه اندازی پرینتر سه کاره Hp M125nw  بصورت وایرلس

تاریخ مقاله: 1396/11/27

نصب و راه اندازی پرینتر سه کاره Hp M125nw بصورت وایرلس

مراحل نصب و راه اندازی پرینتر HP M125nw به صورت وایرلس بعد از جعبه‌گشایی و روشن کردن دستگاه ابتدا باید زبان و کشور مورد نظر را برای دستگاه تنظیم کنید. 1- برای این کار وقتی دستگاه روشن می‌شود، ابتدا زبان دستگاه را English انتخاب کنید.
2- در قسمت بعد از شما تعیین لوکیشن خواسته می‌شود که با توجه به سایز کاغذهایی که در ایران استفاده می‌شود A4 است، پس باید کشوری را انتخاب کنیم که از لحاط تنظیمات کاغذ با ایران یکی باشد، که در این قسمت Australia را انتخاب می‌کنیم.
3- حالا بعد از انجام این تنظیمات، دستگاه شما آماده به کار است. برای نصب پرینتر به صورت وایرلس، دو روش وجود دارد که ما هر دو روش را برای شما توضیح می‌دهیم: روش اول با مودم یا روتر دارای تکنولوژی WPS A- ابتدا از فعال بودن WPS روی مودم خود مطلع شوید (این قابلیت بصورت پیش‌فرض فعال است مگر هنگام راه‌اندازی مودم یا روتر آن را غیرفعال کرده باشید. B- از پنل دستگاه دکمه وایرلس را فشار دهید تا وارد تنظیمات وایرلس شوید.

C- در این مرحله شما باید دکمه WPS را که در بیشتر موارد پشت مودم یا روتر است را فشار دهید تا چراغ مربوط به آن شروع به چشمک زدن کند.

4- حال باید دکمه Ok را از روی پنل پرینتر فشار دهید و منتظر بمانید تا ارتباط بین مودم و پرینتر برقرار شود. ( تقریبا 2 دقیقه طول می‌کشد) نصب و راه اندازی پرینتر HP M125nw به صورت وایرلس 5- بعد از برقراری ارتباط، پیغام Connection Established را مشاهده می‌کنید. دکمه Ok را بزنید تا ارتباط برقرار شود.

حال روی پنل دستگاه مشاهده می‌کنید که چراغ وایرلس روشن و ثابت است و آی‌پی نیز برای شما نمایان است. نصب و راه اندازی پرینتر HP M125nw به صورت وایرلس برای نصب درایور نیز ابتدا سی دی درایور را اجرا کرده و مراحل زیر را طی کنید: 1- درایور را اجرا کرده و Next را کلیک کنید.

2- در صفحه بعدی تیک مربوط به تایید قرارداد استفاده را زده و بر روی Next کلیک کنید.

3- در این قسمت نحوه اتصال از شما سوال می‌شود که جهت نصب بصورت وایرلس، گزینه دوم (Connect through network) را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید.

4- برنامه در شبکه پرینتر شما را جستجو می‌کند و در صورت درست بودن اتصال، پرینتر شما را پیدا کرده و اطلاعات آن را نمایش می‌دهد. نصب و راه اندازی پرینتر HP M125nw به صورت وایرلس 5- در صورت درست بودن Next را کلیک کنید. 6- بعد از گذشت دقایقی پرینتر نصب شده و پیام موفق بودن نصب را مشاهده می‌کنید.

7- نصب تمام است و جهت ادامه کار، بر روی Next کلیک کنید و در این مرحله از شما سوالی مبنی بر فعال و یا غیر فعال کردن Wireless Direct Printing می‌پرسد که در صورت نیاز جهت فعال‌سازی می‌توانید گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و Next را کلیک کنید. نصب و راه اندازی پرینتر HP M125nw به صورت وایرلس 8- و در آخر بعد از چند لحظه، پایان نصب را مشاهده می‌کنید که با زدن Finish عملیات نصب پایان می‌شود. روش دوم نصب بدون نیاز به Wps در این روش شما نیاز به کانکت کردن پرینتر با مودم ندارید و تمام مراحل بصورت نرم افزاری انجام میشود. حال مراحل نصب را به روش زیر انجام دهید.

- سی دی نصب را قرار داده و مراحل نصب را تا مرحله 3 مجدد انجام دهید و در قسمت نوع ارتباط این بار گزینه آخر Help me setup first-time Wireless connection را انتخاب کرده و در منوی باز شده در زیر آن گزینه اول را انتخاب کنید و Next را انتخاب کنید. Yes, retrieve the wireless setting on my computer

- در مرحله بعدی از شما درخواست می‌شود که کابل USB را به دستگاه متصل کنید. کابل را وصل کرده و منتظر بمانید. مراحل نصب بصورت اتوماتیک انجام می‌شود و ممکن است دقایقی طول بکشد، لطفا صبور باشید. نصب و راه اندازی پرینتر HP M125nw به صورت وایرلس 3- در این قسمت نام مودم را خواهید دید. در صورت درست بودن Next را کلیک کنید.

4- بعد از گذشت دقایقی، پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن ارتباط نشان می‌دهد و از شما می‌خواهد تا کابل Usb را جدا کنید. کابل را جدا کرده و منتظر بمانید. نصب و راه اندازی پرینتر HP M125nw به صورت وایرلس 5- نصب با موفقیت انجام شد. جهت ادامه Next را کلیک کنید و در پایان گزینه Finish را انتخاب کنید.
 

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087