راهنمای خرید دستگاه حضور غیاب

تاریخ مقاله: 1396/8/21

راهنمای خرید دستگاه حضور غیاب

دستگاه حضور و غیاب یا ساعت حضور و غیاب  که در حال حاضر به آن سامانه حضور نیز می گویند ، دستگاهی برای ثبت و ذخیره تردد کارکنان در یک محیط کاری می باشد . در کل کارایی دستگاه حضور و غیاب برای پیگیری و نظارت بر زمان شروع و توقف کار توسط کارمندان استفاده می شود . استفاده از دستگاه های حضور و غیاب یا ساعت حضورغیاب در سال های اخیر رشد زیادی داشته است و به طور چشم گیری روش های حسابداری را ساده کرده است . امروزه دستگاه های حضور و غیاب به طور گسترده ای توسط شرکت های تجاری در زمینه های مختلف و در هر اندازه استفاده می شوند که ردیابی زمان کاری هر کارمند را به طور خودکار ممکن می سازد . به منظور انتخاب مناسب ترین و بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب ، بهتر است شناخت کافی از محیط مورد نظر ، دستگاه ، انواع مدل ها و کارایی هر یک صورت بگیرد و تعدادی نکات مهم نیز حتما مورد بررسی واقع شوند .

مزایای دستگاه های حضور و غیاب چیست ؟

سیستم های حضور و غیاب مزایای بسیاری در اختیار سازمان ها قرار می دهند که به عنوان یک کارفرما قادر به کنترل کامل کارکنان می باشند . از جمله این قابلیت ها می توانیم به چک کردن مواردی از جمله ساعت کاری ، تاخیر در ساعت ورود ، خروج زود هنگام و زمان غیبت اشاره کنیم . با گسترش و پیشرفت روزانه سیستم های حضور و غیاب ، امکان ثبت و ذخیره تردد ها و افزایش سرعت محاسبات فراهم گردیده است که علاوه بر موارد گفته شده ، تردد های ورود و خروج ، مرخصی ساعتی و روزانه ، ماموریت های متنوع شهری یا برون شهری ، محاسبات مختلف برای ایام مختلف در ساعت ها و شیفت های مختلف اداری ، ایام نیمه تعطیل و تعطیل و .... نیز قابل کنترل می باشند . در کل دستگاه های حضور و غیاب به کاربرانش کمک می کند تا کنرل هزینه های نیروی کار از طریق کاهش پرداخت حقوق اضافی ، برای زمانی که کارکنان کاری انجام نمی دهند ، ممکن گردد . علاوه بر این سیستم های حضور و غیاب برای حصول اطمینان از انطباق با مقررات کار در مورد ساعات حضور کارمندان ، کاربرد دارند . این ویژگی ها که برای هر دو طرف کارفرما و کارکنان مزیت به شمار می آیند ، با افزایش اعتماد ، دقت و صحت پرداخت دستمزد به بهبود بهره وری سازمان کمک می کند .

 

* تشخیص از طریق اثر انگشت
* تشخیص از طریق کارت مغناطیسی
* نوع صفحه نمایش

رنگی یا سیاه و سفید
* اندازه صفحه نمایش
* UPS داخلی

UPS یک نوع باتری شارژی بوده و در هنگام قطع برق وارد مدار می شود.در طول مدت قطع برق اطلاعات مربوط به ورود و خروج در حافظه دستگاه ذخیره شده و پس از برقراری برق و راه اندازی سرور مرکزی اطلاعات به سرور منتقل می شود
* زمان کاری UPS
* تعداد پرسنل قابل ثبت
* تعداد ترددهای قابل ثبت
* تشخیص از طریق چهره
* تشخیص از طریق کلمه ی عبور
* قابلیت اتصال از طریق کابل شبکه
* قابلیت اتصال از طریق wifi
* خروجی رله

برای باز کردن درب و غیره
* عکسبرداری در هنگام ثبت تردد
* قیمت نرم‌افزار افزار دستگاه
* سهولت تنظیمات و کار با نرم‌افزار

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087