تشخیص درست تونر کارتریج اصلی فابریک و اورجینال

تشخیص درست تونر کارتریج اصلی فابریک و اورجینال

1396/7/25

نام نویسنده admin

کارتریج تونر اصلی HP اچ پی  چه خصوصیاتی دارد؟

آموزش تفاوت‌ کارتریج تونر اصلی و تقلبی HP اچ پی

آگاهی، شناخت و خرید کارتریج اچ پی اصلی (کارتریج HP اورجینال)

کدام کارتریج اصلی (Orginal) و کدام تقلبی (counterfeit) است؟

کارتریج تونر اصلی [1و2] (یا کارتریج لیزری) شرکت HP، بازدهی بالایی داشته و نسبت به کاتریج های تقلبی که تنها شباهت ظاهری با محصولات HP دارند، هزینه‌های چاپ را کاهش می‌دهد. به عبارت دیگر کارتریج های تقلبی به طور غیرقانونی به مشتریان فروخته می‌شود و اغلب آنها ازتفاوت تونر اصلی و طرح آگاه نیستند. با این حال مشتریان پس از استفاده از بهترین انواع کارتریج های تقلبی، بازهم آنها را بسیار ضعیف و بی ارزش می‌شناسند. بیش از 70 درصد محتویات کارتریج‌های HP اصلی(تونر کارتریج فابریک) ، در تونرهای تقلبی و یا آنهایی که مجدد پر می‌شوند، وجود ندارد و این نکته باعث اخلاف فاحش در کیفیت آنهاست و ارزان بودن آنها را بی‌ارزش می‌کند.

از آنجایی که قطعا جوهر پرینترها تمام می‌شود، بنابراین برای جلوگیری از خرید ناخواسته کارتریج های تقلبی، لازم است تا در اینجا به تفاوت‌های آنها اشاره و روش تشخیص آنها مشخص گردد. با دنبال کردن گام های زیر شما با این تمایز ها آشنا می‌گردید.

       

1- همیشه برچسب امنیتی کارتریج را چک کنید

برچسب امنیتی کارتریج اچ پی hp  سایت: http://kalasood.com

بیشتر جعبه های کارتریج اچ پی ، دارای برچسب امنیتی می‌باشند و براحتی نیز قابل مشاهده است. توجه: شما در بخشی از اروپا، خاورمیانه و شرق آفریقا مشاهده خواهید کرد که تمام جعبه‌های کارتریج های اصلی دارای برچسب نیستند، بنابراین می‌بایست از دیگر مواردی که در ادامه می‌آید استفاده نمایید.

اگر می خواهید به راحتی برچسب امنیتیHP  را پیدا کنید، در گوشه سمت راست بالای درب آن یا بر دیواره های راست و چپ، آن را خواهید دید. هنگامی که این برچسب را یافتید، می‌توانید به کمک روش های احراز هویت موبایلی، هولوگراف آن را که بصورت QR کد است، چک نمایید. حالا با استفاده از مراحل زیر به راحتی صحت و اصلی بودن کارتریج تونر خود را چک کنید.

هنگامی که به آرامی جعبه را از جلو به عقب می‌چرخانید، علامت های OK و √ را مشاهده خواهید کرد که در خلاف جهت حرکت می‌کنند. چنانچه جعبه را از راست به چپ بچرخانید، علامت ها نیز در همان جهات حرکت خواهند کرد.

همچنین شما نیاز دارید تا با استفاده از روش های QR کد مبتنی بر تلفن‌های هوشمند، هولوگرام کارتریج خود را چک نمایید و بدین ترتیب از امنیت بسته خود مطمین گردید. اگر امکان استفاده از نرم افزار های QR کد برایتان مقدور نیست، می‌توانید سریال درج شده روی بسته را در سایت www.HP.com/go/ok وارد کرده و از اصلی بودن کارتریج خود مطمئن گردید.

دانلود نرم افزارهای QR کد نیز ساده است:

به سایت برنامه‌های تلفن همراهتان مراجعه نمایید، سپس نام QR code scanner راتایپ نموده و برنامه آن را دانلود و نصب کنید.

 چنانچه جعبه کارتریج هولوگراف QR کد را نداشت چکارکنیم؟ 

شما هنوز هم می‌توانید با انجام مراحل زیر، بطور آنلاین بسته خود را چک کنید:

به سایت www.HP.com/go/ok مراجعه نمایید و دستورالعمل های روی صفحه، که برای بازرسی بصری هستند را دنبال کنید. شماره سریال روی برچسب را وارد نموده و سپس پاسخ سایت HP مبنی بر اصل یا فرع بودن را مشاهده نمایید. بسته به منطقه‌ای که شما کارترج را تهیه می‌نمایید و یا تاریخ خریداری، برچسب های امنیتی HP می توانند دارای مشخصه‌های زیر باشند.

تغییر رنگ برچسب

با حرکت دادن جعبه در مقابل چشمتان، رنگ برچسب تغییر خواهد کرد. هنگامی که رنگ پس زمینه برچسب تاریک باشد، نیمی از حروف  ORIGINAL TONER روشن خواهد بود و بالعکس.

با حرکت دادن جعبه کارتریج تونر اچ پی hp رنگ برچسب تغییر خواهد کرد http://kalasood.comبا حرکت دادن جعبه کارتریج جوهرافشان اچ پی hp رنگ برچسب تغییر خواهد کرد http://kalasood.com

تصویر متحرک برچسب

با چرخاندن جعبه از عقب به جلو، علائم OK و √ در خلاف جهت چرخش حرکت می‌کنند. و با چرخاندن جعبه از چپ به راست، علائم OK و √ در همان جهت حرکت می‌کنند.

با چرخاندن جعبه کارتریج تونر اچ پی hp از عقب به جلو، علائم OK و √ در خلاف جهت چرخش حرکت می کنند http://kalasood.comبا چرخاندن جعبه کارتریج جوهرافشان اچ پی hp از عقب به جلو، علائم OK و √ در خلاف جهت چرخش حرکت می کنند http://kalasood.com

 

2- بررسی نوع بسته بندی

جعبه و نوع بسته بندی طراحی شده برای کارتریج تونر اصلی HP همیشه یکسان و با کیفیت برتر می‌باشند. HP هیچگاه بصورت آگاهانه اجازه فروش محصولات با بسته بندی معیوب و آسیب دیده را نمی‌دهد. هنگامی که شما متوجه هرگونه آسیب دیدگی و دستکاری در جعبه شدید، می‌بایست مراقب باشید و با سوء‌ظن بیشتری به بررسی بپردازید.

بسته بندی های غیر استاندارد و بسته بندی هایی که به نظر می‌رسد دارای عیب و ایرادی هستند، همگی نشانه احتمال تقلبی بودن کارتریج می‌باشند. همچنین بدانید که HP هیچگاه محصولات خود را بدون بسته بندی به فروش نمی‌رساند.

کارتریج های پرینتر همیشه به صورت بسته بندی و آکبند به مشتری تحویل می‌گردد. در ظاهر آن نباید هیچ نشانه ای مبنی بر آسیب دیدگی، یا نشت گرد و غبار تونر روی بدنه کارتریج و یا هر گونه علامت استفاده قبلی یا خط و خش قابل توجه وجود داشته باشد. همه نوارهای جلوی کارتریج می‌بایست سالم و غیر شکسته باشد.

جعبه و نوع بسته بندی طراحی شده برای کارتریج های اصلی HP همیشه یکسان و با کیفیت برتر می باشند.  http://kalasood.com

 

3- عملکرد و کیفیت چاپ کارتریج

اچ پی همیشه سعی داشته است که محصولاتی قابل اعتماد و در بالاترین سطح عملکردی ارائه دهد. تونر کارتریج هایی که زودتر از موعد تمام می‌شوند، می توانند نشانگر تقلبی بودن کارتریج آن باشند. تمام تونرهای HP شامل حدود 70 درصد فرایند چاپ می‌باشند و به طور کامل آزمایش می‌شوند و کاربران آن کاملا مطمئن باشند که در طول عمر کارتریج صفحاتی شفاف، روشن و یک نواخت پرینت خواهد گردید. علایمی مانند رگه های رنگ، نشت یا گرد و غبار تونر می توانند علائم تقلبی بودن محصول باشند.

چگونه کارتریج تونر اصلی اچ پی hp را تشخیص دهیم؟ کارتریج اصلی شرکت اچ پی hp  چه خصوصیاتی دارد؟ http://kalasood.com

 

4- استفاده از نرم افزار احراز هویت HP

نرم افزار رایگان احراز هویت HP اجازه می‌دهد تا شما مطمئن گردید که کارتریج پرینتری که بر دستگاهتان نصب کرده‌اید، اصلی است یا تقلبی. این نرم افزار با بیشتر پرینترها و چندکاره های اچ پی که از سال 2004 به بعد تولید شده اند، سازگار است و می توان آن را از آدرس www.HP.com/go/TonerCheck دانلود کرد. لطفا همیشه در ذهن داشته باشید که با این نرم افزار تنها یکبار کارتریج شما بررسی خواهد شد؛ و با هرگونه جابجایی و نصب مجدد کارتریج، شما با پیغام کارتریج قبلا استفاده شده است، مواجه می گردید.

 

5- قیمت های خرید و فروش عجیب و قریب

هنگامی که شما با قیمت های خرید و فروش در منطقه خودتان آشنا نیستید، احتمال گیج شدن شما زیاد است و احتمالا بسیاری از قیمت‌ها به نظرتان خیلی مناسب می آید. این نوع قیمت‌ها خود نشانه و احتمال تقلبی بودن کارتریج ها می‌باشد. شما باید مراقب باشید که در دام کلاه برداران و افراد سودجو و متقلب نیفتید و بنابراین می‌بایست محصولات HP را تنها از شرکا، نمایندگی ها، و توزیع کنندگان و کانال های مجاز HP تهیه نمایید. شما می توانید با استقاده از لیست نمایندگان مجاز شرکت HP، از نمایندگان موجود در نزدیکی محل سکونت خود مطلع گردید. برای این کار می توانید www.HP.com -> click on 'Find your HP Partner’ کلیک نمایید و به جستجوی نمایندگان محلی بپردازید. مجددا لازم به ذکر است که HP تنها از کانال‌های مجاز اقدام به فروش محصولات خود می‌نماید و پیشنهاد می‌شود که برای پرهیز از خرید اجناس تقلبی، از قبول پیشنهادات مشکوک خودداری کنید.

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087