زمان تعویض درام کارتریج لیزری

تاریخ مقاله: 1397/4/10

زمان تعویض درام کارتریج لیزری

پرینتر بخش اساسی از مجموعه تجهیزات اداری است و همانند هر بخش از تجهیزات اداری، نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد. پروسه تعمیر و نگهداری شامل تعویض پودرشارژ و تعویض درام کارتریج های پرینتر است. وقتی پرینتر نیاز به تعویض تونر و یا نیاز به تعویض درام داشته باشد علائم مشابهی بروز می‎کند و ممکن است در مورد انجام عکس‎العمل مناسب، کمی سردرگم شوید. اما با دانستن اندکی تکنیک فنی و شناختن نشانه ها و علائمی که باید به دنبال آنها باشید، می‎توانید تشخیص دهید که مسئله مربوط به تونر است و یا اینکه زمان تعویض درام پرینتر فرارسیده است.

درام کارتریج چه موقع باید تعویض شود؟

چاپ تار

اگر پرینتر شما صفحات تار و غیر واضحی بیرون می ‎دهد، این موضوع هم می ‎تواند به این معنی باشد که درام پرینتر آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد و هم ممکن است نیاز به تونر جدید داشته باشد. با چک کردن  کارتریج لیزری تونر می‎توانید تشخیص دهید که مشکل مربوط به تونر است یا خیر. اگر سطوح تونر پرینتر مناسب باشد، احتمالا مشکل مربوط به درام پرینتر است. شاید بتوانید تنها با تمیز کردن درام کارتریج ، مشکل را حل کنید، اما اگر پس از تمیز کردن آن، نشانه ها همچنان ادامه دارد، زمان تعویض آن فرارسیده است.

درام کارتریج چه موقع باید تعویض شود؟

لکه های سیاه

یکی دیگر از نشانه‎ های رایج یک پرینتر آسیب دیده، وجود لکه ‎های سیاه یا خال‎ هایی بر روی اسناد چاپی است. این امر اغلب زمانی اتفاق می ‎افتد که سطح درام آسیب دیده یا خراشیده شده و مانع از آن می‎شود که تونر به درستی به کاغذ منتقل شوند. اگر این امر فقط مربوط به کثیفی و گرد و خاکی است که روی درام وجود دارد، آن را با یک پارچه خشک و بدون پرز پاک کنید و سپس چاپ را ادامه دهید تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر. اگر پاسخ منفی است، باید درام کارتریج را تعویض کنید.

درام کارتریج چه موقع باید تعویض شود؟

­­­­­­­­­­­کیفیت چاپ ضعیف

اگر پرینتر تان متن‎ ها را با کیفیت پایین چاپ می‎ کند، احتمالا درام پرینتر آسیب دیده است. کیفیت چاپ ضعیف، متفاوت از چاپ‎ تار و یا نقاط سیاه است و به معنی دیدن متنها و تصاویر محو شده است. با این حال، این مورد نیز یکی دیگر از نشانه‎هایی است که به راحتی با مشکل خالی شدن کارتریج جوهر و تونر اشتباه گرفته می‎شود. پس مجددا سطح کارتریج خود را بررسی نموده و ببینید آیا کافی است یا خیر، سپس به سراغ درام پرینتر بروید. درام‎ها حساس هستند و برای مدت خیلی طولانی دوام ندارند، بنابراین در برخی موارد احتمال دارد که نیاز به تعویض آن باشد.

درام کارتریج چه موقع باید تعویض شود؟

نشانه‎ها و علائم دیگر

علائم و نشانه ‎های دیگری هستند که اشاره به بلا استفاده بودن درام و تعویض آن دارند. واضح ترین آنها بیش از همه در پرینترهای لیزری رنگی شایع هستند و می ‎توان آنها را با دیدن پیام چشمک زنی که در صفحه نمایش پرینتر ظاهر می ‎شود، شناسایی کرد. از دیگر نشانه‎ های درام معیوب پرینتر، می‎ توان به چاپ صفحات خالی، چاپ صفحات خاکستری و صدا های عجیب و غریب پرینتر در هنگام چاپ اشاره کرد. در هر صورت، بهترین روش برای تشخیص عملکرد ضعیف درام پرینتر، مشاهده آن است.

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087