آموزش نصب پرینتر بدون CD درایور با  دانلود نرم افزار

تاریخ مقاله: 1396/9/16

آموزش نصب پرینتر بدون CD درایور با دانلود نرم افزار

این آموزش به شما نحوه تنظیم یک پرینتر بدون داشتن دیسک نصب نرم افزار آن را نشان می دهد. در این مطلب نصب پرینتر توسط دانلود نرم افزار انجام می شود.

1. با راهنمای پرینتر خود مشورت کنید. این دفترچه راهنما ممکن است بخش هایی با دستورالعمل های مخصوص پرینتر شما را در رابطه با آنچه که می توانید برای نصب پرینتر خود بدون نرم افزار انجام دهید، داشته باشد. اگر اینگونه است، دستورالعمل های زیر را برای یافتن و دانلود نرم افزار پرینتر خود دنبال کنید.
2. به وب سایت سازنده پرینتر بروید. به عنوان مثال، برای پرینتر HP به http://www.hp.com/ بروید. برخی از وب سایت های محبوب دیگر تولید کننده پرینتر عبارتند از:
• کانن – https://www.usa.canon.com/internet/portal/us/home/support
• اپسون – https://epson.com/
• برادر – http://www.brother-usa.com/printer/

3. روی تب Printers کلیک کنید. هر وب سایت تولید کننده در ظاهر متفاوت خواهد بود، بنابراین ممکن است مجبور شوید که در بالای صفحه به دنبال این قسمت بگردید.
• اگر یک نوار جستجو در بالای وب سایت وجود دارد، نام مدل پرینتر خود را تایپ کنید و سپس مرحله بعدی را فراموش کنید.
4. مدل پرینتر خود را جستجو کنید. از طریق مدل های موجود جستجو کنید یا در صورت لزوم نام پرینتر خود را در نوار جستجو تایپ کنید.
5. به دنبال لینک دانلود “نرم افزار” یا “Software” بگردید. ممکن است مجبور شوید مدل پرینتر خود را در نوار جستجو دوباره وارد کنید تا نرم افزار را نیز پیدا نمایید.
• برخی از وب سایت ها لینک دانلود نرم افزار را در متن بسیار کوچک در پایین صفحه قرار می دهند.
6. روی لینک دانلود برای نرم افزار پرینتر خود کلیک کنید. انجام این کار باید ارسال نرم افزاری به کامپیوتر شما را آغاز کند.
7. منتظر دریافت نرم افزار پرینتر خود باشید. این امر می تواند چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد.
• در صورت درخواست، اولین مکان ذخیره را انتخاب کنید.
8. اگر در ویندوز هستید فولدر نرم افزار را از حالت فشرده خارج کنید. به سادگی روی فولدر دوبار کلیک کنید، روی setup file دوبار کلیک نمایید، در صورت درخواست، OK را کلیک کرده و یک مکان را انتخاب کنید و سپس روی Extract Here … کلیک کرده و فولدر را اکسترکت نمایید.
• کاربران مک تنها با دوبار کلیک بر روی فولدر می توانند آن را باز کنند.
• اگر نرم افزار خود را به شکل یک فایل معمولی و بدون فشرده سازی دانلود کرده اید، این مرحله را رها کنید.
9. روی setup file دوبار کلیک کنید. در کامپیوترهای ویندوز، ابتدا باید پوشه unzipped جدید را باز کرده و سپس روی فایل EXE دوبار کلیک کنید. کاربران مک به سادگی می توانند برای اجرای آن روی setup file (به احتمال زیاد فایل DMG) دوبار کلیک نمایند.
• اگر شما Mac را در MacOS Sierra اجرا می کنید، ممکن است لازم باشد قبل از ادامه، نرم افزار را تایید یا verify کنید.
10. دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. آنچه که بعد از دو بار کلیک کردن بر روی setup file مشاهده می کنید، بسته به سیستم عامل و پرینتر شما متفاوت است، بنابراین تنها در صورت بروز خطا روی صفحه، تا زمانی که نصب کامل شود، مراحل زیر را دنبال کنید.
11. سعی کنید به پرینتر خود متصل شوید. اگر پرینتر شما دارای کابل USB باشد، آن را به کامپیوتر خود وصل کنید تا ببینید آیا کامپیوتر شما پرینتر را شناسایی می کند یا خیر. اگر پرینتر تنها از طریق Wi-Fi متصل شود، اطمینان حاصل کنید که پرینتر و کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشند. اکنون باید بتوانید به پرینتر خود دسترسی پیدا کنید.

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087