بارکدخوان و فیش پرینتر دو دستگاه لازم برای یک فروشگاه

بارکدخوان و فیش پرینتر دو دستگاه لازم برای یک فروشگاه

1396/4/3

نام نویسنده ADMIN

در هنگام انتخاب یک چاپگر لیبل و بارکد برای کسب و کار خود را، این مهم است که به یاد داشته باشید که همه نوع چاپگرها مثل هم هستند. در حالی که ماتریس نقطه، جوهر افشان، و پرینتر های لیزری، حداقل در تئوری، ممکن است قادر به ایجاد برچسب بارکد قابل اسکن باشند، در بسیاری از موارد سؤال در مورد هزینه های مالکیت طول عمر، سهولت استفاده، و کیفیت بارکد بوجود می ­آید. هنگامی که برچسب بارکد چاپ می شوند، عرض فاصله و میله­ ها بسیار کم است و مناطق خاموش در هزاران اینچ یا مایل اندازه­گیری شده­ اند. اگر عرض نوار متناقض باشد و یا تضاد بین نور و عناصر تاریک وجود نداشته باشد، برچسب بارکد خوانده نخواهد شد.

به همین دلیل بسیاری از شرکت ها از پرینتر های حرارتی برای بارکد خود استفاده می ­کنند. این پرینتر­ها قادر به چاپ یک یا هزاران برچسب بارکد به صورت همزمان و با بالاترین وضوح چاپ و کیفیت خواهند بود و از آنجایی که برچسب بارکد در هر کجا که محصولات نگهداری می شوند، لازم است پرینتر قادر باشد که در محیط­ هایی سخت‌تر از محیط معمول دفتری قرار بگیرد.

    هنگام خرید چاپگر لیبل و بارکد باید چه چیزهایی بپرسیم؟
    پیدا کردن چاپگر مناسب نیاز به یک رویکرد فردی دارد. این سؤالات به شما کمک خواهد کرد که دقیق تر به این فرآیند نگاه کنید.
    حجم چاپ لیبل و بارکد مورد انتظار چقدر است؟
    آیا بارکدها در صورت نیاز چاپ می­ شوند یا به صورت دسته ­ای؟
    برچسب­ ها در چه اندازه ­ای مورد استفاده قرار خواهند گرفت؟
    کیفیت چاپ چقدر مهم است؟ چه خواهد شد اگر بارکد خوانده نشود؟
    اگر شرایط برچسب را تغییر دهید، می توانید تغییرات را به صورت داخلی انجام دهید یا از بیرون باید به شما کمک شود؟
    هر چند وقت یکبار چاپگرهای لیبل و بارکد باید تعمیر یا تعویض شود؟
    آیا چاپگر می­ تواند در مکانی که برچسب­ ها مورد نیاز است قرار داده شود؟
    چه میزان پشتیبانی IT و اپراتور برای نصب و راه­ اندازی و نگهداری سیستم مورد نیاز است؟

حالا که شما یک ایده بهتر از آنچه شما دنبال آن هستید در مورد چاپگر برچسب بارکد دارید، دو استاندارد صنعت را در نظر داشته باشید.

انواع چاپگرهای لیبل و بارکد حرارتی

بسته به نوع کاربرد، یک چاپگر لیبل و بارکد حرارتی از فن آوری انتقال حرارتی یا حرارتی مستقیم برای پرینت نمادهای بارکد روی برچسب استفاده خواهد کرد. در اینجا اطلاعات کمی بیشتر در مورد هر نوع چاپگر حرارتی ارائه می­شود.

چاپگرهای لیبل و بارکد حرارتی مستقیم

اگر شما تا به حال یک رسید از یک فروشگاه مواد غذایی و یا یک ایستگاه گاز را در مقابل نور خورشید قرار داده باشید، دیده اید که کاغذ سیاه می­شود، پس نتیجه پرینت حرارتی مستقیم را مشاهده نموده­اید. ماشین آلات کپی و فکس که با حرارت مستقیم کار می­کنند از کاغذ پوشیده شده از مواد شیمیایی استفاده کرده و برای چاپ برچسب بارکد بسیار مؤثر در نظر گرفته می­شود. هد چاپ شامل یک آرایه خطی طولانی از عناصر گرمایش مقاومتی (100 تا 300 در هر اینچ) هستند که به صورت عمود بر جهت حرکت کاغذ مرتب شده­اند. هر عنصر هد چاپ، بخش پوشیده شده از مواد شیمیایی زیر خود را گرم می­کند. گرما یک واکنش شیمیایی ایجاد می­کند که موجب تشکیل یک نقطه سیاه می­شود. نقطه-های بیشتر و بیشتر، تصویر بارکد کامل را تشکیل می دهد.

چاپگر­های بارکد انتقال حرارتی

تکنولوژی مشابه در چاپ انتقال حرارتی استفاده می­شود، اما جایگزین کاغذ دارای پوشش شیمیایی، برچسب غیر حساس و ویژه و یک نوار جوهری است. نوار پلی استر با جوهر انتقال حرارتی خشک پوشیده شده و بین هد چاپ و برچسب قرار می­گیرد. هد پرینت یا چاپ گرم شده جوهر را به سطح برچسب انتقال می­دهد جایی که جوهر خشک شده و به برچسب می­چسبد. هنگامی که نوار پوست می­اندازد، تصویر بارکد باقی می­ماند.

حرارتی مستقیم در برابر انتقال حرارتی

هر دو نوع چاپگر برچسب بارکد حرارتی مزایا و معایبی در طول فرایند چاپ دارند. بر خلاف اکثر پرینتر های لیزری، هر دو پرینتر­های حرارتی و حرارتی مستقیم راحتی بین دسته و چاپ برچسب تکی بدون اتلاف تغییر می­کند.

مزایای پرینتر های حرارتی مستقیم:

    استفاده آسان بدون نیاز به هیچ تجهیزات اضافی مانند جوهر، تونر، و یا نوار
    چاپ بارکد با کیفیت بسیار بالا که به راحتی خوانده می­شود.
    هزینه های تعمیر و نگهداری و هزینه های کل مالکیت (TCO) پایین
    با دوام تر از پرینتر های لیزری یا نقطه ماتریس. ، به این معنی که آن‌ها در هر دو محیط صنعتی و اداری قابل اعتماد هستند.

اشکال عمده چاپگرهای برچسب بارکد حرارتی مستقیم، حساسیت به شرایط محیطی، به خصوص گرما و نور است. کاغذ نیز پس از پایان فرایند چاپ فعال باقی می­ماند و اغلب نیاز به یک پوشش رویی دارد تا در برابر نور UV، مواد شیمیایی، و خراش سطحی مقاومت کند.

چاپگر­های انتقال حرارتی بسیاری از همین مزایایی که گفته شده را ارائه می­ کنند که شامل موارد زیر است:

    ثبات تصویر طولانی مدت
    چاپ تکنولوژی انتقال حرارتی در طیف گسترده ای از محصولات رسانه-ای
    بسیار پایدار است که موجب عملیات قابل اعتماد در کاربردهای صنعتی و اداری می­ گردد.

هزینه های تامین پرینتر­های انتقال حرارتی بالاتر است زیرا نیاز به جایگزینی نوار دارد. در بسیاری از موارد نوار مانند دیگر پرینتر­ها قابل باز­یافت نیست. و پوشش میانی چاپگر و نوار باید سازگار باشند تا از کیفیت چاپ مطلوب اطمینان حاصل گردد. در غیر این صورت گرمای هد چاپ ممکن است نوار روی برچسب را ذوب کند و باعث خرابی برچسب بارکد و باعث مشکلات بالقوه داخلی چاپگر گردد.

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087