کارکرد هد در چاپگرهای جدید پیج واید

کارکرد هد در چاپگرهای جدید پیج واید

1396/6/6

نام نویسنده admin

با پرینترهای اچ پی سری پیج واید میتوانید با اطمینان کامل و کاملا سریع چاپ هایی بی نظیر را بدست آورید(stp).آخرین تکنولوژی اچ پی با دارا بودن مواد و قوائد ، طراحی و فرایندهای تولید با بهترین کیفیت بوجود آمده است.
stp برای کاربرانش با کمک هد چاپگر تولید مزایای بزرگ رابا مقیاس و فرایندهای دقیق توسعه یافته برای تولید مدارهای دقیق را به ارمغان می آورد.
با stp تمام قسمت های هد چاپگر ،از فیلمهای نازک تا فیلمهای ضخیم ساختارهای سیال با استفاده از فرایندی بنام لیتو گرافی تعریف شده اند که میتواند ساختار های بسیار کوچکتر را نیز تعریف کند.معابر جوهر ، قسمتهای برودتی و نازلهای هد با دقت زیر میکرون برای تولید و ارائه هر قطره با حجم یکنواخت ، سرعت بالا و کیفیت تصویر سازگار طراحی و تعبیه شده اند
شکل 3، ارائه یک طرح کلی برای مشاهده اجزاء یک ژنراتور قطره جوهر افشان حرارتی بر اساس stp میباشد. روی بستری از سیلیکون یک لایه فیلم نازک برای تولید مدارهای مجتمع الکترونیکی و مقاومت (یا بخاری)برای خارج کردن قطره قرار گرفته است.یک اسلات ساخته شده از طریق سیلیکون (که در سمت راست و پایین )قرار گرفته است باعث عرضه جوهر به آرایه از اتاق ژنراتور قطره که در دو طرف شیار قرار داده شده است فراهم میکند
هر چاپگر page wide به گونه ای طراحی شده است تا با آخرین طول عمر ، پرینترهای پرینترهای page wide کار کنند و اطمینان کامل را به کاربرانشن بدهند که بسته به عمل پرینتر مقاومت لازم را دارا میباشند.stp  امکان قرار دادن لوله ای کوچک که مانند یک فیلتر جوهر عمل میکند و باعث میشود تا ورود یا مسدود شدن ژنراتور قطره ای را کنترل کند.
اتاق ژنراتور رها کردن قطره از همان پلیمر عکس ساخته شده است(نشان داده شده در ستونهای قهوه ای مایل به زرد) به یک مقیاس ضخامت محفظه و دهانه صفحه کمتر از یک تار موی انسان است.(چیزی در حدود 50 میکرون) این ساختار یکپاچه است و از سیلیکون ساخته شده است. این ساختار شامل چند مرحله رسوب پلیمر ، در معرض قرار گرفتن و توسعه میباشد. برای کمک به اطمینان از عمر طولانی ، لایه فیلم نازک بر روی بستر سیلیکون ، اسلات خوراک جوهر ، مخزن و مواد روزنه همه مقاومت بالا در برابر تداخل شیمیایی با جوهر را دارند.
هد پیج واید
در ساختار پرینترهای page wide چهار رنگ جوهر رنگی تعبیه شده است که در شکل زیر نمایش داده شده است. برای کارتریج های سیاه وسفید آبی ، قرمز و زرد اتصالات جوهر پلاس در بالای این مجموعه برای تنظیم فشار و فیلتراسیون برای هر جوهر تعبیه شده است. این مجموعه جوهر در زمانی که کارتریج در حال کم اجرا کم است پیغامی به نمایش برای آگاهی کاربرش میگذارد. تعویض کارتریج ها امری بسیار ساده است و یک انیمیشن اطلاعاتی برای توصیف این فرایند چاپگر وجود دارد.
عکس زیر محور خارجی را به نمایش میگذارد . به کمک این شکل میتوانید ببینید که محل تامین مونتاژ جوهر جدا شده و به یک منطقه بزرگتر نقل مکان کرده است که اجازه میدهد تا ظرفیت بالاتری را برای عرضه بالاتر در دسترس داشته باشید. علاوه بر این وجود یک مخزن میانی به کاربران اجازه میدهد تا پس از تمام شدن کارتریج به ادامه چاپ تا 500 برگ بپردازند.
هر دو هد دارای ده عدد تراشه های جوهر افشان حرارتی میباشند که بنام قالب معروفند. این تراشه ها کاملا سفت و سخت با ابعادی پایدار طراحی شده اند. این تراشه ها به طور دقیق حامل و رابط برای جوهر میباشند.
شکل 8 یک نمای نزدیک از قالب و همسایه را نشان میدهد. برای هریک از چهار رنگ جوهر 1056 نازل را دارا میباشد که در مجموع 4224 نازل در هر قالب  و 42240 نازل برای هر چاپگر میباشد.
نازل برای هر جوهر از دو ستون تشکیل شده است .ژنراتور قطره در هر طرف یک اسلات خوراک جوهر را دارا میباشد .مواد پلیمری که از روزنه ها رها میشود شفاف است .بنابراین محل ژنراتور قطره و 4مخزن جوهر آن قابل مشاهده است.
در اطراف هر قطعه یک لایه فولاد ضد زنگ قرار گرفته است که یک سطح صاف را فراهم آورده است(این قسمت ها دارای مهر و موم برای جلوگیری از خشک شدن جوهر میباشند) این طراحی باعث میشود تا تمیز کردن این قسمت ها آسان باشد.اتصالات الکتریکی با اتصال یک مدار انعطاف پذیر برای اتصال پد در هر دو طرف ساخته شده است . این اتصالات توسط یک لایه آبی از اپوکسی دیده می شوند . مدار انعطاف پذیر حامل سیگنال و قدرت و یک تخته مدار می باشد .
علاوه بر این به ژنراتور قطره ، هر قالب الکترونیکی برای پردازش سیگنال و کنترل یکپارچه قدرت ارائه شده است . فقط ده ارتباط درونی الکترونیکی دارای 4224 نازل می باشند . در هر ثانیه 100 مگابایت داده به هر یک از قالب ها وارد می شود .
برای همپوشانی هد چاپگر با استفاده از نازل در هر دو قالب موجب سرکوب هر گونه آثار مخرب در چاپ هایتان می شود .
راه باریک دهانه چاپ در حدود 217.8 میلی متر یا 8.575 اینچ می باشد . این دهانه به پرینتر های اچ پی اجازه می دهد تا به سادگی پرینت هایشان را به چاپ برسانند . برای هر یک از چهار رنگ ، 10.290 نقطه در ردیف به سادگی در سراسر چاپگر قرار می گیرد .

مدیریت 42240 نازل
فناوری pagewide تست عملکرد از همه 42240 نازل را برای کمک به حفظ کیفیت چاپ را انجام می دهد . در هد چاپگر برای کمک به حفظ کیفیت چاپ و همچنین چک هر نازل غالبا به طوری که جلب و تصحیح هرگونه خطا انجام شود و کیفیت چاپ را بی نظیر نگه دارد .
پرینتر های اچ پی با فناوری page wide با استفاده از سنسور نوری برای کالیبره کردن هد چاپگر ، اندازه گیری عملکرد نازل و نظارت بر حرکت کاغذ طراحی شده اند . این سنسور بر روی یک چرخنده کوچک است که در سراسر کاغذ و هد چاپگر حرکت می کند . سنسور اسکن کاغذ با الگوهای آزمون تشخیص و کنترل سیستم نوشتاری استفاده از این اطلاعات به صورت الکترونیکی برای جبران تحمل تراز می باشد . این سنسور همچنین با امکان تشخیص لبه ورق به عنوان آغاز منطقه چاپ نیز عمل می کند . سنسور هد چاپگر ، به طور خاص برای هد چاپگرهای پیج واید اقداماتی فردی برای بخشی از یک سیستم را فراهم می کند که کیفیت چاپ قوی با جایگزینی خوب را ارئه می دهد .
آرایه های چاپ پیج واید چه در تونر و جوهر ویا چه در پرینتر می تواند در امتداد محور کاغذ موجب تولیدات نابجا شود . با جوهر یا یک نازل بد معمولا در چاپ هایتان یک خط نور تولید شده که در تاریکی قابل مشاهده است و چاپ هایی که از تصاویر تک رنگ است نور و یا رگه های رنگی ممکن است در گرافیک رنگ و تصاویر ظاهر شود .
با 1200 نازل در هر اینچ در سراسر صفحه ، ایجاد نقطه های سیاه یا رنگ نابجا در چاپ هایتان به طور کلی غیر قابل مشاهده و یا کم می شود . زیرا اسنادتان با تراکم بالا چاپ می شوند گسترش جوهر از دست رفته از نقاط دیگر کاملا سرکوب می شود .
مشکلات با نازل بد را می توان با جایگزینی نازل جدید و مناسب سرکوب کرد که با این تعویض دیگر مشکلاتی که با این نازل به وجود می آید از بین می رود .

چالش های بسیاری هستند که به اندازه گیری قطره جوهر و کیفیت هد چاپگر وجود دارد .

- هر قطره  کمتر از 25 میکرو 0.001 اینچ گسترده است و حرکت قطره در حدود 10 متر 33 فوت در ثانیه

- چهار آرایه در هر نازل وجود دارد که بر روی هد چاپگر در فواصل مختلف از سنسور تنظیم شده است .

- سیستم اندازه گیری باید در یک فضا باشد و در اندازه نزدیک به هد چاپگر به اندازه گیری قطره باشد .

- سنسور باید بسیار ایمن باشد و نویز الکتریکی را نیز کنترل کند .

- قطره باید تاثیر کمی بر روی چاپ هایتان بگذارد .

در پرینتر های page wide ، توسعه یک تکنولوژی به نام backscatter برای تشخیص قطره های جوهر تعبیه شده است BDD . تکنولوژی BDD موجب آشکار سازی نوری چند همراه با آنالوگ پیشرفته و پردازش سیگنال دیجیتال می شود . بر خلاف روش های نوری دیگر ، در حین عبور یک قطره بین یک منبع نور و یک آشکار ساز این تکنولوژی BDD با تشخیص نور کار می کند . این عملیات با یک افت و عبور از یک پرتور نور متمرکز کار خود را پیش می برد . این تکنولوژی می تواند چند صد نازل در ثانیه را تست کند .
SED یک پرتو نور را از طریق یک لنز ساطع می کند و چهار لنز تصویر برداری دیگر تمرکز نور متفرق از قطره را بر روی آشکار ساز های نوری پیش می برد . قطره ها در فواصل مختلف از آشکار سازها در منطقه در حدود 10 میلی متر قرار می گیرند و بازتاب های ناخواسته نور را کاهش می دهند که باعث بهبود توانایی برای تشخیص سیگنال های بسیار ضعیف تولید شده توسط نور متفرق می شوند . پس از به وجود آمدن سیگنال متفرق شده توسط آنالوگ پردازش و مدار های دیجیتال و الگوریتم های ارزیابی تناسب هر نازل برای چاپ کار خود را جهت بهبود انجام می دهد .
تعویض نازل
می توانیم به یکی از کلیدی ترین ویژگی های پرینتر های دارای تکنولوژی page wide برای ارائه چاپ هایی با کیفیت عالی به چگالی بالا نازل برای تعویض نازل فعال و غیر فعال برای مقابله با اثرات نازل شکست خورده اشاره کنیم .
تعویض نازل منفعل
این ویژگی باعث می شود تا با استفاده مستقیم از تراکم نازل بالای اچ پی اگر یکی از آن ها با شکست رو به رو شود دیگر نازل های قرار گرفته در اطراف و نزدیکی کار آن را جبران کنند . تعویض منفعل برای چاپ بهترین کار برای بدست آوردن کیفیت بی نظیر می باشد . شکست نازل به طور قطع باعث تولید رگه های سفید در نیمه پایین چاپ می شود . اما با گسترش جوهر از قسمت های مجاور خط های سفید به صورت قابل توجهی کاهش می یابد . در حقیقت ، این نقص معمولا دشوار است و برای دیدن در متن و اندازه عادی قابل رویت است . پس از شناسایی اینکه نازل شکسته شده است و تعویض با نازل فعال این نقص بر طرف شده و می توانید به انجام کارهای با کیفیت خود ادامه دهید .
تعویض نازل فعال
یک جدول مراجعه برای بدست آوردن نتایج حاصل از اندازه گیری نازل در طول زمان برای تعویض نازل فعال استفاده می شود . برخی از نازل ها ، ممکن است در طی سرویس های مختلف تعویض نشوند در صورتی که دیگر نازل ها در هر سرویس تعویض می شوند . جدول مراجعه می تواند کمک به تشخیص نازل های خراب و تعویض و پردازش آن ها کند . در بعضی موارد ، قطره یا رنگ ها را می توان در همان منطقه به کمک هم ردیفانش جایگزین کرد . در این روش ، تعویض نازل فعال به طور موثر می تواند مسولیت رسیدگی به شرایط را بر عهده گرفته و اطمینان لازم از ارئه کیفیت چشم گیر را در چاپ ها ارائه دهد .
برای تعویض یک نازل فعال سیاه سفید تک در ردیف با استفاده از نازل سیاه و سفید هم ردیف و کناری اش این کار را انجام دهید . نقطه متناوب بین ردیف از یک فضای سفید و با شکستن یک خط تیره قابل مشاهده می شود و با کاهش دید همراه است که باعث می شود تا نقطه در یک طرف ردیف جایگزین شود .

 

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087