روشهای نگهداری از فکسهای لیزری و حرارتی

روشهای نگهداری از فکسهای لیزری و حرارتی

1396/9/3

نام نویسنده admin

 وسیله الکتریکی یک سری نکات و اصول برای رعایت در نگه داری و کار  خود دارد اینجا یک سری توصیه هایی برای نگهداری و کار با انواع دستگاه فاکس و فتوکپی آمده است .

اصول نگه داری از فکس های لیزری و معمولی پاناسونیک

دستگاه های فتوکپی و فکس از کالاهایی هستند که امروزه در اداره ها ، مراکز آموزشی و... کاربرد فراوانی دارند و از تنوع مارک و مدل بالایی برخوردارند به همین دلیل بسیاری از کاربران ، هنگام خرید و گاه هنگام استفاده از این کالاها دچار مشکلاتی می شوند که اغلب این موضوع به دلیل عدم آگاهی از روش صحیح نگداری یا استفاده از این دستگاه ها رخ می دهد .

در کل می توانیم دستگاه های فکس را به سه نوع تقسیم کنیم :

فکس حرارتی : این فکس ها به دلیل ساختار ساده و معمولی خود نسبت به فکس های A4 و لیزری چندکاره ، بسیار کمتر دچار مشکل می شوند و کلا کار و نگهداری از این فکس ها بسیار ساده تر می باشد که از مزیت های عمده این فکس هاست . عمده ترین توجه شما در استفاده از این نوع فکس ها باید استفاده از کاغذ حراراتی مناسب و مرغوب باشد و اینکه از گرد و غبار محیط محافظت شوند .

معمولی : فکس های A4 مواردی که در این نوع فکس ها باید رعایت شود  ، مواد مصرفی : استفاده از رول کاربن مرغوب بسیاری از مشکلات به وجود امده برای فکس تان را مرتفع می کند و از مشکلاتی هم چون گیر کردن کاغذ داخل دستگاه فکس و یا چسبیدن فیلم کاربن به کاغذ خبری نیست . برای نگه داری ازفیلم های کاربن اضافی هم نکاتی لازم است که باید حتما رعایت شود ، اینکه در جای بسیار گرم نگه داری نشود ، از نفوذ آب و رطوبت به فیلم کاربن جلوگیری شود و کاربن هم تحت فشار و تنش نباشد و در صورت اتمام فیلم کاربن فکس آن را از دستگاه خارج و یک کاربن نو و مناسب را جایگزین کنید و از استفاده مجدد کاربن مصرف شده خودداری شود .

کاغذ A4 برای دستگاه فکس خود از کاغذ A4 مرغوب استفاده کنید و کاغذهایی را به کار ببرید که سالم باشند ، کثیف نباشند و دو طرف کاغذ سفید باشد و اینکه در مخزن کاغذ خود بیشتر از ظرفیت دستگاه کاغذ نگذارید ( معمولا 10 تا 15 ورق) و کاغذها را قبل از گذاشتن در مخزن دستگاه از هم جدا کنید تا به شکل چسبیده وارد دستگاه نشوند برای این کار می توانید کمی بین کاغذها بدمید  و همیشه مواظب اثرات سوء گرد و غبار باشید .

 فکس های لیزری و چندکاره : این نوع دستگاه ها عمدتا برای عملکرد حرفه ای فکس طراحی شده است و استفاده مداوم و بی وقفه آنها به عنوان یک پرینتر و یا دستگاه کپی باعث کاهش عملکرد و عمر دستگاه می شود ضمنا در استفاده های این چنینی به کارتریج و درام دستگاه فشار خواهد آمد و این باعث کاهش عمر آن می شود . توصیه می شود از این دستگاه ها با اطلاع کامل از کارایی و امکاناتشان ، به عنوان فکس برای ارسال و دریافت استفاده شود و در مصارف خانگی و موارد ضروری می توان از پرینت و کپی آن استفاده کرد .

در کل برای افزایش عمر و همچنین حفظ کیفیت دستگاه های مذکور نیازمند توجه به نکاتی است که در زیر آمده است . این موارد به نوعی شامل تمام محصولات و برندهای این حوضه می شود که در صورت رعایت تا حد زیادی در بهینه استفاده کردن آنها موثر است .

1- هنگام گیر کردن کاغذ سعی کنید از دکمه STOP برای خارج کردن ان استفاده کنید و از کشیدن کاغذ برای جلوگیری از آسیب رساندن غلتکها و ساز و کار دستگاه ، خودداری کنید .

2- از قرار دادن دستگاه در محلی که گازها ی قابل اشتعال یا گازهایی مانند آمونیاک وجود دارد ، اجتناب کنید .

3- دستگاه را در محلی نصب کنید که پایدار باشد و گرد و غبار زیادی وارد آن نشود ، چرا که وجود گرد و غبار ، کیفیت کپی برداری دستگاه را کاهش می دهد .یکی از عوامل بسیار موثر در کاهش کارایی دستگاه های فاکس ، گرد و غبار ناشی از محیط است سعی کنید از این دستگاه ها در محیطهای آلوده به گرد و خاک استفاده نکنید و در صورت اجبار از یک کاور مناسب برای دستگاه فکس خود استفاده کنید .

4- از قرار دادن  دستگاه در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید ، چرا که در غیر این صورت نه تنها کیفیت کپی برداری کاهش می یابد ، بلکه ممکن است بدنه دستگاه تغییر شکل یا رنگ پیدا کند .

5- برای اتصال دستگاه به جریان برق از پریزی استفاده کنید که قدرت کافی داشته باشد .

6- از مواد مصرفی ( تونر ، درام ، رول فاکس و ... ) با هولوگرام مخصوص و شناخته شده استفاده کنید ، چرا که بسیاری از افراد سودجو با توزیع مواد مصرفی تقلبی و شبیه سازی باعث پایین آمدن کیفیت دستگاه و نیز کاهش عمر آن می شوند .

7- توصیه می شود دستگاه را با گارانتی معتبر از نمایندگی های مجاز خریداری کنید تا در صورت بروز اختلال در روند کار دستگاه ، برای رفع ایراد با مشکل مواجه نشوید .

8- دستگاه را طوری نصب کنید که فاصله آن از دیوار حداقل 10 سانتی متر باشد تا فن های دستگاه بتواند به راحتی کار خود را برای خنک سازی دستگاه فکس یا پرینتر و یا چندکاره شما انجام دهد .

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087