فیوزینگ یا فیوزر پرینتر و چندکاره لیزری از چه قسمتهایی تشکیل شده

فیوزینگ یا فیوزر پرینتر و چندکاره لیزری از چه قسمتهایی تشکیل شده

1396/3/19

نام نویسنده ADMIN

فیوزر پرینتر و چندکاره لیزری چیست؟

فیوزر قطعه ای در دستگاه های لیزری(سیاه و سفید،رنگی) می باشد که وظیفه ی آن آخرین و اصلی ترین وظیفه است،یعنی خشک کردن تونر(پودر) به وسیله گرما و فشار و چسباندن آن روی کاغذ.

حال بدون درنگ به سراغ قطعات فیوزر  پرینتر و چندکاره لیزری میرویم.

فنرهای نگه دارنده : معمولا در چاپگرها(اکثرا  HP ) دارای دو فنر است که معمولا به راحتی و با دست باز نمیشود و وظیفه ی چسباندن دو قطعه ی فیوز به یکدیگر را دارد.
پرس   پرینتر و چندکاره لیزری : پرس همانطور که از اسم آن پیداست وظیفه پرس کردن را بر عهده دارد،جنس پرس از لایه ای نسوز و ضد آب می باشد که با فشار آوردن به هیتر(هنگامی که داغ است) باعث میشود تونر ریخته شده روی صفحه داغ و دائمی شود.
هیتر پرینتر و چندکاره لیزری : هیتر وطیفه ی ایجا گرما(البته به وسیله ی چینی هیتر) گاها تا دمای 360 را دارد.کاغذ از بین آن و پرس میگذرد.
چینی هیتر پرینتر و چندکاره لیزری : این قطعه روی هیتر است و حدود 1 سانتی متر در 25 سانتی متر است که شکننده است ولی نسوز است . داغ میشود و فیلم فیوزر را داغ میکند و فیلم فیوزر تونر را به کاغذ با فشار پرس می چسباند.
فیلم فیوزر پرینتر و چندکاره لیزری : پلاستیکی نسوز و ضد آب است که هیتر درون آن قرار میگیرد و هیتر گرما را به چینی ، از چینی به فیلم فیوزر و سپس فیلم فیوزر به روی کاغذ منتقل می کند.
بوش پرس  پرینتر و چندکاره لیزری : بوش دو سر پزس قرار می گیرد که از لق بودن و رقصیدن پرس جلوگیری کند،اگر صدای بد از فیوزر بود احتمال اول گشادی بوش است که جازه میدهد پرس در جای خود برقصد.

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087