دفاتر و سازمانهایی که به امنیت چاپگر و پرینتر اهمیت میدهند

دفاتر و سازمانهایی که به امنیت چاپگر و پرینتر اهمیت میدهند

1396/7/3

نام نویسنده admin

پرینترهای hp 607، hp 608 ، hp 609 دارای گزینه های امنیتی برای تایید اینکه چه کسی تنظیمات را تغییر و آن ها را ذخیره می کند می باشد .

- اظهارات امنیتی

- ip امنیتی

- اختصاص یک رمز عبور برای مدیر

- پشتیبانی از رمزگذاری : کارایی بالا با هارد دیسک

- قفل فرمتر

اظهارات امنیتی

این چاپگر های اچ پی از استاندارد های امنیتی و پروتکل های امنیتی بسیاری پشتیبانی می کند که به کاربرانش در امن نگه داشتن اطلاعات کمک می کند . محافظت از اطلاعات حیاتی در شبکه شما و دارا بودن ویژگی های مناسب برای حفاظت و نظارت بیشتر .

IP امنیتی

IP امنیتی مجموعه ای از پروتکل هاست که بر اساس ترافیک شبکه از و به چاپگر کنترل می شود . IP امنیتی امکان قرار دادن کد احراز هویت را برایتان فراهم می سازد علاوه بر این امکان یکپارچگی داده و رمز گذاری ارتباطات شبکه را نیز برایتان فراهم می سازد .

برای پرینتر هایی که به شبکه متصل هستند و همچنین دارای سرور HP jetdirect هستند ، شما می توانید این گزینه را فعال سازید و اطمینان کامل از امنیت را داشته باشید .

اختصاص یک رمز عبور برای مدیر

اختصاص یک رمز عبور برای مدیر و گزینه EWS در این پرینتر ها به این معنی است که هر کاربر نمی تواند به صورت دلخواه تنظیمات را تغییر دهد .

1 - گزینه HP Embedded web server را باز کنید .

نکته : مراحل با توجه به نوع کنترل پنل متفاوت است .

a . صفحه کنترل پنل دکمه ای : بر روی پرینترهای نام برده شده کنترل پنلی وجود دارد ، با فشار دکمه i و سپس استفاده از دکمه arrow برای اطلاعات خاص می توانید پرینتر را به شبکه متصل کنید . برای این کار لازم است بعد از انجام عملیات دکمه ok را فشار دهید . لازم است تا از IP آدرس و یا اسم هاست خود اطلاع بدست آورید . بعد از فشار دادن دکمه ok منوها و IP آدرس و اسم هاست نمایش داده می شود .

صفحه کنترل پنل لمسی : بر روی کنترل پنل پرینتر خود گزینه i را انتخاب کنید و سپس گزینه شبکه را انتخاب کنید تا IP آدرس , و اسم است را پیدا کنید .

b . یک مرورگر وب باز کنید ، سپس آی پی آدرس و یا اسم هاست را دقیقا همانگونه که بر روی صفحه نمایش پرینتر خود مشاهده کردید وارد کنید و بعد کلید enter را از روی کیبورد کامپیوتر خود فشار دهید . سپس مشاهده می کنید که EWS برایتان باز می شود .

نکته : اگر در حین باز کردن صفحه اینترنتی پیغامی مانند اینکه باز کردن این صفحه ممکن است امن نباشد را مشاهده کردید گزینه ادامه را برای باز کردن صفحه انخاب کنید . دسترسی به این وب سایت به کامپیوتر شما آسیب نمی زند .

2 - به صفحه Security مراجعه کنید .

3 - منوی General Security را باز کنید .

4 - در این قسمت محلی برای وارد کردن و تنظیم نام کاربری و رمز عبور وجود دارد آن را پر کنید .

5 - رمز عبور خود را در قسمت new password وارد کنید و سپس همان رمز تعیین شده را در قسمت verify password نیز وارد کنید .

نکته : اگر قبلا این مراحل را انجام داده اید برای تعویض پسورد ، رمز عبور خود را در قسمت old password وارد کنید و سپس گزینه 5 را تکرار کنید .

6 - گزینه apply را انتخاب کنید .

نکته : توجه کنید که رمز عبور خود را در یک مکان درست ذخیره نگاه دارید . کلمه عبور قابل بازیافت نیست . اگر کلمه عبور را از دست بدهید یا فراموش کنید ، به سایت Support.hp.com رفته و با کمک های گفته شده چاپگر خود را از اول تنظیم کنید .

امنیت برخی از ویژگی های موجود بر روی کنترل پنل چاپگر را می توان تضمین کرد . در این هنگام قبل از انجام کار چاپگر از شما درخواست ورود می کند . این کار در مدت زمان کوتاهی انجام می گیرد .

معمولا ، اعتبار برای ورود به سیستم چاپگر همان اعتبار ورود به شبکه می باشد . مدیر شبکه در صورتی که شما سوالی در این رابطه داشته باشید شما را راهنمایی می کند .

1 - کنترل پنل دکمه ای : فشار دکمه ورود به سیتم

 کنترل پنل لمسی : از صفحه اصلی بر روی کنترل پنل پرینتر انتخاب گزینه ورود به سیستم

2 - انجام مراحل و پر کردن قسمت های خالی نام کاربری و رمز عبور برای تکمیل ورود

نکته : برای حفظ امنیت چاپگر ، در زمانی که کارتان تمام شد گزینه خروج از سیستم را انتخاب کنید و فشار دهید .

پشتیبانی از رمزگذاری : کارایی بالا با هارد دیسک

رمز گذاری میتنی بر سخت افزار برای امنیت هارد دیسک نیز در این سری پرینتر های جدید اچ پی فراهم شده است ، بنابراین شما می توانید بدون تاثیر بر روی عملکرد چاپگر اطلاعات حساس خود را به صورت ایمن ذخیره کنید . این هار دیسک با استفاده از آخرین استاندارد های رمزگذاری پیشرفته ساخته شده و دارای ویژگی های صرفه جویی چند منظوره و قوی است .

با استفاده از منوی امنیت در وب سرور HP این امنیت را فعال کنید .

قفل فرمتر

فرمتر دارای یک اسلات است که کاربرانی می توانند به ضمیمه یک کابل امنیتی از آن استفاده کنند به دنبال این قطعات ، قطعات با ارزش تر و مهم تری قرار دارد .

 

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087