دلایل انتخاب پرینتر سوزنی برای خرید

1397/1/26

⁣چرا پرینترهای سوزنی برای کسب و کارها ایده آل هستند؟
یک پرینتر سوزنی یا ماتریس نقطه‎ای چیست؟

یک پرینتر سوزنی با سیستم ماتریس نقطه‎ای نوعی پرینتر است که در مقایسه با یک ماشین چاپ سنتی با ضربه زدن به سمت بالا و پایین توسط پین‎ها بر روی یک ریبون جوهر پرینت اثراتی ایجاد می‎کند و به این ترتیب عملیات چاپ انجام می‎شود. پرینترهای ماتریس نقطه‎ای می‎توانند با ایجاد یک مجموعه از نقاط، که بسیار نزدیک یکدیگر قرار می‎گیرند، کاراکترها را تولید کنند.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا متوجه شوید که چرا این سبک قدیمی از پرینترها برای یک کسب و کار صنعتی خوب هستند.

چه کسانی از پرینترهای سوزنی استفاده می‎کنند؟

طی دهه هفتاد و هشتاد میلادی، پرینترهای سوزنی بهترین انتخاب برای کسب و کارهایی بودند که به دنبال بهره‎وری در هزینه بودند و تا حدود دهه 90 رایجترین پرینترهایی بودند که در خانه‎ها و دفاتر مورد استفاده قرار می‎گرفتند.

با اینکه در حال حاضر تمایل به استفاده از پرینترهای سوزنی در آن محیطها وجود ندارد، اما از آنجایی که این پرینترها می‎توانند از کاغذ کاربن برای تولید چندین نسخه از یک سند استفاده کنند، همچنان انتخاب خوبی برای کسب و کارهای صنعتی امروز هستند. پرینترهای سوزنی همچنین برای تنظیمات صنعتی که از لحاظ عملکردی نیاز به استقامت و دوام و حداقل نظارت انسانی دارند، مناسب هستند.

شرکت‎هایی که با ورود اطلاعات و ایجاد فرم‎های چند بخشی سر و کار دارند نیز از صرفه جویی در هزینه‎ها و افزایش بهره‎وری که از طریق پرینترهای سوزنی ایجاد می‎شود بهره مند خواهند شد.

چه چیزی پرینتر سوزنی را برای کسب و کارهای امروزی مناسب می‌سازد؟

هزینه هر صفحه

این نوع از پرینترها همچنین دارای هزینه‎های پایین پرینت برای هر صفحه هستند، زیرا زمانی که جوهر کم می‎شود، به جای آنکه کار متوقف شود، فقط چاپ خروجی رفته رفته شروع به محو شدن می‎کند. پرینترهای سوزنی یک انتخاب عالی برای شرکت‎های بزرگی هستند که به جای چاپ با کیفیت بالا نیازمند چاپ کم هزینه هستند.

کیفیت چاپ

کیفیت چاپ بر اساس تعداد پین هایی تعیین می‎شود که نقاط را چاپ می‎کنند و می‎تواند بین 9 تا 24 عدد باشد، یک پرینتر سوزنی 24 پینه، مانند اپسون LQ-350 A4 بهترین کیفیت را ارائه می‎دهد.

این پرینتر اپسون دارای ظرفیت بالای ریبون و برابر با 2.5 میلیون کاراکتر است و نیاز بسیار پایینی به جوهر و مواد مصرفی دارد.

سرعت

به طور کلی سرعت چاپ پرینترهای سوزنی بسته به کیفیت چاپ مورد نیاز، می‎تواند بین 50 تا 5000 کاراکتر باشد. اکثر این پرینترها دارای تنظیماتی هستند که به شما اجازه می دهد سرعت چاپ را تغییر دهید.

ریبون

ریبون‎ها در پرینترهای سوزنی که معمولا سیاه یا قرمز هستند تمایل به خشک شدن ندارند – چه ریبون در قسمت جلوی هد چاپ قرار داشته باشد و چه در پوشش محافظ ذخیره شده باشد. به لطف ریبون‎های جوهر هزینه نگهداری چنین ماشینی کم است.

طول عمر

این دستگاه‎ها فوق العاده قوی هستند، بنابراین قدرتشان آنها را برای یک محیط صنعتی بسیار مناسب می‎سازد.

با این حال، در نهایت، لازم به ذکر است که پرینترهای ماتریس نقطه‎ای به علت ماهیت نحوه چاپشان ممکن است پر سر و صدا باشند، بنابراین برای محیطهای آرام مناسب نخواهند بود. همچنین، یک پارگی کوچک موجود در یک قطعه کاغذ ممکن است باعث جمع شدن کاغذ در دستگاه شود، مگر اینکه پرینتر توانایی هندل کردن چنین عیبی را داشته باشد.

امیدواریم که این مطلب توانسته باشد برخی از دلایلی که ممکن است پرینترهای سوزنی را برای کسب و کار بزرگ شما مناسب سازد، برجسته کند. برای هر گونه کمک در انتخاب یک پرینتر ماتریس سوزنی 24 پین با توجه به نیازهای شرکتتان، می‎توانید همین امروز با تیم ما تماس بگیرید.

نام نویسنده ADMIN
تگ ها
مقالات مرتبط

Support@hpcanonstar.com 021-88847087