سوختن چیپست و نصب چیپست جدید

تاریخ مقاله: 1396/2/12

سوختن چیپست و نصب چیپست جدید

ستاره چاپگر جهان نما 02188847087

چیپ یک شمارنده است.در بعضی از کارترج ها تعویض چیپست الزامیست. مثلا شارژ کارتریج سامسونگ انجام شدنی نیست جز با ریست دستگاه یا تعویض چیپست . در شارژ کارتریج سامسونگ یا باید دستگاه را ریست نمود یا باید در هر بار شارژ یک چیپست استفاده نشده را خریداری نمود.
البته شار کارتریج پرینترهای کانن و اچ پی معمولا بدون نیاز به تعویض چیپ ست و در مواردی که نیاز به تعویض چیپ ست باشد با هزینه ای بسیار پائین صورت می گیرد.
چیپ ست قطعه ای الکترونیکی می باشد که بر روی کارتریج نصب شده است.
هدف از قرار دادن چیپ ست بر روی کارتریج غیر فعال کردن کارتریج می باشد اگر تعداد چاپ به بیش از حد مجاز برسد.
هدف از قرار دادن چیپ ست جلوگیری از شارژ کارتریج می باشد.
زمانیکه کارتریج غیر فعال می شود کاربر مجبور می شود که یک کارتریج فابریک خریداری کرده و در داخل دستگاه قرار دهد.
با اینکار شرکت سازنده به هدف اصلی خود یعنی جلوگیری از شارژ کارتریج می رسد و حتی کاربر را مجبور می کند که تنها از کارتریج اورجینال استفاده نماید.
اما این روش نتوانست شرکتهای سازنده را به هدف خود برساند و کماکان شارژ کارتریج در بسیاری از کشورها ادامه دارد. زیرا هم چیپ ست های نو و صفر وارد بازار شدند و هم امکان ریست کردن دستگاه ها ایجاد شد.
زمانیکه چیپ ست مصرف شده با چیپ ست جدید تعویض شود شماره کنتور صفر می شود و در این حالت میتوان مجددا کارتریج را شارژ و دوباره استفاده نمود.
معمولا یک چیپ ست تقریبا به 2000 برگ اجازه چاپ می دهد و وقتیکه کارتریج تمام شده را شارژ نمائیم و اگر تعداد چاپ نیز به این تعداد رسیده باشد دیگر دستگاه قادر به چاپ نخواهد بود حتی اگر کارتریج پر از تونر باشد.
در این حالت تنها راه ، تعویض چیپ ست می باشد.
با تعویض چیپ ست نو می توان از کارتریجی که آنرا شارژ نموده ایم استفاده نمائیم.اما اینکار مقرون به صرفه نیست زیرا میبایست هر دفعه در هنگام شارژ کارتریج یک چیپ ست نیز تعویض گردد.به همین جهت روشی به نام ریست ایجاد شد. در این روش با هزینه ای بسیار پائین دستگاه به صورتی در می آید که دیگر هیچگونه اطلاعاتی از چیپ ست دریافت نمی کند و عملا چیپ ست را غیر فعال و بلا استفاده می کند.
در شارژ کارتریج پرینترهای اچ پی و کانن مشکلات ناشی از چیپ ست بسیار ناجیز و نادر میباشد.اما در پرینترهای سامسونگ برای استفاده از کارتریج شارژ شده میبایست یا دستگاه را ریست نمود یا در هر بار شارژ یک چیپ ست جدید نیز تهیه نمود.

ستاره چاپگر جهان نما 02188847087

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087