آموزش پرینت فایل و عکس از گوشی به روش Cloud Print

تاریخ مقاله: 1396/9/16

آموزش پرینت فایل و عکس از گوشی به روش Cloud Print

آیا تا به حال آرزو کرده اید که کاش تلفن شما نیز مانند کامپیوتر قادر به پرینت و چاپ باشد؟ آیا لپ تاپ خود را در خانه جا گذاشته اید و نیاز به پرینت یک سند مهم دارید؟ تقریبا هر فایلی را می توانید در گوشی یا تبلت اندرویدی خود بخوانید! آموزش تصویری و کامل پرینت گرفتن از گوشی یا تبلت را در این مطلب ببینید.

نکته: شما به گوگل کروم نیاز دارید، آن را بر روی کامپیوتر و همچنین گوشی / تبلت خود نصب کنید، سپس یک حساب کاربری گوگل را ایجاد نمایید.

ثبت نام پرینتر شما در Cloud Print

  1. نوع پرینتر خود را تعیین کنید. پرینترهای مدرن به طور گسترده از دو نوع می باشند:
  • پرینترهای کلاسیک: پرینترهایی که توانایی اتصال به اینترنت را ندارند. آنها ممکن است از طریق Wi-Fi، بلوتوث یا اتصال USB به دستگاه های دیگر متصل شوند. برای نصب اولیه به کامپیوتر یا لپ تاپ نیاز دارند.
  • پرینترهای Cloud Ready: پرینترهایی که می توانند به اینترنت متصل شوند و برای راه اندازی به کامپیوتر نیاز ندارند.

 

  1. گوگل کروم را باز کنید. با استفاده از حساب Google خود، وارد کروم شوید. بر روی دکمه تنظیمات با سه خط کوتاه و در نزدیکی گوشه بالا سمت راست مرورگر خود کلیک کنید. روی settings کلیک کنید و به پایین بروید. پس از آن، بر روی ” Advanced Settings ” کلیک نمایید.

 

 

  1. Cloud Printing services را در « Advanced Settings » جستجو کنید.

 

 

  1. پرینترهای خود را مدیریت کنید. در بخش Cloud Print در « Advanced Settings»، بر روی manage printers to add or remove printers کلیک کنید.

 

 

  1. بر روی Add Printers کلیک نمایید. همچنین می توانید از https://www.google.com/cloudprint/learn دیدن کنید تا نوع چاپی که ممکن است بخواهید را اضافه کنید.

 

6. ثبت نام تمام شد. 

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087