توقف حالت Spooling پرینتر در ویندوز با استفاده از  Administrative Tools

توقف حالت Spooling پرینتر در ویندوز با استفاده از Administrative Tools

1396/9/1

نام نویسنده admin

استفاده از ابزارهای مدیریتی  یا Administrative Tools
1.
توقف (Pause) چاپ. در صورتی که امکان استفاده از این گزینه را داشته باشید، با کلیک روی pausing printing صف چاپ همان لحظه متوقف شده و امکان کنسل کردن کارهایی که در صف چاپ هستند را خواهید داشت.

2
Control Panel را باز کنید. دکمه‌ی ویندوز را فشار داده، تایپ کنید Control Panel و Enter بزنید.

3
Administrative Tools را یافته و روی آن دابل کلیک کنید. در داخل Control Panel باید گزینه‌ای تحت عنوان Administrative Tools را مشاهده کنید. باز کردن این گزینه به شما امکان دسترسی به تنظیمات سیستم (system preferences and settings) را می دهد.
o دقت کنید که تغییر خیلی از گزینه‌های Administrative Tools ممکن است به سیستم‌تان آسیب برساند. پس فقط اسپولر پرینتر را متوقف کنید.

4
Services را یافته و روی آن دابل کلیک کنید. در پنجره‌ی Administrative Tools باید گزینه‌ای تحت عنوان Services را مشاهده کنید. روی این گزینه دابل کلیک کنید تا لیستی از سرویس هایی را که در حال حاضر در کامپیوترتان در حال اجرا هستند، مشاهده کنید.
o اگر در پیدا کردن این گزینه مشکل دارید، حرف ‘s’ را در پنجره‌ی Administrative Tools تایپ کنید. با تایپ کردن حرف ‘s’ تمام گزینه‌هایی که با حرف s شروع می شوند، لیست خواهند شد.

5
روی “Print Spooler” راست کلیک کرده و گزینه‌ی Stop را انتخاب کنید. در پنجره‌ی Services،ّ گزینه‌ی Print Spooler را پیدا کرده و روی آن راست کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه‌ی Stop را انتخاب کنید. با این کار سرویس اسپولینگ متوقف شده و همه داکیومنت‌هایی که در صف چاپگر قرار دارند کنسل می شوند.
o اگر در پیدا کردن گزینه‌ی Print Spooler مشکل دارید، کلید ‘p’ی صفحه کلید را بزنید تا تمام گزینه‌هایی را که با حرف ‘p’ شروع می شوند، مشاهده کنید.

6
کارهای چاپ را حذف کنید. برای این که بعد از ری استارت شدن اسپولر، چاپگر مجددا شروع به چاپ داکیومنت ها نکند، لازم است که کارهای چاپ انجام نشده را حذف کنید. در اکسپلورر ویندوز، آدرس C:Windowssystem32spoolPRINTERS را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید. ممکن است در یک دیالوکس باکس از شما خواسته شود که به صورت کاربر ادمین کار را ادامه بدهید. در این صورت روی دکمه‌ی Continue کلیک کنید.
o خود پوشه‌ی PRINTERS را حذف نکنید فقط محتویات داخل آن را حذف کنید.

7
سرویس اسپولینگ را ری استارت کنید. روی همان گزینه‌ی Print Spooler راست کلیک کرده و بعد روی گزینه‌ی Start کلیک کنید. به این ترتیب پرینترتان باید آماده پذیرش کارهای چاپ جدید باشد

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087