راهنمای خرید تونر کارتریج اصلی و اورجینال

1396/9/14

همان طور که می دانید کارتریج به مواد مصرفی پرینتر گفته می شود. این ماده مصرفی به دو صورت تونر و جوهرافشان در بازار وجود دارد. نوع اول مربوط به پرینتر لیزری و نوع دوم مخصوص پرینتر جوهر افشان است. اگر می خواهید از پرینتر به صورت حرفه ای در محل کار یا حتی منزل استفاده کنید، سعی کنید همیشه یک کارتریج اوریجینال تهیه نمایید. زیرا حتی اگر نیاز به شارژ کارتریج باشد، شارژ کارتریج های اصل بسیار بهتر از شارژ کارتریج های طرح و غیر اصل خواهد بود.

در کشور ما بازار فروش گسترده ای برای تجهیزات و مواد مصرفی پرینترها وجود دارد که این خود باعث افزایش واردات در این حوزه می شود. همان طور که می دانید وجود گارانتی برای یک محصول، موجب اطمینان بیشتر کاربر نسبت به فروشنده و کالا خواهد شد. اما مشکل این جاست که در اکثر مواقع خریداران از داخل کارتن کارتریج بی خبر هستند و نمی دانند که آیا واقعا علامت گارانتی بر روی کاست کارتریج نیز وجود دارد یا نه!


راهنمای خرید کارتریج اورجینال

در اینجا سعی داریم نکاتی را به عنوان راهنمای خرید کارتریج اورجینال ارائه دهیم. برای شناسایی و خرید کارتریج های اورجینال راه های متفاوتی وجود دارد. اولین و مهمترین مرحله برای تشخیص یک کارتریج اصل از غیر اصل، تشخیص فیزیکی کالا است. کارتریج های فابریک چند نشانه فیزیکی دارند که اولین و مهمترین آن ها وجود هولوگرام امنیتی به صورت اتمی است. البته در برخی نمونه های وارداتی، هولوگرام موجود روی کالا به صورت برچسب می باشد که به راحتی از سطح کارتن جدا می شود. شما می توانید برای اطمینان خاطر نسبت به کارتریج خریداری شده، شماره هولوگرام را در سایت چک کنید.

در مرحله بعد، لازم است سریال ثبت شده در پشت جعبه کارتریج را بررسی کنید. این سریال باید با کاست کارتریج مطابقت داشته باشد.  زیرا در بعضی موارد مشاهده شده که کارتن کارتریج خریداری شده اوریجینال بوده اما کاست طرح درون کارتن قرار داشته است. البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که برخی از کمپانی های تولید کننده کارتریج و مواد مصرفی مانند کارتریج اچ پی HP هر چند مدت یک بار، تغییرات عمده ای را در کارتن و کاست کارتریج های خود به وجود می آورند تا امکان هر گونه جعل از سودجویان سلب شود.

مهمترین و عمده ترین تفاوتی که بین کارتریج های درجه یک و اوریجینال با کارتریج های نامرغوب و شارژی وجود دارد، در کیفیت چاپ پرینتر و تعداد برگ های چاپی آن می باشد. علاوه بر این ها کارتریج های نامرغوب می توانند برای پرینتر خطرناک باشند و به برد دستگاه آسیب بزنند. این نکته نیز لازم به ذکر است که استفاده از کارتریج های غیر اصل میزان برق مصرفی پرینتر را بیشتر می کند و باعث ایجاد نوسانات برق در دستگاه پرینتر می شود.

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087