سرویس پیکاپ و کاغذکش پرینتر

1396/10/3

یکی از نکاتی که باعث می شود تا پرینتر تان همیشه درست و با کیفیت کارهای چاپی کاربرانش را پیش ببرد تمیز بودن غلطک های تعبیه شده در آن است . تمیز کردن و تمیز نگه داشتن غلطک ها به کاهش مشکلاتی مانند کشیده شدن کاغذ و یا جمع شدن و گیر کردن آن ها کمک چشم گیری می کند . برای اشنایی با نحوه ی تمیز کردن غلطک ها مراحل زیر را دنبال کنید .

1 . در ابتدا و قبل از شروع یا انجام هر اقدامی حتما به این موضوع توجه داشته باشید که پرینترتان را حتما خاموش کرده و کابل برق آن را از پریز بکشید

2 . قاب یا همان کاور پرینترتان را باز کنید .

3 .اگر در سینی کاغذ پرینترتان کاغذ وجود دارد آن ها را بردارید .

4 . با یک دست یک پارچه ی مرطوب را روی غلطک گرفته و با دست دیگر غلطک را بچرخانید . این کار را تا زمانی که غلطک کاملا تمیز شود انجام دهید

5 . دوباره کاغذ ها را در سینی کاغذ بارگذاری کنید .

6. قاب یا همان کاور پرینتر را در سر جایش قرار دهید

7 . کابل برق را متصل کنید و چاپگرتان را روشن کنید .

8 . قبل از اینکه شروع به انجام کارهای پرینتتان بکنید چند صفحه را بصورت آزمایشی پرینت بگیرید تا مطمئن شوید غلطک ها کاملا تمیز شده اند . اگر پرینتر نتوانست کاغذ ها را به خوبی بکشید یعنی غلطک ها به خوبی تمیز نشده اند و شما باید نسبت به پاکسازی دوباره آن اقدام کنید و مراحل گفته شده را دوباره انجام دهید .

توجه داشته باشید که :

- قبل از شروع هر کاری از اینکه پرینتر را خاموش کرده و از برق کشیده اید اطمینان حاصل کنید

- قبل از شروع حتما نسبت به کسب اطلاعاتی در رابطه با تمیز کردن وسایل برقی اقدام کنید .

- هیچ وقت هر گونه مایع چه آب و چه تمیز کننده را مستقیم روی پرینترتان اسپری نکنید در عوض یک تکه پارچه را خیس کرده و از آن برای تمیز کردن استفاده کنید .

توجه کنید که بعضی از تونر ها، مخصوصا تونر های رنگی می توانند باعث آسیب رساندن به بدن شوند . پس حتما در هنگام تمیز کدن این سری پرینتر ها از دمنده ای که حاوی فیلتر میکرو تونر است استفاده کنید . و لباسی بپوشید که محافظ باشد .

 

 

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087