هشدار تمام شدن تونر کارتریج در پرینترها و چندکاره های لیزری HP

هشدار تمام شدن تونر کارتریج در پرینترها و چندکاره های لیزری HP

1396/5/25

نام نویسنده admin

کارتریج لو Cartridge Low

وقتی میزان پودر تونر در کارتریج لیزری سیاه سفید و یا لیزری رنگی کم می شود این پیغام به روی Display یا صفحه نمایش نشان داده می شود . اما طبیعی است که تونر کارتریج لیزری با همان میزان پودر کم داخلش می تواند همچنان برای شما پرینت بگیرد . در واقع به شما کاربر گرامی هشدار می دهد تا کارتریج جایگزین و جدید را تهیه نموده و در دسترس داشته باشید . تا زمان اتمام به سرعت آن را تعویض کنید .

کارتریج وری لو Cartridge is very low

زمانیکه این پیغام نمایش داده می شود پودر تونر داخل کارتریج لیزری رنگی و یا سیاه سفید به حداقل خود رسیده . در این حالت کیفیت پرینت به روی کاغذ افت پیدا می کند و کم رنگ می شود و بهتر است هر چه زودتر اقدام به شارژ و یا تعویض تونر کارتریج نمایید . زیرا اگر پس از نمایش این پیغام همچنان کارتریج در پرینتر کار کند ممکن است قطعات داخلی آن تحت فشار قرار بگیرند و شما شانس شارژ مجدد را از دست بدهید . و اگر قرار بر شارژ تونر کارتریج بوده همزمان با آن نیاز به تعویض یک یا چند قطعه از تونر کارتریج نیز باشد .

امکان تغییر پیغام very low از قسمت تنظیمات

وقتی پیغام cartridge is very low نمایش داده می شود شما می توانید آن را از قسمت setting تغییر دهید و این در چاپگر ذخیره می شود . پس لازم نیست برای تونر کارتریج نو و جدید مجددا این اقدام را انجام دهید .

1 - رفتن به قسمت home screen یا همان تصویر خانه به روی کنترل پنل

2 - باز کردن تنظیمات یا همان setting

3 - نمایش گزینه های زیر

manage supplies ............................................... مدیریت مواد مصرفی و منابع

very low behavior .............................................. عمل کردن خیلی پایین

black cartridge or color cartridge ....................... تونر کارتریج مشکی یا رنگی

4 - انتخاب یکی از گزینه های زیر

اگر گزینه stop را انتخاب کنید در واقع تصمیم گرفتید که زمان نمایش پیغام cartridge is very low دیگر پرینتر کار نکند و چاپ متوقف شود تا تونر کارتریج جدید را جایگزین کنید و یا عملیات شارژ را انجام دهید .

انتخاب گزینه prompt to continue یعنی شما تصمیم گرفتید که کارتریج و تونر جدید را جایگزین کنید .

انتخاب گزینه continue یعنی شما نسبت به هشدار بی تفاوت بوده و خواستار ادامه کار پرینتر هستید . نتیجه این انتخاب داشتن پرینت هایی با کیفیت پایین و نامطلوب است و فشار به قطعات داخلی تونر کارتریج مخصوصا درام

** لطفا پس از نمایش پیغام های cartridge low و cartridge is very low از در آوردن و تکان دادن کارتریج و استفاده مجدد از آن فقط یکبار استفاده کنید . تکان دادن بیش از حد تونر و اصرار به استفاده از آن تا آخرین پودر هزینه های جانبی شما را افزایش می دهد و عمر قطعات کارتریج را کوتاه می کند .

روش های رفع پیغام تمام شدن کارتریج :

1 - خرید تونر کارتریج لیزری مشکی یا رنگی اورجینال و فابریک از نمایندگی HP با قیمت بالا

2 - خرید تونر کارتریج لیزری مشکی یا رنگی چینی و طرح از فروشگاه های ماشین های اداری ( هنگام خرید کارتریج ژاپنی از فروشنده گارانتی تعویض بخواهید ) با قیمت مناسب

3 - خرید تونر کارتریج ایرانی از کارخانجات و نمایندگی آنها با قیمت و کیفیت ایده آل ( هنگام خرید گارانتی تعویض و گارانتی تعداد برگ را از کمپانی تولید کننده تونر بخواهید )

4 - شارژ تونر کارتریج لیزری در مراکز معتبر ( حتما عملیات شارژ توسط تکنسین ماهر انجام شود و پس از پایان عملیات برگه تست رویت شود )

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087