تعویض تونر کارتریج در چاپگرهای ساده مثل HP M12

تعویض تونر کارتریج در چاپگرهای ساده مثل HP M12

1396/7/25

نام نویسنده admin

چگونه کارتریج پرینتر لیزری را عوض کنیم؟

آموزش تعویض کارتریج پرینتر لیزری (یا همان کارتریج تونر) ؛ با سرعت و با دقت

کارتریج‌های پرینتر پس از استفاده مستمر، بالاخره خالی و تمام می‌شوند. توانایی تعویض سریع و صحیح این کارتریج‌ها به شما امکان می‌دهد که مجدداً بتوانید از پرینتر خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید نحوه تعویض کارتریج پرینتر لیزری (یا همان تونر کارتریج) را یاد بگیرید، گام‌های زیر را دنبال کنید:

آموزش تعویض کارتریج پرینتر لیزری

1. ابتدا پرینتر خود را روشن کنید. در بسیاری از پرینترها برای دسترسی به کارتریج تونر، دستگاه باید روشن باشد. اما اگر پس از روشن کردن پرینتر، درب آن باز نشد، باید آن را خاموش کنید. احتمالا درب پرینتر شما در حالت روشن قفل می شود.

تعویض کارتریج تونر در پرینتر لیزری- گام اول - http://kalasood.com

2. درب پرینتر را باز کنید تا به کارتریج تونر دسترسی داشته باشید. در برخی مدل‌ها، باید دکمه آزادسازی (release) را فشار دهید و درب را به سمت خودتان بکشید.

تعویض کارتریج تونر در پرینتر لیزری- گام دوم  http://kalasood.com

3. کارتریج مصرف شده را از پرینتر خارج کنید.

بسته به مدل پرینتر شما، ممکن است مجبور باشید، دسته رهاسازی کارتریج را آزاد کنید، یا دکمه چفت کارتریج را فشار دهید تا به راحتی خارج شود. در برخی پرینترها، دکمه آزادسازی به رنگ آبی و در یک سمت کارتریج قرار دارد.

پس از باز کردن قفل، با کشیدن کارتریج به سمت بالا و به طرف خود، آن را از جای خود خارج کنید.

تعویض کارتریج تونر در پرینتر لیزری- گام سوم  http://kalasood.com

4. کارتریج جدید را از جعبه خارج کنید، ولی پلاستیک بسته‌بندی آن را جدا نکنید. گاهی در طی حمل و نقل، ممکن است جوهر در درامِ تونر ته‌نشین شده باشد که منجر به پرینت‌های بی‌کیفیت می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل، به آرامی کارتریج را تکان دهید. این کار کمک می‌کند که پودر جوهر (تونر) در سرتاسر کارتریج پخش شود.

 تعویض کارتریج تونر در پرینتر لیزری- گام چهارم  http://kalasood.com

5. کارتریج جدید را از بسته‌بندی پلاستیکی خارج کنید و نوار رنگی روی پرینتر را بکشید. این نوار، محافظ کارتریج است که از انتهای آن خارج می‌شود و به نوعی، تضمین کننده مستعمل نبودن آن است.

تعویض کارتریج تونر در پرینتر لیزری- گام پنجم  http://kalasood.com

هنگام انجام این کار، باید مواظب باشید که درام ایجاد کننده تصویر در انتهای کارتریج پرینتر را لمس نکنید. ایجاد لکه بر روی درام، باعث مشکل در کیفیت چاپ می‌شود.

تعویض کارتریج تونر در پرینتر لیزری- گام پنجم - ب   http://kalasood.com

6. کارتریج جدید را به آرامی و با دقت جا بزنید.  قبل از بستن درب پرینتر، چفت قفل کارتریج بسته شده باشد.

تعویض کارتریج تونر در پرینتر لیزری- گام ششم   http://kalasood.com

7. پرینتر شما برای استفاده آماده است.

یک پرینت آزمایشی بگیرید. کامپیوتر شما به طور خودکار کارتریج جدید را تشخیص می‌دهد. اکثراً این سؤال از شما پرسیده می‌شود که از کارتریج جدید خود مطمئن هستید؟ OK را کلیک کنید. کامپیوتر، تنظیمات پرینتر شما را بررسی کرده و یک عکس تمام صفحه برای شما چاپ می‌کند.  

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087