عملکرد جوهر و کاغذ ذر پرینترهای جدید HP PAGEWIDE

1396/6/7

چاپ page wide نیاز به فرمولاسیون جوهر ویژه و کنترل شدید فعل و انفعالات بین جوهر و کاغذ برای رسیدن به کیفیت چاپ بالا می باشد . جوهر های اصلی اچ پی نیز کمک چشم گیری به ایجاد نتایج عالی دارد .
جوهر های اچ پی
شیمیدانان جوهر فرموله اچ پی یا همان جوهر های اچ پی را برای پرینتر های page wide اچ پی با الزامات لازم مناسب خواسته کاربران ارائه کرده است تا کاربران بتوانند کاملا سریع و با کیفیت پرینت هایشان را بدست آورند .

- آرایه های نازل برای هر رنگ نزدیک به هم و در قالب هد چاپگر قرار گرفته اند . بنابراین جوهر باید کاملا سریع و مقاوم و با دوام چاپ ها را ارئه دهد .
- جوهر سیاه و سفید باید چگالی نوری لازم سیاه سفید را در یک مرحله تولید کند .
- چاپ با سرعت و کیفیت بالا مستلزم این است که جوهر ها مقاومت لازم در برابر اختلال را داشته باشند و مرزهای رنگ ها در حالی که جوهر در ثانیه های اول مایع است رعایت شود . به هر حال ، جوهر ها باید قادر به تولید رنگ هایی صاف و اشباع رنگ ثانویه باشند ( مانند رنگ های قرمز ، سبز و آبی )
- پرینتر باید به سرعت مسیر حرکت کاغذ را کنترل کند و چین و چروک ها را شناسایی کند و از گیر کردن کاغذ جلوگیری کند و به سرعت رنگدانه ها را جمع کند این عمل برای جلوگیری از ایجاد لکه در چاپ و جلوگیری از انتقال جوهر در هنگام پرینت اتفاق می افتد .

چاپ با فناوری ColorLok
جوهر مایع تحت فرآیند های فیزیکی پیچیده و یک سری واکنش های شیمیایی در سطح کاغذ به فرآیند چاپ می انجامد . از این رو ، جوهر و کاغذ باید با هم به عنوان یک سیستم برای ارائه نتایج بهتر کارکنند .
پیشرفت های قابل توجه در هر دو تونر و کارتریج و فن آوری های چاپ مبتنی بر تقاضای بالا برای افزایش کیفیت چاپ در این سری اچ پی ، لحاظ گردیده است که با نتایج قابل اعتماد و سازگار برای هر دو جوهر و تونر همراه شده است . فناوری ColorLok این مزایا را حتی در هنگام چاپ بر روی کاغذ های ساده هم ارائه می کند .
در فناوری ColorLok ، اسناد دارای مواد افزودنی ویژه با سرعت بالا با جوهر های با کیفیت به چاپ می رسند . برای چاپ مبتنی بر جوهر ، با فناوری ColorLok پرینت هایتان با کیفیت پرینت جسورانه بالا ، رنگ های کاملا مشکی و غنی تر به همراه رنگ های شفاف تر ارائه می شود . علاوه بر جوهر خشک شدن سریعتر از گذشته جوهر ، پرینت هایی کاملا دقیق و بدون هیچگونه لکه اضافه را بدست خواهید آورد . تمام این مزایا برای کاغذ های بازیافت شده با تکنولوژی ColorLok انجام پذیر است . تکنولوژی ColorLok در همه مکانی برای هر نوع کاغذی در دسترس است .
حرکت کاغذ
این سری از پرینتر ها برای رقابت با دیگر پرینتر های لیزری رنگی برای محیط های کاری کوچک ، این پرینتر های page wide اچ پی نیازمند ابعادی جمع و جور ، مسیر حرکت کاغذ روان را برای ارائه سریع تر چاپ ها ، امکان چاپ پشت و روی اتوماتیک و دارا بودن یک خروجی مناسب می باشند . کارشناسان اچ پی این سری پرینتر های اچ پی page wide را به گونه ای طراحی و ارائه کرده اند که قادر است تا تمامی نیاز های کاربران را بر طرف کند . شکل زیر یک شکل ساده برای نمایش مشخصه های کلیدی مسیر حرکت کاغذ را نمایش می دهد . ورق کاغذ ، توسط خط سبز نشان داده شده و جهت حرکت در شکل زیر از سمت راست به چپ می باشد .


برای چاپ بر یک روی کاغذ ، کاغذ مسیر خود را تا درب سمت چپ طی می کند ، سپس عبور تحت سیستم نوشتاری و بعد از سینی خروجی ارائه می شود . اما در حین چاپ داپلکس یا همان چاپ پشت و روی اتوماتیک کاغذ مسیر را تا درب سمت چپ طی می کند سپس معکوس شده و از زیر واحد چاپ دو طرفه عبور می کند ( این قسمت در شکل نشان داده نشده است ) زیر همان مسیر سینی چند منظوره کاغذ ، ( سینی شماره 1 ) کاغذ ها را ارائه می دهد . این طراحی ایده آل برای چاپ پشت و روی اتوماتیک و استفاده صحیح از سینی چند منظوره کاغذ می باشد
این مسیر حرکت کاغذ در پرینتر هایی با تکنولوژی page wide به طور موثر با انتخاب کاغذ مورد نیاز و اعتماد کامل از اینکه کاغذ در مسیر درست خود حرکت می کند و کمترین جم شدگی را دارد را به کاربرانش ارائه می شود . ورق های چاپ شده ، به صورت پشت و رو و بدون دارا بودن لکه ارائه می شود .
مسیر حرکت کاغذ در پرینتر های اچ پی با تکنولوژی page wide با فناوری های پیشرفته متعددی همراه است که کاربرانش را قادر می سازد تا علاوه بر دسترسی و کنترل ساده کاغذ و پرینتر در هزینه هایشان نیز صرفه جویی کنند . از نمونه های این فناوری ها می توانیم به :

- زنجیره ی چرخ دنده با قطر و دقت همسان

- قدرت تولید و قرار گیری دقیق

- کنترل  خاص غلطک

- دارای غلطک هایی با قطر دقیق

- چرخ دنده های با کیفیت و مقاومت بالا

- جلوگیری از واکنش ها با محور محرک

کاربران می توانند با انتخاب این پرینتر به نگه داشتن هزینه ها در سطحی پایین نسبت به پرینتر های لیزری دست یابند . با پرینتر های اچ پی پیج واید می توانید با اطمینانی بالاتر نسبت به گذشته و سایر پرینتر ها و همچنین کیفیتی بهتر پرینت هایتان را بدست آورید .
در حین عبور کاغذ از این مسیر همیشه لبه عقبی تقریبا به داخل یا خارج از مجموعه ای از غلطک های لاستیکی در حال حرکت است و این عمل می تواند مانع حرکت صاف کاغذ شود . اگر این عمل به درستی کنترل نشود ، انتقال کاغذ و انجام چاپ می تواند با تیره یا روشن بودن خطوط و یا نامنظم بودن آن ها همراه باشد . مسیر حرکت و انتقال کاغذ در پرینتر های page wide اچ پی به گونه ای طراحی شده که به طور موثر کنترل انتقال لبه و حفظ حرکت کاغذ از طریق منطقه چاپ کنترل شود .
حرکات کنترل نشده از کاغذ در طول هر محور و یا چرخش کاغذ موجب ایجاد نقطه بر روی کاغذ می شود . حرکت در جهت درست مسیر کاغذ با جنبش هایی که فاصله هد چاپگر به کاغذ را تحت تاثیر قرار می دهد همراه است که این حرکات نگرانی خاصی نخواهند داشت ویژگی های نگهدارنده متعدد کاغذ در این مسیر طراحی شده که برای ایجاد ثبات و محدود کردن حرکت مقاله تعبیه شده اند .
میزان بالای جوهر بر روی کاغذ ها در تکنولوژی اچ پی پیج واید بدان معناست که جوهر هنوز خیس است و خشک نشده است . کاغذ مرطوب سختی خود را از دست می دهد ، پس باید از آن بدقت برای جلوگیری از ایجاد لکه بر روی کاغذ محافظت کنیم . طراحی مسیر حرکت کاغذ به همراه دیگر ویژگی ها ، امکان حرکت ک کاغذ مرطوب را ازطریق چرخ دنده های با کیفیت و مقاومت بالا برایتان فراهم می سازد . به طوری که آن ها می توانند به سادگی چاپ هایی با کیفیت را ارائه دهند . اگر هم از چرخ دنده ها در پرینتر ها برای مدت زمان طولانی نیز استفاده شود ، آن ها بدون ایجاد اختلال یا آسیب خاص و یا ارائه چاپ هایی بی کیفیت ، پرینت ها را ارائه می دهند . مسیر حرکت کاغذ در پرینتر های اچ پی page wide با استفاده از بیش از 300 چرخ دنده با مقاومت و کیفیت بالا به دقت حرکت کاغذ را کنترل می کند .
پرینتر های HP Page Wide دارای یک لایه پرده مانند فعال نزدیک سینی خروجی کاغذ دارد که خروج کاغذ از پرینتر را کنترل می کند . این قسمت در زمانی که پرینتر کار نمی کند بسته می باشد و در زمانی که پرینتر شروع به کار می کند تا اندازه ای باز می شود و تحت شرایط دیگر برای کنترل بهتر کامل باز می شود

نام نویسنده admin
تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087