چطور تونر کارتریج پرینترهای HP 1020 و HP 1319 را شارژ کنید

تاریخ مقاله: 1396/12/3

چطور تونر کارتریج پرینترهای HP 1020 و HP 1319 را شارژ کنید

آموزش شارژ تونر کارتریج اچ پی HP 12A

 

هر پرینتر لیزری مجهز به یک کارتریج تونر است که در چاپ اسناد و یا تصاویر شما مفید است. بعد از اینکه کارتریج پرینترتان خالی شد لازم نیست یک کارتریج تونر جدید خریداری کنید؛ زیرا خودتان می توانید تونر پرینتر لیزری خود را با تکمیل مراحل توضیح داده شده در این مطلب مجددا پر کنید. لازم نیست سابقه انجام کارهای فنی و یا اطلاعات خاصی در این زمینه داشته باشید.

 

ابزار مورد نیاز برای پر کردن کارتریج تونر پرینتر لیزری

 

قبل از شروع پر کردن مجدد کارتریج تونر، نکتهای که حائز اهمیت است این است که یک پودر تونرِ با کیفیت خریداری کنید. پس برای انجام کار یک پیچ گوشتی ستارهای، یک ورق روزنامه یا هر ورق ضایعاتی دیگر، پارچه نرم، یک وسیله با لبه تیز و یک بطری پودر تونر با کیفیت، آماده کنید.

 

دستورالعمل گام به گام

 

مرحله 1: پس از بیرون کشیدن کارتریج تونر از یک پرینتر لیزری، اولین گام، باز کردن پیچ پوشش جانبی است

 

 

مرحله 2. حالا پوشش جانبی را بردارید

 

 

مرحله 3: پس از بازکردن و برداشتن پوشش، گام بعدی این است که یونیت درام را بردارید. آن را از قسمت سفید (چرخ دنده) نگه دارید

 

 

مرحله 4: مرحله بعدی این است که کارتریج تونر لیزری پس از خارج کردن از اتصالش با یونیت درام چگونه به نظر خواهد آمد

 

مرحله 5: حالا لازم است غلتک فوم رولر PCR را  از اتصال خارج کنید

 

 

مرحله 6: با یک ابزار لبه تیز قطعه فوم رولر PCR را به سمت راست بکشید و سپس کمی فوم رولر PCR را به سمت بالا حرکت دهید و آن را به سمت چپ ببرید.

 

مرحله 7: گام بعدی این است که یونیت ضایعات و یونیت پودر تونر را که با کمک یک پین به هم متصل شدهاند جدا کنید. بنابراین باید پین هایی را که در هر دو طرف کارتریج قرار دارند، بردارید.

 

مرحله 8: پس از فشار دادن پین از داخل، وقت آن است که آن را از طرف بیرونی بردارید؛ زیرا پس از آن که از داخل فشار داده شد همانطور که می توانید در تصویر زیر ببینید ناگهان سقوط میکند.

 

مرحله 9: پس از برداشتن پینها از هر دو طرف کارتریج تونر، شما باید فنر را خارج کنید.

 

مرحله 10: گام بعدی جدا نمودن دو یونیت اصلی کارتریج است. یک واحد همان واحد ضایعات است و دیگری یونیت پودر تونر نامیده می شود. همانطور که در تصویر نشان داده شده است، کارتریج تونر را در دست نگهدارید و هر دو یونیت را از هم جدا کنید.

 

مرحله 11: برداشتن پودر تونر ضایعاتی

 

 

مرحله 12: ابتدا فنر و سپس پوشش پلاستیکی را بردارید.

 

مرحله 13: حال پیچ های یونیت ضایعات را برای جدا کردن وایپر بلید برداشته و پس از آن پودر ضایعاتی که در این واحد جمع آوری شده است را خارج کنید.

 

مرحله 14: حالا که شما موفق به باز کردن وایپر بلید شدهاید، باید یونیت جمع آوری ضایعات و بخش بلید را تمیز کنید. بلید باید با یک پارچه نرم پاک شود و نه یک قلم مو یا برس، زیرا قلم مو می تواند بر روی بلید خراش ایجاد کند.

 

مرحله 15 : بعد از آن، باید بخش ضایعات را مجددا بر روی هم سوار کنید. ابتدا، وایپر بلید و سپس پوشش پلاستیکی را  روی هم قرار دهید

مرحله 16 :، پوشش پلاستیکی را دوباره سر جای خود قرار دهید به طوری که روی برش ثابت شود

مرحله 17 :فنر را سر جای خود قرار دهید.

 

مرحله 18 :آنچه که تا به حال انجام داده اید این است که یونیت پودر تونر را باز کرده اید، آن را پاکسازی کرده و سپس مجددا آن را بسته اید. حالا بخش اصلی که همان پر کردن مجدد کارتریج تونر پرینتر لیزری است را آغاز کنید. برای این کار یونیت دیگری را که پودر در آن ته نشین میشود بردارید. آن را باز کنید و پودر را خالی کنید و سپس آن را ببندید و در نهایت مجددا دو واحدی را که از هم جدا نمودهاید روی هم سوار کنید.

 

مرحله 19: پس از از برداشتن پوشش جانبی، می توانید یک پوشش پلاستیکی سفید را مشاهده کنید که باید آن را برداشته و پودر تونر را پر کنید

 

مرحله 20: پوشش پلاستیکی سفید را بردارید، حال شما برای پر کردن تونر آمادهاید، اما قبل از آن فراموش نکنید که ” بطری پودر را قبل از استفاده تکان دهید”. پس از برداشتن کلاهک بطری، می توانید از یک نازل پلاستیکی استفاده کنید که معمولا به همراه بطری پودر شما هست و یا می توانید آن را از فروشنده بخواهید.

 

مرحله 21: اکنون زمان پر کردن و بستن مجدد درپوش است

 

مرحله 22: حال باید دو یونیت یعنی یونیت ضایعات و یونیت پودر تونر را  بهم متصل کنید

 

مرحله 23 : گام بعدی جاگذاری مجدد پینها است (به یاد داشته باشید .. !!!!) شما از هر دو طرف اتصال را خارج کرده بودید.

 

مرحله 24: حال پس از وارد کردن پینها (با دست، هیچ ابزار دیگری مورد نیاز نیست)، وقت آن است که غلتک فوم PCR را وارد کنید

 

مرحله 25 :حال زمان نصب یونیت درام روی موقعیت قبلی خودش است یعنی بر روی پین نگهدارنده درام

 

مرحله 26: بعد از نصب درام، پوشش جانبی را جاگذاری کنید.

 

مرحله 27 :دوباره فنر را سر جایش بگذارید

از روش شارژ این مقاله میتوانید برای پرکردن تونر کارتریج پرینترهای  : HP 1012 ,HP 1020 ,HP 3030,HP M1120 ,HP 1022,HP 3020,HP 3050,HP 3052,HP 1018 ,HP M1319f,HP 1022n, HP 1010  استفاده کنید

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087