مزایای خرید پرینتر شبکه

مزایای خرید پرینتر شبکه

1396/7/7

نام نویسنده admin


یک پرینتر تحت شبکه، نسبت به حالتی که هر کامپیوتر به طور مستقیم به پرینتر خود متصل باشد دارای مزایای بسیاری است. پرینترهای شبکه‎ای از لحاظ راه اندازی نسبتا ساده بوده و استفاده از آنها بعد از یک بار پیکربندی بسیار آسان است. مزایای یک پرینتر شبکه‎ای، باعث شده است تا امروزه راه اندازی این نوع پرینتر در محیط‎های اداری ترجیح داده شود. برخی از مزایای اصلی آن عبارتند از:

# 1 – صرفه جویی در پول

این مورد به مراتب بزرگترین و واضح ترین مزیت نیز هست. وقتی همه از یک پرینتر استفاده می‌‎کنند، می توانید از راه های زیادی در هزینه خود صرفه جویی کنید. اول اینکه، برای هر کارمند نیازی به یک پرینتر ندارید. دوم اینکه، شما فقط باید برای پرینتر شبکه، لوازم جانبی آن را تامین کنید، و این برای شما باعث صرفه جویی در مصرف انواع لوازم مختلف خواهد شد. سوم اینکه، می توانید در هزینه های پشتیبانی و تعمیرات و نگهداری صرفه جویی کنید، زیرا تعداد و انواع مختلف مدل های ماشین چاپ را در دفتر خود کم می‎کنید.

در نهایت، تمام کارکنانتان می توانند در مورد تجهیزات مشترک آموزش ببینند، که باعث می‎شود فرآیندهای چاپ و پرینت را ساده تر کند، قابلیت فهم عملکرد دستگاه را افزایش دهد و زمان لازم برای رسیدگی به سوء عملکرد دستگاه را کاهش دهد. این فرصت های صرفه جویی در هزینه به طور جداگانه مزایای بیشتری را ارائه می دهند (نگاه کنید به موارد زیر) اما در مجموع، آنها صرفه جویی قابل توجهی در زمان و پول را برای کسب و کار شما به ارمغان می‎آورند.

# 2 – تعمیرات و نگهداری کمتر

علاوه بر صرفه جویی در هزینه، تکنولوژی کلی پرینت شما نیاز به نگهداری کمتری نیز دارد، زیرا دستگاه های کمتر و مدل‎های مناسب بیشتری وجود دارد. تعمیرات و نگهداری شما متمرکزتر و از لحاظ مدیریت نمودن کارکنان دفتر و مدیریت ارائه دهنده خدمات تعمیرات و نگهداریتان آسانتر خواهد شد.

# 3 – آموزش کمتر، یکنواختی بیشتر

کارکنان در مورد استفاده از پرینترهای مرکزی آگاهی و دانش یکسانی خواهند داشت، که منجر به کارایی بیشتر در محل کار خواهد شد. پرینترهای فردی می توانند بر اساس نام تجاری، عمر، قابلیت ها و نیازهای عرضه متفاوت باشند. این گوناگونی، نیاز به آموزش، درک، نظارت و نگهداری خاص دارد که می تواند مقدار زیادی از زمان کارکنان را به خود معطوف کند.

وقتی تکنولوژی پرینت شما کهنه شده و جایگزین می‎شود، کارکنانتان نیاز به تمرکز بر ویژگی های جدید و تکنیک های عیب یابی آن برای بهره‎ور ماندن پیدا خواهند کرد. با ساده کردن محیط چاپ خود، می توانید زمان زیادی را که صرف این کار می‎شود با یک برنامه پرینتر شبکه‎ای خوب مدیریت شده، به حداقل برسانید.

# 4 – دسترسی به قابلیت های پیشرفته

پرینترهای شبکه‎ای که برای رسیدگی به کارهای پیچیده تر و حجم بالاتر طراحی شده‎اند ، به طور کلی کیفیت بالاتری نسبت به پرینترهای شخصی دارند. در مورد پرینتر مرکزی شبکه، این قضیه تقریبا قطعی است که قابلیت های بهتری نسبت به

پرینترهای شخصی از لحاظ ظرفیت چاپ، سرعت، اداره کاغذ و قابلیت های پرداخت کاری پیشرفته داشته باشد. علاوه بر این، این نوع دستگاه ها اغلب از چرخه عمر محصول طولانی برخوردارند.

# 5 – استفاده از راه دور

امروزه کار از راه دور، به لطف پیشرفت های به وجود آمده در گزینه های اتصال به شبکه، یک عمل معمول است. برای راحتی و برنامه ریزی محل اقامت، کارکنان  اغلب اوقات برای جلسات ، بازدید مشتریان و یا کار کردن از داخل خانه و یا یک کافی شاپ نزدیک برای ناهار، از دفتر خارج می شوند.

پرینتر شبکه‎ای می تواند با کار از این مکان های از راه دور تطابق پیدا کند و همچنان چاپ های کارآمدی ارائه دهد. اگر شما به شبکه و بنابراين به پرینتر متصل شوید با استفاده از اینترنت، می توانید اسناد را از هر کجا ارسال کنید و این ابزاری عالی برای افرادی است که نیاز به پرینت کردن از این مکان های از راه دور را دارند.

# 6 – توانایی اتصال چندین پرینتر

به دلایل مختلف، دفتر شما ممکن است به بیش از یک پرینتر نیاز داشته باشد – برای مثال، ممکن است شما مجبور باشید گرافیک‎های با کیفیت بالا را در یک بخش چاپ کنید و نیاز به پرینت های با حجم بالا در یک بخش دیگر داشته باشید. با محیط پرینت شبکه‎ای، می توانید به تعدادی که نیاز است پرینتر وصل کنید و کارکنان خود را قادر به ارسال پروژه خود به پرینتر مناسب بر اساس الزامات چاپی‎شان نمایید.

# 7 – پیگیری آسان تر

همانطور که بحث کردیم، دنبال کردن استفاده از پرینترهای شخصی و استفاده از ملزومات آنها دشوار یا شاید حتی غیرممکن است. این عدم ردیابی تقریبا به هزینه های غیرممکن و کنترل نشده تبدیل می شود. هنگامی که تکنولوژی چاپ شما در شبکه به کار میرود، به ویژه هنگامی که با یک برنامه خدمات پرینت مدیریت شده استفاده می شود، پیگیری پرینتر و نحوه استفاده از ملزومات مرتبط با آن، ساده تر می شود.

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087