پارامتر اسکن نگاتیو در اسکنرها به چه معناست

1397/1/19

تقریبا همه با کاربرد اسکنر آشنا هستیم و به خوبی آن را می شناسیم اما این دستگاه نیز همانند سایر تجهیزات مدل های مختلفی دارد. یکی از انواع آن اسکنر نگاتیو است. شاید بپرسید که اسکن نگاتیو چیست، اگر به خاطر داشته باشید، چندین سال قبل از ورود دوربین های دیجیتال به زندگی مردم، همه از دوربین هایی از نوع آنالوگ استفاده می کردند که نیازمند نگاتیو بود.

با استفاده از اسکنر مخصوص نگاتیو می توان فیلم های مختلف همچون نگاتیو ، اسلاید و پوزیتیو را بصورت مستقیم به فایل های دیجیتال تبدیل کرد. هنوز هم بسیاری از عکاسان برای گرفتن عکس هایی با کیفیت، از دوربین های آنالوگ استفاده می کنند که با استفاده از اسکنر نگاتیو دیگر نیازی به صرف زمان زیادی نیست. استفاده از اسکنر پرسرعت در مشاغلی چون عکاسی، یکی از نیازهای امروز ماست.  a3 رنگی را نیز موجود دارد.

بررسی اسکنرنگاتیو

همانطور که اشاره شد، هنوز هم نگاتیو در میان ما استفاده می شود و نمی توان از آن چشم پوشی کرد. از طرفی دیگر، امروزه همه سعی در دیجیتالی کردن پروژه های خود را دارند. به همین خاطر شرکت های تولید کننده اسکنر به پلی میان دنیای دیجیتال و آنالوگ اندیشیده و اسکنرنگاتیو را ساخته اند. البته بیشترین استفاده اسکنر نگاتیو برای تبدیل فیلم های قدیمی همچون اسلاید و نگاتیو به فایل های کامپیوتری به دلیل محاسانات فیلم دیجیتال نسبت به فیلم آنالوگ است، مانند عدم امکان کم رنگ شدن و یا ایجاد خط و خش روی عکس است. برای بررسی اسکنر نگاتیو باید بگوییم که این نوع اسکنر به دو دسته اتوماتیک و دستی تقسیم بندی می شوند که هر یک ویژگی خاص خود را داراست

نام نویسنده admin
تگ ها
مقالات مرتبط

Support@hpcanonstar.com 021-88847087