اسکن اسناد با اسکنر فلت یا بایگانی

اسکن اسناد با اسکنر فلت یا بایگانی

1396/5/22

نام نویسنده admin

سند گذاری ( feeder ) :
طریقه قرار گرفتن اسناد در سینی ورودی کاغذ 2مدل و در 2 جهت می باشد
الف) جهت قرار گرفتن سند در سینی ورودی
portrait : سند از طول در سینی ورودی گذاشته می شود و بیشتر برای اسکن اسناد سایز A4 در اسکنر های سایز A3 جهت بالا بردن سرعت اسکن از طریق کم شدن میزان حرکت کاغذ در سیستم تصویر برداری استفاده می شود.
Landscape : سند از عرض در سینی ورودی گذاشته می شود
ب ) طریقه قرار گرفتن سند در سینی ورودی
تصویر رو به بالا Face up : در این روش نوشته های سند رو به بالا در سینی ورودی کاغذ گذاشته می شوند و کاربر پس از گذاشتن دسته ای از اسناد باید صبر کند تا کل اسناد تمام شود و دسته جدید را در سینی ورودی بگذارند.
تصویر رو به پایین Face down : در این روش نوشته های سند رو به پایین در سینی ورودی کاغذ گذاشته می شود و مزیت این روش این است که اناد از زیر به اسکنر کشیده می شوند بنابراین با کم شدن اسناد در سینی ورودی میتوان دائما سند جدید گذاشت تا اسکنر بدون وقفه عملیات تصویر برداری را انجام دهد .
سیستم اسکن مسطح ( Flatbed ) :
سیستم Flatbed جهت اسکن کتاب ، مجله و اسنادی که لاک ومهر شده اند و قابل باز شدن نیستند مورد استفاده قرار می گیرند ، که استفاده از آن در سیستم های دبیرخانه و بایگانی بسیار کم بوده و کاربران بیشتر از سیستم تغذیه اتوماتیک اسناد ( ADF ) استفاده میکنند.
برخی از اسکنر ها علاوه بر سیستم ADF دارای سیستم اسکن Flatbed نیز می باشند و برخی از سازندگان مثل Kodak و Avision سیستم اسکن مسطح را به صورت انتخابی ( option ) ارائه می کنند که این روش از نظر جا گیری اسکنر بر روی میز بسیار مناسب بوده و کاربران با خرید چند دستگاه اسکنر سند و یک یا چند سیستم Flatbed در سایز های A3 یا  A4 :
اولا می توانند تنوع سند موجود را پوشش دهند ، بدین معنا که با خرید یک دستگاه اسکنر سند A4 و یک دستگاه سیستم Flatbed کلیه اسناد تا سایز A3 را اسکن نمایید . ( لازم به ذکر است که در کلیه سازمان ها همیشه کمتر از 3% اسناد سایز بزرگتر از A4 هستند )
دوما با خرید یک دستگاه سیستم Flatbed و اتصال آن از طریق کابل به اسکنر های مختلف موجود در آن سازمان از خرید اسکنر های بیشتر و گرانتر جلوگیری نمایند

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087