راه حل پیکاپ نکردن پرینتر HP M607,HP M608,HP M609

1396/6/20 admin

راه حل های زیر می تواند کمک به حل مشکلاتی مانند نکشیدن کاغذ توسط پرینتر یا کشیدن چندین کاغذ به صورت همزمان توسط پرینتر را بکند . هر کدام از این موارد می تواند موجب کشیده شدن یا جمع شدن کاغذ گردد .

- پرینتر کاغذ را نکشد .

- پرینتر به صورت همزمان چندین کاغذ را بکشد .

زمانی که پرینتر کاغذ را نمی کشد

اگر پرینتر برای چاپ از سینی کاغذ را نمی کشد ، راه حل های زیر را امتحان کنید .

1 - پرینتر را باز کنید و هر گونه کاغذ گیر کرده یا کشیده شده در پرینتر را خارج سازید . بررسی کنید که هیچ تکه کاغذی در پرینتر باقی نمی ماند .

2 - سینی کاغذ را با کاغذ هایی با اندازه استاندارد بر سر جایش قرار دهید .

3 - اطمینان حاصل کنید که نوع و اندازه کاغذ به درستی بر روی کنترل پنل پرینتر تنظیم شده است .

4 - اطمینان حاصل کنید که راهنمای کاغذ برای بارگذاری و اندازه کاغذ درست در نظر گرفته شده است . تنظیمات را بر اساس راهنما انجام دهید . فلش اندازه ی سینی باید دقیقا بر روی اندازه مد نظر و صحیح قرار بگیرد .

نکته : هرگز قسمت تنظیم اندازه اسناد را مجکم و با فشار جا به جا نکنید . بلکه با استفاده از راهنما دندانه را بر قسمت های نشانه گذاری شده قرار دهید .

عکس های زیر نشان دهنده مثال هایی از سایز های مختلف کاغذ و محل قرار دادن دندانه در پرینتر ها می باشد . بیشتر پرینتر های اچ پی نشانه هایی شبیه به این تصاویر را دارند .

5 - بررسی کنید که پرینتر و کاغذ ها بدون رطوبت هستند . گرچه هردو در بسته بندی ضد رطوبت نگه داری می شوند .

در محیط های پر رطوبت ، کاغذ می تواند رطوبت را جذب کند و ممکن است شکل آن ها به صورت مواج یا ناهموار تغییر کند . اگر این اتفاق افتاد و آن را مشاهده کردید حداقل 5 و حداکثر 10 کاغذ را خارج سازید .

در محیط های کم رطوبت ، ممکن است کاغذ ها به هم بچسبند . اگر این اتفاق رخ داد ، کاغذ ها را از سینی خارج سازید و کاغذ را به صورت U شکل خم کنید البته دو انتهای کاغذ را باید با دست محکم نگاه دارید . سپس ، کاغذ ها را به صورت برعکس فشار دهید و. به شکل U در آورید . بعد ، با دست هر دو طرف کاغذ را نگه دارید و این روند را تکرار کنید . در نتیجه این فرآیند ورقه های کاغذ از هم جدا می شوند .

 

6 - کنترل پنل را بررسی کنید تا به این نتیجه برسید و ببنید که تغذیه کاغذ درست انجام می شود یا نه سپس کاغذ را بارگذاری کنید و ادامه دهید .

7 - غلطک بالای سینی کاغذ نیز ممکن است آلوده باشد . غلطک را با یک پارچه مرطوب بدون پرز با آب گرم تمیز کنید . اگر آب مقطر در دسترس دارید از آن برای تمیز کردن استفاده کنید .

تصویر زیر محل هایی از قرار گرفتن غلطک در پرینتر ها می باشد .

زمانی که پرینتر چندین کاغذ را با هم می کشد

اگر پرینتر چندین کاغذ را به صورت همزمان برای چاپ می کشد ، راه حل های زیر را امتحان کنید :

1 - کاغذ ها را از سینی خارج سازید و سپس آن ها را تا 180 درجه بچرخانید و سپس کاغذ ها را به سرجایشان بازگردانید .

نکته : کاغذ ها را خارج سازید و دو انتهای دسته کاغذ را در دست هایتان نگاه دارید و سپس آن ها را به شکل U خم کنید سپس کاغذ ها را بچرخانید و دوباره با فشار کاغذ ها آن ها را به شکل U در آورید . هم چنان این روند را تکرار کنید . در نتیجه این فرآیند کاغذ ها از هم جدا می شوند و فاصله می گیرند و در نتیجه کشش چندتایی کاغذ از بین می رود .

2 - فقط از کاغذ هایی استفاده کنید که در مشخصات پرینتر ها نام برده شده و مطابق با پرینتر ها هستند .

3 - در این مرحله لازم است که اطمینان حاصل کنید که هیچگونه رطوبتی چه در کاغذ ها و چه در پرینتر ها وجود ندارد . برای اینکه در هر زمانی این اطمینان را داشته باشید بهتر است که پرینتر و کاغذ ها را در محفظه ضد آب و رطوبت قرار دهید .

در محیط هایی که رطوبت زیاد است ، کاغذ ممکن است رطوبت را جذب کند و به صورت مواج یا ظاهری نا هموار تغییر کند . اگر این اتفاق افتاد حداقل 5 و حداکثر 10 برگ کاغذ را خارج کنید و سپس امور چاپ خود را پیش ببرید .

در محیط هایی که رطوبت کم است ممکن است کاغذ ها به هم بچسبند . اگر این اتفاق رخ داد ، کاغذ ها را از سینی کاغذ خارج سازید و طبق آنچه که گفته شد در بالا کاغذ ها را فشار دهید و جا به جا کنید .

4 - از کاغذ هایی استفاده کنید که چروک نیستند ، تا نشده اند و یا آسیب ندیده اند . در صورت لزوم ، از یک بسته کاغذ جدید استفاده کنید .

5 -  اطمینان حاصل کنید که کاغذ ها از قسمت علامت گذاری شده بالاتر نیامده اند . اگر بالاتر آمده بود ، کاغذ ها را از سینی خارج سازید و سپس مقدار کافی و به اندازه ای از کاغذ ها را به داخل سینی وارد کنید .

اشکال زیر نشان دهنده مثال هایی برای نشانه گذاری در سینی پرینتر های مختلف اچ پی می باشند . اکثر پرینتر های اچ پی باید نشانه هایی همانند این ها ها را داشته باشند . لازم است که کاربران اطمینان حاصل کنند که کاغذ ها در پایین این قسمت قرار خواهند گرفت این خطوط کمک می کنند تا کاربران از قرار دادن میزان استاندارد و صحیح کاغذ در پرینتر اطمینان بدست آورند .

6 - اطمینان حاصل کنید که طبق راهنمایی ها کاغذ را بارگذاری کرده و اندازه کاغذ درست در نظر گرفته شده است . تنظیمات را بر اساس راهنما انجام دهید . فلش اندازه ی سینی باید دقیقا بر روی اندازه مد نظر قرار بگیرد .

نکته : هرگز قسمت تنظیم اسناد را با دسته کاغذ و فشار محکم محکم نکنید . بلکه با استفاده از راهنما دندانه را بر روی قسمت های نشانه گذاری شده قرار دهید .

7 - اطمینان حاصل کنید محیط چاپ همانگونه است که در مشخصات چاپگر ارائه شده است .

عکس های زیر نشان دهنده مثال هایی از سایز های مختلف کاغذ و محل قرار دادن دندانه در پرینتر ها می باشد . بیشتر پرینتر های اچ پی نشانه هایی شبیه به این تصاویر را دارند .

Support@hpcanonstar.com 021-88847087

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0