برای چاپگرهای جوهری از تانک و مخزن جوهر استفاده کنیم یا خیر

1397/1/7

پرینترهایی که جوهر قابل شارژ شدن دارند، از قبیل Epson EcoTank و Canon MegaTank، متعهد به صرفه جویی در هزینه های شما می شوند. اما آیا باید به جای یک پرینتر جوهر افشان معمولی یکی از این پرینترهای گران قیمت را خریداری کرد یا خیر؟

خرید کارتریج ‎های جوهری می‎تواند دردسر ساز باشد. آنها اغلب گران هستند، صدها گزینه در دسترس در این زمینه وجود دارد و پرینترهای بد در لابلای این گزینه‎ها جا خوش کرده‎اند. پرینترهای دارای تانک جوهر قابل شارژ، مانند مدل‎های رنج اپسون EcoTank و کانن MegaTank ، تعهد می‎کنند که به خرید کارتریج توسط شما پایان دهند، و در واقع برایتان فرصت یک پس انداز بزرگ را ایجاد کنند. اما آیا باید یکی از آنها را بخرید؟

 برای اکثر صاحبان پرینترها، فرایند خرید و جایگزینی کارتریج های جوهر در بهترین حالت یک عذاب و در بدترین حالت یک سردرد بزرگ است. پرینترهای دارای تانک جوهر قابل شارژ به کارتریج های سنتی نیازی ندارند. بلکه به جای آن، آنها دارای مخازن رنگی مجزا (قرمز، آبی و زرد) و مخازن مشکی هستند که می‎توان آنها را مجددا با بطری‎های جوهر پر کرد. این مخازن برای استفاده آسان هستند و ضایعات کمتری تولید می کنند.

در مقایسه با پرینترهای جوهر افشان مبتنی بر کارتریج، مدل های قابل پر شدن دارای قیمت بالایی هستند، معمولا قیمت هر یک از آنها بیش از پانصد هزار تومان است. با این حال، هدف از خرید آنها این است که شما در طولانی مدت با کم کردن هزینه های چاپ، بتوانید پولتان را پس انداز کنید.

شما می‎توانید با استفاده از هر بار تغذیه مخازن هزاران صفحه پرینت دریافت کنید. هنگامی که مخازن خالی می‎شوند، بطری‎های پر را می‎توان به قیمتی حدود 40 تا 60 هزار تومان و برای بطری های قابل شارژ چند منظوره بین 130 تا  180 هزار تومان خریداری کرد.

    شما می توانید پرینترهای جوهر افشان معمولی خود را مجهز به تانک جوهر کنید. کافیست با ما تماس و راهنمایی بگیرید و از بخش تانک و کارتریج قابل شارژ ما دیدن فرمایید

معمولا Epson EcoTank به عنوان یک پرینتر خوب دارای مخزن جوهر محسوب شده و با سایر مدل ها مورد مقایسه قرار می‎گیرد – برخی در مقام مقایسه خوب هستند و بعضی ها خیلی خوب نیستند. با این حال، اپسون در حال حاضر در حال رقابت با پرینتر  MegaTankکانن است.

 مگا تانک متعلق به سری Pixma G کانن بوده و از تکنولوژی مشابه اکو تانک استفاده می‎کند. اما در مورد کانن، مخازن در قسمت جلو هستند (بر خلاف پرینتر اکو تانک که در قسمت جانبی قرار گرفته‎اند)، بنابراین می‎توانید سطح جوهر را با یک نگاه نظارت کنید و این یک مزیت بزرگ برای این مدل است.

جوهر قابل شارژ  به جای کارتریج جوهر

بدون شک هزینه‎های چاپ مربوط به یک پرینتر دارای مخزن جوهر می‎تواند بسیار پایین باشد – در برخی از پرینترهای اکو تانک که مورد آزمایش قرار گرفته‎اند، این هزینه تنها حدود 1000 تومان برای هر 100 صفحه متن سیاه و سفید است. با این حال، از آنجا که قیمت پرینترهای مخزن دار حدودا دو برابر بیش از قیمت مدل‎های معمولی جوهر افشان است، ممکن است مدتی زمان ببرد تا بتوانید با توجه به هزینه‎های پایین پرینتر مخزن دار اختلاف قیمت اولیه را جبران کنید.

مورد دیگری که باید به آن توجه شود کیفیت چاپ است. بعد از آزمایش بسیاری از پرینترهای اکو تانک، می‎توان نتیجه گرفت که کیفیت چاپ تحت تاثیر قرار نمی‎گیرد و به همان خوبی پرینترهای جوهرافشان معمولی است.

پیشتر نیز گفته شد که مدل‎های Ecotank و MegaTank مدل‎های برتر تکنولوژی مخزن جوهر هستند که باهم در رقابتند. اما در مورد تکنولوژی جایگزین جوهر افشان، موارد دیگری نیز در این عرصه قابل توجه است. سرویس HP Instant Ink نوعی سرویس است که در آن شما اشتراک ماهانه پرداخت می‎کنید و در عوض هزینه های چاپ خود را پوشش می‎دهید. در حقیقت، شما برای تعداد صفحات مجاز که در هر ماه پرینت می‎گیرید مبلغی به HP پرداخت می‎کنید. کمپانی HP در عوض کارتریج ها را برایتان ارسال می‎کند تا پرینتر شما را در طول مسیر بدون توقف کار کند. (البته این مورد در کشورمان ایران غیر قابل سرویس دهی است).

حتی برای پرینترهای معمولی، شما می‎توانید بین کارتریج های شخص ثالث با قیمت مناسبتر و یا نام تجاری پرینترخود یکی را انتخاب کنید

نام نویسنده admin
تگ ها
مقالات مرتبط

Support@hpcanonstar.com 021-88847087