تعمیر کارتریج جوهری خشک و مسدود شده با جوهر

تعمیر کارتریج جوهری خشک و مسدود شده با جوهر

1396/9/16

نام نویسنده admin

اگر پرینتری (یکی از آن موارد فوق العاده قدیمی) دارید که برای چند ماه (یا حتی یک یا دو سال!) استفاده نشده ولی دیگر قادر به چاپ و پرینت نیست، دلیل آن می تواند مسدود شدن کارتریج توسط جوهر باشد.

علاوه بر این، انواع مختلفی از کارتریج وجود دارد، بنابراین ممکن است نیاز به یک روش دیگر و یا حتی استفاده از موارد متفاوتی داشته باشید.

این مقاله عمدتا برای پرینترهایی مناسب است که توسط مصرف کنندگان خانگی عمومی به عنوان “Drop on Demand” یا به اصطلاح DOD  طبقه بندی می شوند.

رفع مسدودیت کارتریج اصلا کار پیچیده ای نیست، اما می تواند باعث پخش جوهر شود بنابراین نکات و مراحل را پیش از شروع به کار نمودن بخوانید!

تعمیر کارتریج قدیمی و یا مسدود شده با جوهر

1. نوع کارتریج خود را تعیین کنید.

تعمیر کارتریج
باید الکترونیک، اسفنجی یا سر باز باشد. نوع الکترونیکی معمولا با نوارهای سیم نارنجی پوشانده می شوند. مدل اسفنجی واضح است دارای اسفنجی قابل لمس می باشد. مدل باز دارای حفره ای هستند که در آنها هیچ چیزی بجز جوهر دیده نمی شود.

2. بعد از تعیین نوع ، طق دستورالعمل ذیل عمل کنید:

دهانه های الکترونیکی را به سادگی در سطل زباله پرتاب کنید. این دهانه ها ناکارآمد هستند، به ویژه اگر هر روز از آن ها استفاده نکنید. از پرینتر خود خلاص شوید آنرا دور بیاندازید. یک پرینتر اسفنجی یا از نوع سر باز بخرید، این ها تقریبا هرگز خشک نمی شوند، زیرا سیستم آنها را مهر و موم می کند. معمولا این ها را در پرینترهای دارای چهار کارتریج پیدا می کنید؛ سه رنگ جداگانه و یک سیاه (بعنوان مثال CMYK). اگر کارتریج اسفنجی یا سر باز دارید و روش های بالا فایده ای نداشته اند، کارتریج شما مرده محسوب می شود. جوهرش خشک شده و به مرحله ای رسیده که نمی توان آن را نجات داد. در نتیجه باید یک کارتریج جدید بخرید.

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087