استفاده از سرویس پرینت ابری گوگل برای اسکن مستقیم اسناد بر روی شبکه در پرینترهای چندکاره

استفاده از سرویس پرینت ابری گوگل برای اسکن مستقیم اسناد بر روی شبکه در پرینترهای چندکاره

1396/10/11

نام نویسنده admin

یکی از ویژگی های بسیار مهم و کارآمد پرینترهای چندکاره، امکان اسکن مستقیم اسناد مورد نظر بر روی فولدر شبکه است. امروزه، این ویژگی پرینترهای چندکاره، موجب سهولت کار بسیاری از کاربران شده است. به علاوه، پرینترهای چندکاره از امکان اتصال به فضای ابری نیز برخوردار هستند.

البته استفاده از پرینت ابری گوگل از آن دسته سرویس‌هایی است که هنوز در میان کاربران جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است. پرینت ابری گوگل این امکان را فراهم نموده است که در هرجایی که هستید از دور یا نزدیک، و از طریق هر ابزاری، بتوانید بصورت مجازی دستور پرینت را به پرینتگر مورد نظر خودتان ارسال نموده وعکس یا مدرک مورد نظرتان را چاپ کنید. شاید در حالت عادی نصب  یک پرینتگر به اشتراک گذاشته شده، کمی دشوار باشد، اما با کمک سرویس پرینت ابری گوگل می‌توان تنها در چند دقیقه این کار را انجام داد. راه اندازی این سرویس بسیار ساده است.

در ادامۀ مطلب، نحوۀ استفاده از پرینترهای چندکاره؛ نحوۀ راه اندازی و استفاده از پرینت ابری؛ و عملکرد مشترک سرویس ابری و پرینترهای چندکاره را بصورت مشروح و گام به گام توضیح داده می‌شود.

پرینترهای چندکاره، ابزاری سودمند در کنارسرویس پرینت ابری گوگل

از طریق پرینت ابری گوگل می‌توانید انواع مدارک یا عکس ‌های خود را از دور یا نزدیک به پرینتر چندکاره خود انتقال داده و به چاپ برسانید. به عنوان مثال، اگر شما در محل کارتان به پرینت مدرکی که در منزل است نیاز داشته باشید می‌توانید با استفاده از این سرویس به پرینتر منزل‌ وصل شوید و دستور پرینت بدهید. با استفاده از پرینترهای چندکاره و سرویس پرینت ابری گوگل تنها با چند کلیک و به آسانی این کار قابل انجام است. این فایل های ایجاد شده می تواند در فضای ابری نگهداری و در موارد مورد نیاز مجددا مورد استفاده قرار بگیرد. در حقیقت فضای ابری می تواند عملکردی مشابه بایگانی اسناد و مدارک را برای شما ایفا کند و از سوی دیگر پرینترهای چند کاره به بهترین شکل امکان دسترسی به این بایگانی را فراهم می سازد. در ادامه با ما همراه شوید تا نحوه فعال‌سازی اسکن مستقیم بر روی شبکه را در پرینترهای چندکاره، بویژه مدل HP M225 مورد بررسی قرار دهیم.

نحوۀ اسکن مستقیم اسناد بر روی شبکه (فعال‌سازی )

    درابتدا با استفاده از کابل شبکه یا (wireless) دستگاه را به شبکه متصل می کنیم.
    سپس از قسمت پنل پرینتر چندکاره، به بخش وایرلس یا شبکه وارد می شویم.
    پس از مشاهده اطلاعات شبکه، مرورگر اینترنت را باز می‌کنیم و در قسمت Enter، آی پی دستگاه خود را وارد می کنیم.
    در صورت درست بودن آدرس و عدم بروز اشکال در شبکه، صفحه مخصوص اطلاعات پرینتر قابل مشاهده خواهد بود.
    در این مرحله، با ورود به تب اسکن، گزینه New را انتخاب می کنیم.
    در ادامۀ فرآیند فعال‌سازی، تمام اطلاعات مورد نیاز در این صفحه را کامل می کنیم؛ به عنوان مثال:

    در قسمت Display Name، برای اسکن خود اسمی را تعیین می‌کنیم.
    در قسمت Network Path، آدرس فولدر مورد نظر را در شبکه یا کامپیوتری که می‌خواهیم فایل‌های اسکن شدۀ ما در آنجا قرار بگیرد، وارد می کنیم. ( توجه: فولدر مورد نظر باید Share یا به اشتراک گذاشته شود و امکان خواندن و نوشتن را داشته باشد و همچنین آدرس شبکه‌ای نیزوارد شود).
    در قسمت Username & Password، نام کاربری و رمز را وارد می کنیم. اگر تمایل داشته باشیم که فردی بجز خودمان بتواند بر روی شبکه اسکن را انجام بدهد.
    در قسمت Pin رمزی را وارد می کنیم.
    و در قسمت Scan Setting مشخصات اسکن انجام شده را وارد می‌کنیم؛ این مشخصات شامل: فرمت ذخیره‌ سازی، سایز و کیفیت اسکن، رنگی یا سفید و سیاه بودن آن، اسم فایل ذخیره سازی شده و موارد دیگر است.

    اگر فرآیند مورد نظر بدرستی انجام گرفته باشد، پیامی نمایش داده می‌شود که نحوه عملکرد را تایید می کند.
    اگر در این مرحله آیکون Scan موجود بر روی صفحه مانیتور را کلیک کنیم، می‌توانیم از طریق منویی که باز می‌شود واردScan To Network Folder شویم. با انتخاب این گزینه، دستگاه به آسانی کار خود را شروع می‌کند و اسکن مورد نظر را ذخیره می کند؛ بدین ترتیب فعال‌سازی بشکل موفقیت‌آمیزی انجام گرفته است. در صورت تمایل به داشتن انواع دیگری از اسکن، دوباره وارد آی پیِ پرینتر می‌شویم و گزینه New را کلیک می کنیم تا یک اسکن دیگر را نیز اضافه کنیم.

بدین ترتیب می توانید یک فایل شخصی از مدارک مورد نظرتان تهیه و در فضای ابری قرار دهید تا در صورت لزوم براحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

بدین ترتیب که می توانید آدرس و اطلاعات خود را در پروفایل شخصی تان ذخیره نموده و در خریدهای بعدی به سهولت خرید خود را انجام بدهید. ضمنا، امکان ذخیره سازی فهرست محصولات مورد علاقه شما نیز وجود دارد و در صورت عدم موجودی یک محصول در زمان موجود شدن اطلاع رسانی می‌شود

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087