پرینتر یا چندکاره هیچ صفحه ای را پرینت نمیگیرد

تاریخ مقاله: 1398/1/18

پرینتر یا چندکاره هیچ صفحه ای را پرینت نمیگیرد

 

پیش از همه به این نکته توجه داشته باشید که جستجوی ایراد برای پرینتری که دسترسی به آن امکان پذیر نیست و یا در نزدیکی شما قرار ندارد قطعا کار بسیار مشکلی خواهد بود و ممکن است نتوانید خطای پرینتر را تا زمانی که شخصاً در کنار پرینتر hp قرار نگرفته ایید برطرف نمایید.

در ابتدا به پرینتر نگاه دقیقی بیندازید تا ببینید آیا چراغ خطا روی پرینتر روشن شده است ؟ هر چراغ خطایی که روی پرینتر hp روشن باشد با توجه به نوع چشمک زدن آن و رنگ خود میتواند یک مشکل بخصوص را هشدار دهد. خوشبختانه در نسل های جدید از چاپگر hp با قرار دادن صفحه نمایش این مشکلات به حداقل رسیده است چرا که هر مشکل و خطایی در صفحه نمایش بصورت دقیق عنوان شده و بعضا با شکل تصاویر کاربر را به سوی رفع خطا در سیستم چاپگر هدایت میکند.

بسیار مشاهده شده است که کاربری عنوان داشته که پرینتر هیچ صفحه ایی را چاپ نمی‌کند ولی به این قسمت توجی نکرده است که جریان برق در پرینتر hp وجود ندارد، توجه نمایید که در رفع مشکلات کامپیوتری حتما مشکلات مربوط به منبع تغذیه و یا سیستم برق در پرینتر hp را به دقت چک کنید ، این مشکلات میتواند مثلا:

    مشکل برق در آن قسمت از ساختمان یا پریز برق که دستگاه پرینتر به آن متصل است باشد.
    مشکل کابل برق و کانکتور اتصال به پرینتر را مورد بررسی قرار دهید زیرا ممکن است این اتصال پایدار نباشد و با کوچکترین تکان خوردنی قطع شود.
    شاید به نظر شوخی باشد ولی مواردی مشاهده شده است که پرینتر خاموش بوده است و کاربر میگوید پرینترهیچ صفحه ایی را چاپ نمی‌کند.

یکی دیگر از مشکلات عدم چاپ پرینتر میتواند مربوط به کابل USB  و یا کابل شبکه باشد که متناسب با نوع پرینتر hp و قابلیت های ارتباط بکار گرفته شده در آن متفاوت باشد.

یک پیشنهاد ساده:

کابل USB را از پشت پرینتر جدا کرده و مجددا متصل کنید همچنین این کابل را از کامپیوتر جدا کنید و ترجیحا اگر امکان دارد به یکی دیگر از پورت های USB متصل کنید زیرا با این کار کامپیوتر متوجه اتصال جدید به پرینتر hp  خواهد شد و بر این اساس درایور ها را دوباره بصورت اتوماتیک مورد بررسی قرار میدهد.

مطمئن شوید که کاغذ در پرینتر وجود دارد تا پرینتر شما بتواند دستورهای چاپ را قبول و پردازش کند.

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087