توقف حالت Spooling پرینتر در ویندوز با استفاده از  Task Manager

توقف حالت Spooling پرینتر در ویندوز با استفاده از Task Manager

1396/9/1

نام نویسنده admin

استفاده از Task Manager

1
Task Manager را باز کنید. کلیدهای Ctrl + Alt + Delete را فشار دهید، سپس روی Task Manager کلیک کنید.

2
روی تب services کلیک کنید. از بین تب هایی که در بالای پنجره‌ی Task Manager قرار دارد، روی تبی با عنوان Services کلیک کنید. به این تریب لیستی از سرویس هایی که در حال اجرا در کامپیوترتان هستند را مشاهده خواهید کرد.

3
سرویس اسپولینگ را متوقف کنید. سرویس Spooler را پیدا کرده، روی آن راست کلیک کنید و سپس از منوی باز شده گزینه‌ی Stop را انتخاب کنید.
o اگر در پیدا کردن این گزینه مشکل دارید، حرف ‘s’ را در پنجره‌ی Administrative Tools تایپ کنید. با تایپ کردن حرف ‘s’ تمام گزینه‌هایی که با حرف s شروع می شوند، لیست خواهند شد.

4
کارهای چاپ را حذف کنید. برای این که بعد از ری استارت شدن اسپولر، چاپگر مجددا شروع به چاپ داکیومنت ها نکند، لازم است که کارهای چاپ انجام نشده را حذف کنید. در اکسپلورر ویندوز، آدرس C:Windowssystem32spoolPRINTERS را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید. ممکن است در یک دیالوکس باکس از شما خواسته شود که به صورت کاربر ادمین کار را ادامه بدهید. در این صورت روی دکمه‌ی Continue کلیک کنید.
o خود پوشه‌ی PRINTERS را حذف نکنید فقط محتویات داخل آن را حذف کنید.

5
اسپولر را ری استارت کنید. روی گزینه‌ی Spooler از لیست سرویس‌ها‌ در Task Manger راست کلیک کرده و گزینه‌ی Start را از منوی باز شده انتخاب کنید.
هشدارها
• در متوقف کردن پردازش‌ها احتیاط کنید زیرا ممکن است این کار منجر به ایجاد مشکل و نقصی در سیستم شود.

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087