کارکردن با کنترل پنل چندکاره های لیزری کانن

کارکردن با کنترل پنل چندکاره های لیزری کانن

1396/10/3

نام نویسنده admin

آشنایی با کنترل پنل عملیاتی پرینتر

دکمه Home 

با فشار دکمه Home تعبیه شده بر روی کنترل پنل پرینتر ، به صفحه اصلی باز گردید . 

نمایشگر 

صفحه نمایشگر تعبیه شده بر روی کنترل پنل پرینتر نیز به کاربران امکان انجام ساده تر کارها را با امکان نمایش ارور ها ، گزنه های عملیاتی مانند فکس و کپی و غیره را می دهد . 

دکمه Reset 

با انتخاب این دکمه تغییرات پاک شده پرینتر پس از یک مکث کوتاه به حالت اولیه باز می گردند . 

دکمه Clear

دکمه Clear با فشار این دکمه تمام تنظیمات ، شماره ها و نوشته هایتان به سادگی پاک می شوند . 

دکمه Back

با فشار دادن این دکمه به صفحه قبل باز می گردید ، اگر شما در زمانی که در حال کار با پرینتر هستید بعد از انجام تغییرات بدون ذخیره آن ها با زدن این دکمه به صفحه قبل باز می گردید و هیچگونه تغییراتی را ذخیره نمی کند . 

دکمه status monitor 

با زدن این دکمه در حال کار می توانید به صورت کلی اطلاعات استفاده از پرینتر را در گذشته مشاهده کنید و یا اینکه می توانید اطلاعات مربوط به شبکه پرینتر را مشاهده کنید . مانند IP address پرینترتان ! به علاوه شما می توانید میزان باقی مانده تونر کارتریج یا کاغذ ها یا حتی ارور های مختلف پرینترتان را نیز مشاهده کنید . 

کلید های عددی از 0 تا 9

با فشار این دکمه ها نوشته و اعداد مورد نظرتان را ثبت کنید . 

دکمه Stop

با فشار دادن این دکمه می توانید انجام امورکپی یا فکس را متوقف کنید . 

دکمه صرفه جویی در انرژی 

با فشار دادن این دکمه پرینترتان را درحالت آماده به کار قرار دهید . دکمه های تعبیه شده بر روی پرینتر نیز در زمانی که چاپگر در حالت آماده به کار قرار می گیرد به رنگ شبز می شود . با فشار دوباره این دکمه می توانید پرینتر را از این حالت خارج سازید . 

دکمه حالت آرام یا بی صدا 

با فشار دادن این دکمه پرینترتان را در حالت آرام یا بی صدا قرار دهید . در زمانی که پرینتر در این حالت قرار می گیرد چراغ روی پرینتر به رنگ سبز روشن می شود . با فشار دوباره این دکمه می توانید پرینتر را از این حالت خارج شازید . 

شاخص ارور 

چراغ این گزینه در زمانی که چاپگرتان با مشکل یا اروری رو به رو باشد روشن می شود و شروع به چشمک زدن می کند . 

گزینه WiFi 

چراغ این گزینه در زمانی که چاپگرتان به WiFi متصل باشد به رنگ سبز روشن می شود . 

گزینه های پردازش 

چراغ این گزینه در زمانی که پرینتر در حال چاپ یا ارسال فکس است چشمک می زند . چراغ در زمانی که امور پرینتر مربوطه در حال انجام است روشن می ماند . 

صفحه اصلی برای شروع عملیات و انجام تنظیمات لازم مورد استفاده قرار می گیرد . شما همچنین می توانید از این طریق به تماشای پیغام ها و ارور های مربوط به پرینتر بپردازید . با لمس کردن صفحه نمایش این عملیات را می توانید انجام دهید . 

صفحه اصلی 

صفحه اصلی بر روی کنترل پنل پرینتر زمانی به نمایش در می آید که یا پرینتر تازه روشن شده باشد یا دکمه خانه برروی کنترل پنل را فشار دهید .  از این صفحه برای انجام تنظیمات و یا انجام کارهایتان استفاده کنید . 

گزینه های در دسترس 

می توانید به سادگی هر کدام از امور پرینت ، کپی و یا اسکن را انتخاب کنید . 

Addr.book

برای وارد کردن یا ویرایش آدرس مقصد برای ارسال ایمیل یا فکس از این قسمت استفاده کنید . شما همچنین می توانید مسیر ارسال را در هنگام ارسال ایمیل یا فکس مشاهده کنید . 

منو 

تنظیم زمان و دیگر تنظیمات کلی چاپگرتان را می توانید در این قسمت مشاهده کنید . 

تنظیم کاغذ 

کاغذ مورد نیاز برای پرینت گرفتن را انتخاب کنید . با این گزینه می توانید به سادگی سایز کاغذ و نوع کاغذ رااز میان کاغذ های بارگذاری شده در سینی کاغذ انتخاب کنید . 

تنظیمات صفحه اصلی 

با این گزینه می توانید به سادگی گزینه های تعبیه شده بر  روی صفحه ی اصلی را به سادگی تغییر دهید و حالت دلخواه خود را قرار دهید . 

صرفه جویی در مصرف کاغذ 

تنظیمات برای صرفه جویی مصرف کاغذ با پرینت و کپی پشت و رو برایتان میسر می گردد . علاوه بر این با این امکان پرینت گرفتن دو برگ در برگ کاغذ تنها نیز موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود . 

اسکن 

با تنظیم از قبل تنظیمات اسکن ، می توانید به سادگی و با فشار این دکمه شروع به اسکن کنید . 

کپی از کارت شناسایی 

با انجام تنظیمات می توانید به سادگی پشت و روی کارت های شناسایی و گواهینامه را به سادگی و به اندازه ی دقیق و واقعی پرینت بگیرید . 

اتصال مستقیم 

با این گزینه می توانید به سادگی و به صورت مستقم دو دو مدل پرینتر Canon 249dw و Canon 247dw به صورت مستقیم از دستگاه های همراهتان متصل شوید و پرینت بگیرید . 

لمس سریع 

اگر شما از قبل برای دکمه هایتان گزینه هایی را تعیین کرده اید می توانید با یک لمس سریع و ساده به انجام سریعتر کارهایتان بپردازید و زمان کمتری را صرف انجام کارهایتان بکنید . 

کدگذاری

اگر از قبل برای انجام کارها و دستور ها شماره ای تعیین کنید می توانید به سادگی و تنها با شار یک دکمه یا شماره کارهایتان را انجام دهید . 

وضعیت در صفحه نمایش 

زمانی که شما دکمه ی مربوطه را بر روی صفحه نمایش فشار می دهید می تونید پیغام هایی که در رابطه با اسناد در حال پرینت را تماشا کنید . برای مثال ارسال یا دریافت پرینت یا حتی می توانید پیغام های مربوط به تونر کارتریج از جمله حجم باقی مانده یا مقدار کاغذ را مشاهده کنید و سپس به سادگی اقدام به شارژ نمایید . علاوه بر این می توانید پیغام های مربوط به شبکه از جمله IP address یا .. را نیز مشاهده کنید .

اطلاعات و مشخصات ارور یا اخطار

با لمس این گزینه می توانید به تماشای اطلاعات و مشخصات ارور یا اخظار های رخ داده بپردازید . 

اطلاعات دستگاه 

با انتخاب این گزینه می توانید به تماشای اطلاعات همچون سایز کاغذ و میزان حجم تونر کارتریج را بپردازید . 

اطلاعات کاغذ 

با لمس این گزینه می توانید به سادگی اطلاعاتی به اندازه ی کاغذ و ... نیز به سادگی به دست آورید . 

سطح کارتریج 

با این گزینه می توانید به سادگی به سطح باقیمانده از تونر کارتریج دسترسی پیدا کنید و قبل از به اتمام رسیدن آن به سادگی اقدام به شارژ آن بکنید . 

بررسی و چاپ 

با این گزینه می توانید به سادگی قبل از چاپ کار خود را مشاهده کنید و در صورت لزوم آن را ویرایش کنید .

پیغام های مرتبط با کپی ، پرینت ، ارسال و دریافت 

با لمس هر گونه می توانید دقیق ترین و صحیح ترین پیغام مربوط به آن گزینه را ببنید . 

اطلاعات شبکه 

با لمس این گزینه می توانید به سادگی به اتصالات و اطلاعات شبکه دسترسی پیدا کنید و اطلاعاتی همچون وضعیت اتصالات شبکه بیسیم را نیز مشاهده کنید . 

هنگامی که صفحه نمایش پیغامی را نشان می دهد 

پیغام هایی در زمان های اضطراری یا مورد نیاز مانند زمانی که کارتریج نیاز به پر کردن مجدد یا شارژ دارد در بالای صفحه نمایش نشان داده  می شود . این پیغام در رابطه با هر اشکال دیگری نیز به نمایش در می آید . 

نکته : زمانی که شما پیغامی از اخطار دارید یا پیغامی در بالای صفحه نمایش وجود دارد برای نمایش کامل به همراه جزئیات دقیق هشدار یا پیغام گزینه i را فشار دهید . 

زمانی که ارور رخ می دهد 

در بعضی مواقع زمانی که ارور نمایش داده می شود ، پیغام برای حل مشکل نیز به نمایش در می آید . برای رفع مشکل موارد راهنما را یکی یکی انجام دهید تا به سادگی مشکل شما حل شود . 

سفارشی کردن صفحه اصلی 

شما می توانید گزینه های روی صفحه اصلی نمایش را به صورت دلخواه و مد نظر خودتان تغییر دهید و آن ها را با توجه به برنامه های مورد نظر و آرایش دلخواهتان درست کنید . 

تعویض دکمه های موجود بر روی صفحه نمایش 

1 - دکمه خانه را فشار دهید و سپس وارد گزینه تنظیم خانه یا همان صفحه اصلی بشوید . 

اگر برای ورود به تنظیمات صفحه اصلی از شما کد یا رمز عبور درخواست شد رمز صحیح را وارد کنید برای وارد کردن رمز از دکمه های عددی روی چاپگر استفاده کنید . 

2 - گزینه Set display order را انتخاب کنید . 

3 - گزینه ی مورد نظر خود را انتخاب کنید وآن را جا به جا کنید . 

4 - با انتخاب گزینه قبل یا بعد به صفحه ی قبل یا بعد دسترسی پیدا کنید و گزینه مورد نظرتان را تایید کنید . 

5 - گزینه های 3 و 4 را تکرار کنید تا گزینه های مورد نظرتان بر روی صفحه اصلی قرار بگیرند . 

6 - گزینه پایان یا End را انتخاب کنید . 

درج گزینه جدید در صفحه اصلی 

1 - گزینه خانه را فشار دهید و سپس به بخش تنظیمات خانه بروید . 

اگر برای دسترسی به تنظیمات خانه یا صفحه اصلی از شما رمز عبور درخواست شد با دکمه های عددی تعبیه شده روی چاپگر به سادگی رمز را وارد نمایید . 

2- گزینه اضافه کردن یا پاک کردن قسمت اضافی را انتخاب کنید  . 

3 - برای اضافه کردن یک قسمت خالی گزینه insert blanks را انتخاب کنید و برای ذف یک گزینه با انتخاب آن قسمت و سپس گزینه حذف آن را پاک کنید . 

4 - گزینه apply را انتخاب کنید . 

5 - گزینه پایان را بزنید . 

نکته : اگر گزینه ای را به صورت اشتباه انتخاب کردید ، انگشتتان را از روی صفحه نمایش بردارید و سپس نسبت به لغو یا Cancel کردن گزینه و عملیات مورد نظرتان اقدام کنید . برای بازگشت به صفحه ی قبل ، از کلید یا گزینه ای که فلش بازگشت به روی آن رسم شده استفاده کنید . 

چرخاندن صفحه نمایش 

گزینه یا آیتم هایی برای چرخاندن یا بالا پایین کردن صفحه نمایش در هر زمان هایی که اطلاعات برای نمایش روی صفحه نمایش کامل نشده اند در کنار صفحه نمایش نشان داده می شوند . از فلش بالا یا پایین برای جا به جایی صفحه نمایش استفاده کنید ، صفحه نمایش کاملا ارام و مرتب پایین می رود و جا به جا می شود و شماره صفحه نیز در پایین آن نمایش داده می شود . 

تغییر تنظیم اطلاعات پایه 

با انتخاب این گزینه می توانید به سادگی اطلاعات کلی و پایه را تغییر دهید و تنظیم نمایید . در بعضی موارد زیر قسمت نمایش داده شده کلید های فلش مانند برای سهولت در تنظیم برایتان نمایش داده می شود .

صفحه نمایش لمسی به شما اجازه می دهد تا شما به سادگی و به صورت مستقیم به گزینه ها دسترسی داشته باشید . 

نکات مهم 

از انجام اقدامات زیر خودداری کنید 

صفحه نمایش شما ممکن است با این کارها آسیب ببیند . 

- فشار دادن با زور و اجبار

- فشار دادن با یک جشم تیز مانند ناخن ، خودکار ، مداد  و غیره 

- لمس کردن با دست های خیس 

- لمس کردن صفحه نمایش در زمانی که یک جسم دیگر بر روی آن قرار بگیرد 

ضربه زدن 

صفحه نمایش را به آرامی و با سرعت بالا لمس کنید  . مورد نهایی را انتخا کنید . 

لمس طولانی 

در زمان هایی که یک جمله به صورت کامل نمایش داده نمی شود با لمس طولانی بر روی آن می توانید ادامه جمله را مشاهده کنید . 

انتخاب گزینه 

بر روی اسم یا گزینه مورد نظرتان ضربه بزنید و انتخاب کنید . 

وارد کردن متن

از صفحه نمایش و دکمه های تعبیه شده بر روی چاپگر برای وارد کردن اطلاعات استفاده کنید . با انتخاب گزینه A.a.12 متن لازم جهت وارد کردن را انتخاب نمایید . بعد از انتخاب درست و دقیق می توانید حالت انتخاب شده ی خود را در بالای ستون نوشتن خود مشاهده کنید . 

نکته : شما همچنین می توانید برای تغییر حالت نوشته گزینه * را انتخاب نمایید . نمونه هایی از نوشته که کاربران می توانند استفاده کنند : 

متن مورد نظرتان را با کلید های عددی و صفحه نمایش وارد کنید . نوشته ها در کادر و ستون زیر برایتان نمایش داده شده اند . 

نکته : گزینه # یا * را در زمانی که در حال نوشتن هستید برای وارد کردن مدل یا شکل مورد نظرتان انتخاب کنید . 

پاک کردن نوشته 

در زمان هایی که نیاز دارید تا یک متن مورد نظر که اشتباه وارد کردیه اید را پا کنید دکمه C را باید فشار دهید . اگر این دکمه را فشار دهید و همچنان آن را فشرده نگاه دارید تمام متنی که وارد کرده ایدپاک می شود . 

فاصله انداختن 

برای حرکت کردن بین کلمات نوشته شده خود از دو گزینه > یا < استفاده کنید . علاوه بر این با فشار دکمه Space بین کلمات می توانید فشای خالی ایجاد نید .

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087