راهنمای استفاده از فکس های لیزری و حرارتی

تاریخ مقاله: 1396/9/3

راهنمای استفاده از فکس های لیزری و حرارتی

فکس های حرارتی

یکی از مزیت های این نوع فکس ها نسبت به انواع دیگر فکس ها کار ساده و نگهداری راحت می باشد که باعث می شود تا دستگاه های فکس حرارتی کمتر دچار مشکل شوند. در هنگام استفاده  از این مدل فکس ها شما نیاز دارید تا از ورود گرد وغبار به دستگاه جلوگیری کنید و کاغذ مورد استفاده نیز از نوع مرغوب باشد.

فکس های معمولی

در هنگام کار با این نوع فکس ها عمده توجه شما باید به این باشد که از بهترین و مرغوب ترین نوع رول کاربن در فکستان  استفاده کنید تا از بروز مشکلاتی همچون گیر کردن کاغذ درون دستگاه و یا چسبیدن فیلم کاربن به کاغذ جلوگیری کنید . همچنین در هنگام نگهداری از کاربن های اضافی لازم است که توجه داشته باشید که فیلم های کاربن را در محیط گرم نگه ندارید ، از نفوذ آب و رطوبت به داخل فیلم های کاربن جلوگیری کنید و کاربن ها را به هیچ وجه در فشار یا تنش قرار ندهید.برای دستگاه فکس خود از کاغذ های مرغوب و با کیفیت استفاده کنید و توجه داشته باشید که بیشتر از ظرفیت در درون مخزن کاغذ دستگاه کاغذ قرار ندهید و اطمینان حاصل کنید که کاغذ ها به هم چسبیده نباشند.

فکس های لیزری و چندکاره

این نوع فکس ها برای انجام کارهای حرفه ای طراحی و ساخته شده اند اما توجه داشته باشید که استفاده ی بی وقفه و مداوم باعث کاهش عملکرد و عمر دستگاه می شود . در هنگام استفاده از این فکس ها از تمامی کارایی و امکانتش اطلاع و آگاهی کامل داشته باشید.

***به نکات ذیل در هنگام استفاده از دستگاه های فکس توجه فرمایید***

-زمانی که کاغذ درون دستگاه شما گیر کرد از کشیدن کاغذ جلوگیری کنید و برای خارج کردن کاغذ از دکمه Stop استفاده کنید با کشیدن کاغذ ممکن است به دستگاه یا غلطک ها صدمه وارد کنید.

- دستگاه را در محیط هایی که گازهای قابل اشتعال یا دیگر گازها مانند آمونیاک وجود دارد ، قرار ندهید.

- از عوامل مهم در کاهش کارایی دستگاه های فکس ورود گرد و غبار به داخل دستگاه می باشد. دستگاه فکس خود را در محلی قرار دهید که گرد و غبار در آن محیط کم باشد.

- از مواد مصرفی ( تونر ، درام ، رول فکس و....) با هولوگرام مخصوص اصل بودن استفاده کنید چرا که استفاده از مواد مصرفی تقلبی باعث پایین آمدن کیفیت دستگاه و کاهش عمر دستگاه می شود.

- دستگاه را به گونه ای قرار دهید که فاصله آن از دیوار در حدود 10 سانتی متر باشد تا فن های دستگاه بتوانند به راحتی برای خنک سازی دستگاه انجام دهند.

- دستگاه را با گارانتی معتبر از نمایندگی های مجاز خریداری  کنید تا در صورت بروز مشکل رفع ایراد مشکلی نداشته باشید.

 

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087