⁣8 راهنمایی ساده برای دوام بیشتر جوهر پرینتر

تاریخ مقاله: 1396/11/26

⁣8 راهنمایی ساده برای دوام بیشتر جوهر پرینتر


▫️آیا تا بحال پیش آمده که حین انجام یک کار ضروری جوهر پرینتر تان تمام شود؟ در حال پرینت گرفتن از نسخه دوم پایان نامه تان هستید که متوجه می‎شوید پرینتر، صفحاتی با چاپ کمرنگ یا ناقص بیرون می‎دهد!…یا سریعا در حال جمع و جور کردن گزارشات موردنیاز جلسه بعدی مدیرتان هستید که ناگهان… بله! متوجه می‎شوید کارتریج خالی شده است. احتمالا در چنین لحظاتی فکر می‎کنید اتفاقات کمی در دنیا وجود دارند که تا این اندازه نا امید کننده باشند! خرید جوهر جدید آخرین چیزی است که کسی مایل باشد برای آن پول خرج کند، اما این نیز یکی از بی نظمی های ظاهری زندگی است. خبر خوب این است که شما می توانید کارهایی انجام دهید تا بتوانید از هر میلی لیتر از جوهر پرینترتان بیشترین استفاده را ببرید و بیشترین تعداد صفحات چاپ شده را دریافت کنید.

از راهنمایی های زیر می‎توانید برای هر پرینتر جوهر افشانی استفاده کنید. برخی از این نکات ممکن است جزء دانسته‎های قدیمی شما باشند، اما برخی از آنها احتمالا جدید هستند و ممکن است برای ذخیره زمان و پول به شما کنند.

▫️1- سعی کنید فونت فایل خود را تغییر دهید یا اندازه فونت را کاهش دهید. ممکن است زمانی این فکر به ذهنتان خطور کرده باشد، اما اکثر مردم احتمالا هرگز به این نکته دقت نمی‎کنند که برخی از فونت ها بیشتر از بقیه جوهر استفاده می‎کنند.

استفاده از فونت‎های Century Gothic، Ecofont یا Times New Roman توصیه می‎شود تا بتوانید جوهر کارتریج خود را طولانی تر نگه دارید و کاملتر از آن استفاده کنید. جالب است بدانید فونت Arial خصوصا از این لحاظ بد و نامناسب است.

▫️2- تنظیمات خود را برای کاهش استفاده از کاغذ و جوهر تغییر دهید. در صورت امکان، اسناد را دو طرفه چاپ کنید و عرض حاشیه های اطراف (Margins) را کوچکتر کنید تا بتوانید متن بیشتری را بر روی صفحه بگنجانید. این ممکن است به طور مستقیم جوهر را نجات ندهد، اما صرفه جویی در کاغذ نیز مهم است – مخصوصا برای اسنادی که در بلند مدت مورد استفاده قرار نمی‎گیرد و موقتی است؛ مانند یادداشت ها و نامه‎های غیررسمی.

▫️3- از Print Preview (پیش نمایش چاپ) استفاده کنید. آیا تا به حال توانسته‎اید از یک صفحه وب پرینت بگیرید بدون اینکه جوهرتان را با چاپ تبلیغات موجود در پایین صفحه هدر دهید؟ همیشه فایل خود را در Print Preview باز کنید تا اطمینان حاصل نماییدکه صفحات و جوهر هدر نمی‎روند.

▫️4- فقط بعضی از قسمت های یک صفحه وب را چاپ کنید. اگر Print Preview مقدار زیادی از افزودنی ها و یا دیگر محتواهای ناخواسته را نشان می دهد، برنامه HP Smart Print رایگان می تواند در این زمینه کمک کند. این برنامه با استفاده از حذف سرصفحه، پاورقی ها و تبلیغات از صفحات وب، مصرف کاغذ و جوهر را کاهش می دهد و تنها محتوای مورد نظر شما چاپ می شود. این برنامه تنها برای پرینترهای HP منحصر به فرد نیست و برای هر نوع پرینتر دیگری نیز می‎تواند مورد استفاد قرار گیرد.

▫️5-سیاه و سفید پرینت بگیرید. هدر دادن جوهر رنگی برای اسناد و مدارکی که نیازی به رنگی بودن ندارند، تنها باعث ایجاد دردسر و محدودیت‎های بعدی می‎شود. با تغییر تنظیمات پیش فرض خود به حالت black and white only اطمینان حاصل کنید که فقط در صورت لزوم پرینت رنگی خواهید گرفت. این امر عمر کارتریج های حاوی جوهرهای رنگی شما را افزایش می دهد.

▫️6- برای زمانی که بهترین کیفیت مورد نیاز نیست، پرینت در حالت پیش نویس یا draft را انتخاب کنید. این کار نه تنها از جوهر کمتری نسبت به تنظیم حالت “نرمال” استفاده می کند، بلکه سریعتر چاپ می‎کند. باید گفت که نتایج به دست آمده از کیفیت بسیار بالا برخوردار نخواهند بود و متن کمی کمرنگتر چاپ می‎شود، اما کاربردها و حالت‎های زیادی وجود دارند که در آنها انتخاب این شرایط یک گزینه خوب است.

▫️7- کارتریج‎های جوهری را فقط زمانی که خالی شدند تعویض کنید. هنگامی که جوهر پرینتر شما کم می شود، به شما هشدار می دهد، اما این فقط یک هشدار است؛ نیازی نیست (هنوز) به وحشت بیفتید. پرینتر شما همچنان ممکن است به مدت طولانی با حالت نرمال کار کند، بنابراین از این کارتریج ها تا زمانی که کاملا خالی شده باشند استفاده کنید.

▫️8- از پرینت “N-up” در درایور پرینتر استفاده کنید. اگر لازم نیست که هر صفحه را به طور جداگانه در یک صفحه چاپ کنید و اگر کارکردن با متون با سایز کوچک شما را اذیت نمی‎کند، این گزینه به شما امکان می دهد تا چندین صفحه را بر روی یک ورق کاغذ چاپ کنید و بتوانید هم کاغذ و هم جوهر خود را ذخیره کنید .

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087