راهنمای خرید فیش پرینتر و چاپگر رسید

تاریخ مقاله: 1396/4/3

راهنمای خرید فیش پرینتر و چاپگر رسید

فیش پرینتر یا چاپگر­های رسید بخش جدایی ناپذیر از سیستم هر رستوران یا فروشگاه های خرده فروشی (POS) هستند. به منظور پردازش پرداخت، کسب و کار­ها باید از این فناوری برای چاپ برگه کارت اعتباری، چاپ رسید مشتری و ارسال سفارشات به آشپزخانه استفاده کنند.

سه نوع اصلی از چاپگر POS وجود دارد: ضربه ­ای، حرارتی و جوهر افشان. برای تعیین بهترین فیش پرینتر برای خود سؤالات زیر را از خود بپرسید:

نیازهای کسب و کار شما چیست؟

نیازهای کسب و کار شما باید مهم‌ترین موضوع مورد توجه در هنگام انتخاب یک چاپگر POS باشد. هر یک از انواع چاپگر POS زیر را، بسته به نیاز خود به کیفیت، سرعت، رنگ و گرافیک در نظر بگیرید.

پرینتر یا چاپگرهای ضربه­ ای: از پین های کوچک و یک جوهر کارتریج برای تولید یک سری از نقاط استفاده می­ کند که به صورت حروف در هر رسید ظاهر می­ شود. آن‌ها معمولاً سیاه و سفید و قرمز چاپ می­ کنند و می­ توانند نوشته ها را چاپ کنند. چاپگرهای ضربه ­ای برای محیط آشپزخانه ایده آل هستند، چرا که بهره وری و کارایی پرینتر های حرارتی تحت تأثیر درجه حرارت آشپزخانه قرار می­گیرد.

پرینتر یا چاپگر حرارتی: به سرعت و با کیفیت بالا چاپ می­ کند و کم صدا­تر از چاپگر­های ضربه ­ای کار می­ کند. آن‌ها از طریق تماس مستقیم بین هد حرارتی و کاغذ حرارتی و با استفاده از حرارت چاپ می­ کنند. آن‌ها به جوهر یا تونر نیاز ندارد.

پرینتر جوهر افشان: از هد چاپی استفاده می­ کنند که قطرات کوچک جوهر مایع را روی رسید می ­پاشد تا با کیفیت بالا، آرم و یا کوپن رنگی را چاپ کند. بسیاری از رستوران ها و فروشگاه های خرده فروشی، به خصوص کسب و کارهای متوسط تا کوچک، نیازی به آن‌ها ندارند.

محدود کردن جستجوی خود با انتخاب نوع چاپگر تنها نیمی از نبرد است، نیمه دیگر آن انتخاب یک مدل خاص است. در اینجا برخی از ویژگی های یک مدل فیش پرینتر ارائه می­ شود:

    طراحی جمع و جور برای صرفه جویی در فضا
    طراحی محکم برای استفاده های سنگین
    یکپارچه سازی و نصب و راه اندازی آسان
    قابلیت کاهش درهم و برهمی کابل
    کابلی بودن
    داشتن برش­ دهنده خودکار برای جلوگیری از گیر کردن کاغذ
    سرعت چاپ سریع 200 میلی متر بر ثانیه یا بیشتر

برای تعیین ویژگی های که شما نیاز دارید، سرعت رستوران یا فروشگاه خود و فضای در اختیار، مقدار زمانی که برای اجرا و آموزش اختصاص داده­ اید و میزان سنگینی طرح برای استفاده از پرینتر را در نظر بگیرید.

بودجه شما چقدر است؟

سه نوع چاپگر وجود دارد که هر کدام در یک محدوده قیمت مختلف قرار می گیرند. با این حال، مهم است که تصمیم خود را بر اساس شرایط کسب و کار خود بگیرید تا بودجه. برای مثال، اگر کسب و کار شما نیاز به چاپ رنگ با کیفیت بالا دارد، پس لازم است که بدون در نظر گرفتن قیمت، چاپگری را بیابید که می تواند این نیاز را برطرف کند. اگر شما نیاز اندکی به چاپ دارید، پس یک راه حل مقرون به صرفه، عاقلانه تر است.

چاپگرهای ضربه­ ای که معمولاً از 100 $ تا 400 $ متغیر است، حداقل هزینه را بین گزینه های چاپگر در بر دارد. آن‌ها شامل هزینه های حداقل عملیاتی مانند جابجا کردن جای کاغذ و روبان هستند. آن‌ها همچنین کند­ترین نوع چاپگر هستند، بنابراین اگر شما نیازمند خدمات سریع هستید یا نیاز به رسید طولانی دارید، ممکن است این بهترین انتخاب برای شما نباشد. پرینتر حرارتی به طور معمول با هزینه های مختلف از 300 $ تا 500 $ هزینه­ ای کمی بیشتر از چاپگرهای ضربه­ ای دارد؛ با این حال، آن‌ها بسیار سریع تر و با کیفیت ­تر از یک چاپگر ضربه ­ای چاپ می­ کنند. از آنجا که آن‌ها جوهر یا تونر نیاز ندارد، کسب و کار می تواند با پرداخت هزینه اولیه بالاتر از هزینه­ های بعدی کم کند.

یک چاپگر جوهر افشان در نظر بگیرید اگر و تنها اگر کسب و کار شما نیاز به کیفیت بالای گرافیک رنگ در رسید خود ، مانند آرم و یا کوپن چاپ شده بر روی رسید دارد، و به خاطر داشته باشید که هزینه جایگزینی کارتریج های جوهر بالا است.

آیا با سیستم POS شما سازگار است؟

لازم است چاپگر رسید شما سازگار با سیستم POS باشد. اگر شما مطمئن نیستید، با فروشنده خود دوباره چک کنید تا او نیز تائید کند که آن سازگار است یا نه. در صورت امکان، محصولی با نام تجاری یکسان خریداری کنید چرا که بسیاری از تولید کنندگان پرینتر خود را طوری طراحی می­ کنند که با پایانه های خود بهتر کار می­ کند. چاپگر رسید شما باید قادر باشد که به راحتی به ترمینال POS شما با حداقل درهم و برهمی کابل وصل شود.

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087