کدام پرینتر برای کدام کار و فعالیت مناسب است

کدام پرینتر برای کدام کار و فعالیت مناسب است

1396/9/2

نام نویسنده admin

 

اکثر خریداران در انتخاب پرینتر مورد نیاز خود به دنبال نوع پرینتر می گردند .دلیل این امر نیز فناوری های مختلف است که برای هر بودجه و هر نوع نیازی در پرینترها وجود دارد. در ادامه به بررسی انواع پرینترها می پردازیم .

1- پرینتر لیزری

2- پرینتر جوهری

3- پرینتر چندکاره

4- پرینتر مخصوص عکس

5- پرینتر قابل حمل

پرینتر لیزری

فناوری پرینترهای لیزری نخستین بار توسط شرکت HP و در سال 1984 ابداع گردید . پرینترهای لیزری دستگاه های قدرتمندی هستند که دارای سرعت و کیفیت بالا و هزینه چاپ پایین به  ازای هر صفحه می باشند . همانند دستگاه های کپی ، پرینترهای لیزری از یک درام برای جذب برقی تونر شارژ شده و انتقال آن به کاغذ استفاده می کنند .

بسیاری از پرینترهای ارازن لیزری سیاه و سفید هستند و بهترین انتخاب برای چاپ متون و اسناد گرافیکی ساده می باشند . در مقابل پرینترهای لیزری رنگی گران قیمت هستند و مناسب برای کسب و کارهای کوچک و شخصی می باشند اما مدل های ارزان قیمت پرینترهای لیزری رنگی نیز وجود دارد که می تواند جایگزین مناسبی برای پرینترهای جوهری رنگی باشند . این نوع از پرینترها مناسب برای چاپ بروشورها می باشند .پرینترهای لیزری دارای امکاناتی همچون کپی ، اسکن و فکس نیز می باشند . بسیاری از مدل های پرینترهای لیزری دارای شبکه ( اترنت یا وایرلس ) می باشند که باعث می شوند تا چندین کامپیوتر برای چاپ از یک پرینتر استفاده کنند .

پرینترهای جوهری

پرینترهای جوهری مسیر طولانی را طی 10 سال گذشته سپری کرده اند . امروزه مدل های متنوع پرینترهای جوهری وجود دارد که عکس و متن را می تواند چاپ کند . پرینترهای جوهری یک عکس را به وسیله اعمال دقیق جریان کنترل شده قطرات جوهر از یک یا چند کارتریج بر روی انواع مختلف کاغذ چاپ می کنند . هر شرکتی از فناوری ، اندازه قطرات جوهر ، روش اعمال جوهر به کاغذ و الگوریتم نرم افزاری برای ترکیب رنگ مختص به خود استفاده می کنند .اگر چه سرعت چاپ پرینترهای جوهری در مقایسه با پرینترهای لیزری کمتر است و هزینه جوهر و کاغذ کمی بالاست ، ولی پرینترهای جوهری برای کاربران خانگی و کسب و کارهای کوچک با نیاز به چاپ پایین و یا افرادی که می خواهند اسناد گرافیکی با کیفیت بالا و یا عکس چاپ کنند مناسب می باشد .

پرینترهای چندکاره

پرینترهای چندکاره همانند یک چاقوی سوئیسی ATO یا (MFP) همه کاره هستند . آنها دستگاه کپی ، فکس ، اسکنر و پرینتر را با یکدیگر ادغام نموده اند و آنها را تبدیل به یک انتخاب مناسب برای کاربران خانگی و تجاری نموده است . پرینترهای چند کاره با تکنولوژی لیزری برای چاپ سریع متون و اسناد گرافیکی و تکنولوژی جوهری برای چاپ عکس ها وجود دارند .بهترین مدل های آنها دارای اسکنر تخت ، درگاه USB سازگار با pictbridge ، کارت حافظه برای دسترسی سریع ، چاپ دورو برای صرفه جویی در هزینه و زمان و کاغذکش خودکار برای اسکن ، فکس و کپی چندین صفحه می باشند .

پرینترهای مخصوص عکس

برخی از پرینترهای جوهری دارای بیشتراز چهار کارتریج قرمز، آبی ، زرد و مشکی می باشند تا بتوانند عکسهایی با کیفیت بالا را چاپ کنند ، بنابراین اگ شما زمان زیادی را صرف چاپ عکس ها نمودید بهتر است که کمی به پرینترهای جوهری مخصوص عکس که برای این کار ساخته شده اند فکر کنید . همان طور که در بالا نیز توضیح داده شد ، برخی از پرینترهای عکس از فناوری جوهری استفاده می کنند و رنگ را در یک تناژ ممتد از یک نوار در کاغذ در یکسری از مسیرها انتقال می دهند .پرینترهای امروزی دارای مزیت بزرگی هستند . انها می توانند ( با استفاده از نوعی اتصال USB بنام pictbridge) یا استفاده از کارتهای حافظه مانند compactflash, SD , SONY Memory stick پرینت بگیرند.

پرینترهای قابل حمل

این دسته از پرینترها برای زندگی در جاده طراحی شده اند . پرینترهای قابل حمل بین 1 تا 2 کیلوگرم وزن دارند و ابعادشان به گونه ای است که می توانند یک کاغذ a4 را پرینت بگیرند این پرینترها از فناوری پرینترهای جوهری استفاده می کنند .

 

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087