نصب وایرلس و بی سیم پرینتر چندکاره HP M26NNW

تاریخ مقاله: 1396/7/12

نصب وایرلس و بی سیم پرینتر چندکاره HP M26NNW

برای حل مشکل اتصال شبکه یا اتصال پرینتر HP M26NW چه کاری باید انجام داد ؟

HP یک نرم افزار رایگان به نام HP Print & Scan Doctor را برای تشخیص و حل مشکلات چاپ فراهم می کند . دانلود و اجرا ابزار چاپ و اسکن به سرعت و به طور خودکار انجام می شود . هنگامی که بر روی این لینک کلیلک می کنید HP Print & Scan Doctor با استفاده از قابلیت های دانلود مرورگر شما دانلود می شود . این ابزار چندین وظایف عیب یابی شناخته شده را بررسی و سعی بر حل آنها می کند .

علاوه بر این ، شما می توانید توصیه ها و روش های زیر را امتحان کنید تا به شما در رفع مشکل و جلوگیری از مشائل اتصال با سیم کمک کند . شما می توانید این راهنمایی را به طور جداگانه با ترکیبی برای دریافت سیگنال بی سیم موفقیت آمیز کنید .

این توصیه ها و روش های زیر را امتحان کنید تا به شما در رفع مشکل و جلوگیری از مسائل اتصال بیسیمHP M26NW ، کمک شود .

- چاپگر و رایانه را مجددا راه اندازی کنید : مجدد کامپیوتر و چاپگرHP M26NW را می توانید در شرایط خطای احتمالی خاموش روشن کنید .

- اتصال چاپگر و تایید نام شبکه : در چاپگر اطمینان حاصل کنید که نورآبی کنار نماد بی سیم روشن و ثابت است و سپس منوی شبکه ی بیسیم را لمس کنید تا مطمئن شوید که چاپگرHP M26NW به همان شبکه متصل است .

- چاپگر و روتر را به هم نزدیک کنید : چاپگر و کامپیوتر را به روتر بی سیم نزدیک کنید ، اما نه نزدیک تر از 6 فوت یا 1.8 متر . سیگنال های بی سیم می تواند در فاصله های بیشتر بین چاپگر و روتر ضعیف باشد .

- چاپگر را به صورت دستی به شبکه متصل کنید : بسیاری از پرینتر های اچ پی یک ابزار برای راه اندازی بی سیم را در شبکه کنترل پنل چاپگر با منوهای تنظیمات بیسیم موجودند . دستور العمل های روی صفحه را برای تایپ نام شبکه و رمز عبور خود برای اتصال چاپگر به شبکه دنبال کنید .

راه اندازی مجدد روتر : اگر شما یک اتصال بی سیم آهسته یا متناوب را تجربه می کنید ، سعی کنید راه روتر خود را مجدد راه اندازی کنید . برای دریافت دستورالعمل هایی در مورد چگونگی راه اندازی مجدد روتر ، با سازنده روتر خود ، ارائه کننده خدمات اینترنت یا مدیر شبکه مشورت کنید .

تنظیمات باند روتر را بررسی کنید  : بسیاری از روتر ها می توانند در هر دو باند فرکانس 2.4 گیگاهرتز و 5.0 گیگاهرتز کار کنند ، اما همه چاپگر های اچ پی هر دو از باند پشتیبانی نمی کنند . اطمینان حاصل کنید که باند روتر 2.4 گیگاهرتزی فعال و پخش می شود . اگر روتر یک نام شبکه SSID را برای هر باند پخش می کند ، چاپگر را به SSID 2.4 گیگاهرتزی وصل کنید .

نرم افزار فایروال خود را بررسی کنید : نرم افزار فایروال شما ممکن است چاپگر را از دسترسی به کامپیوتر خارج کند . پذیرش یا اجازه دادن به پیام های فایر وال که در طول دانلود و نصب نرم افزار چاپگر نمایش داده می شوند ، با پیکر بندی نرم افزار HP برای اجازه دادن به دانلود و تاسیسات میسر می شود .

موانع بین چاپگر و روتر را بررسی کنید : هر جسم فلزی بین چاپگر ، کامپیوتر و نقطه دسترسی روتر را حذف کنید . اشیاء مانند یخچال و فریزر یا قفسه های فلزی می توانند با سیگنال های بی سیم تداخل داشته باشند .

دستگاه های دیگر که سیگنال های رادیویی و بیسیم را پخش می کنند بررسی کنید : هر وسیله ای که سیگنال های رادیویی ، مانند مایکروویو و تلفن های بیسیم ، را دورتر از چاپگر منتقل کنید آن ها می تواند سیگنال های بی سیم را مداوا کنند .

آی پی آدرس را بر روی پرینتر تنظیم کنید : چاپگرHP M26NW شما می تواند از طریق تعیین IP آدرس DHCP آدرس IP را به صورت خودکار دور بزند و از هر آدرس IP معتبر که انتخاب می کنید استفاده کنید . از منوی پانل جلو برای تایپ آدرس IP معتبر برای استفاده در شبکه محلی خود استفاده کنید .

برای نصب درایور چاپ و پس از آن راه اندازی چاپگر در شبکه های بیسیم به طور موقت چاپگر را به کامپیوتر از طریق کابل USB وصل کنید . این اتصال اجازه می دهد تا پرینتر به جمع آوری اطلاعات بیسیم لازم بپردازد .

اگر در حین اتصال بیسیم به صورت خودکار صفحه نمایش پرینتر روشن شد ، از آن برای کامل کردن فرآیند تنظیمات اتصال بیسیم استفاده کنید . در غیر اینصورت ، از راهنمایی های گفته شده برای کامل کردن این فرآیند استفاده کنید .

نکته : به عنوان یک روش جایگزین برای دانلود نرم افزار شما می توانید سی دی نصب و راه اندازی را تهیه کنید .

1 - به صفحه 123.hp.com/laserjet

2 - گزینه دانلود را کلیک کنید و سپس بر روی گزینه های open , save و یا Run کیک کنید تا بر روی هر ویندوزی نصب شود .

3 - دو بار بر روی فایل دانلود شده به نام HP easy start کلیک کنید تا فایل دانلود شده بر روی مرورگر یا بر روی فایل های دانلود برای نصب باز شود .

شکل 1 - نمونه فایل دانلود شده در یک مرورگر

شکل 2 - نمونه یک فایل دانلود شده در یک فایل دانلود

 

اتصال به پرینتر به صورت وایرلس

برای اتصال به چاپگر به صورت وایرلس از تنظیمات WPS استفاده کنید . بنابراین برنامه نصب کننده اچ پی می تواند در هنگام نصب چاپگر را پیدا کند . برای راهنمایی بیشتر می توانید دفترچه راهنما را برای اتصال بی سیم مطالعه کنید . برای تایید اتصال دکمه WPS را فشار دهید .

- اگر دستگاه شما از WPS پشتیبانی نمی کند ، با انتخاب گزینه SKIP به صفحه بعد برای دانلود و نصب درایور پرینتر مراجعه کنید .

- اگر دستگاه شما از WPS پشتیبانی می کند ، به همان صورت که گفته شد اتصال را برقرار کنید .

- بر روی کنترل پنل پرینتر دکمه وایرلس را فشار دهید و نگه دارید این کار را برای دو یا چند ثانیه بیشتر انجام دهید و سپس متوجه خواهید شد که دکمه وایرلس شروع به چشمک زدن می کند . در مدت زمان دو دقیقه دکمه WPS را بر روی روتر خود فشار دهید .

- لازم است تا دو دقیقه را برای اتصال اتوماتیک پرینتر به یک شبکه بیسیم صبر کنید .

بعد از اینکه پرینتر به شبکه متصل شد ، چراغ وایرلس روشن شده و روشن می ماند .

دانلود و نصب درایور پرینتر

1 - جمع اوری آیتم های زیر

اسم شبکه : اسم شبکه شما SSID می باشد .

رمز عبور شبکه

اتصال کامپیوتر به شبکه بی سیم شما

اتصال اینترنت توصیه شده : اتصال به اینترنت از طریق کابل یا PLS توصیه می شود .

کابل اتصال بیسیم پرینتر : در طول نصب و راه اندازی پرینتر را در نزیدیکی کامپیوتر قرار دهید .

کابل USB : شما برای اتصال یک کابل USB نیاز دارید .

2 - اطمینان پیدا کنید که کامپیوتر ، روتر و پرینتر همه روشن هستند و سپس اطمینان حاصل کنید که کامپیوترتان به همان شبکه ای که پرینتر متصل است ، متصل شده است .

3 - هر گونه کابل USB یا شبکه ، اترنت را از پرینترHP M26NW جدا کنید .

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087