آموزش تعویض کارتریج جوهرافشان hp

تاریخ مقاله: 1396/9/15

آموزش تعویض کارتریج جوهرافشان hp

نیاز به جایگزینی کارتریج های بدون جوهر دارید؟ در حالی که جوهر افشان هر پرینتر کمی متفاوت است، تمام آنها همان مراحل پایه را دنبال می کنند. در نتیجه تمام مراحل زیر را بدون در نظر گرفتن نوع پرینتر خود دنبال کنید.

نحوه تعویض کارتریج بدون جوهر

 

1. برند پرینتر و شمارۀ مدل آن را بنویسید.

تعویض کارتریج

برای پیدا کردن کارتریج جایگزین، باید هر دو را بدانید. اگر نمی توانید شماره مدل را پیدا کنید، مدارک ارائه شده همراه با پرینتر را بررسی نمایید.

 

2.پرینتر خود را روشن کنید و درب / فلپ که حاوی کارتریج است را باز کنید.

کارتریج در مرکز منطقه چاپ قرار دارد. ممکن است  فشار دادن دکمه Ink که دارای آیکون «قطره » است برای خارج شدن کارتریج لازم باشد. آن را از محفظه اش بیرون نکشید.  در زمانی که درب باز شده یا دکمه فشار داده می شود، باید به طور خودکار حرکت کند.

 

3.شماره و نوع کارتریج خود را بنویسید.

سیستم های شماره گذاری و برچسب زدن بر اساس تولید کنندگان پرینتر متفاوت است.

 

4.کارتریج های جدید را خریداری کرده و یا قدیمی ها را دوباره شارژ کنید.

از اعدادی که نوشتید جهت خرید از فروشگاه یا فروشگاه آنلاین استفاده کنید یا کارتریج خود را برای شارژ به متخصصانش بسپارید. اگر مطمئن نیستید، کارتريج را به فروشگاه ببريد و از کارکنان بخواهيد که به شما در یافتن گزینه مناسب کمک کنند.اطمینان حاصل کنید که کارتریج را از همان سازنده دریافت کنید. آنها برای برند های مختلف سازگار نیستند و اغلب در تنها با یک برند کار می کنند.

 

5.به آرامی کارتریج هایی را که می خواهید جایگزینشان کنید را بردارید.

بسته به مدل پرینتر شما، ممکن است چند کارتریج را انتخاب کنید. رنگ جوهر کارتریج باید بر روی برچسب آن نمایش داده شود.گرفتن کارتریج. برخی از کارتریج دارای گیره هایی هستند که می توانند آنها را از سینی جوهر آزاد کنند.آن را به زاویه ای دور تر از نقطه ضمیمه بکشید.کارتریج های خود را حذف نکنید، مگر اینکه جایگزین آن ها آماده باشد. ترک یک سر چاپی خالی برای مدت بیش از حد طولانی می تواند آن را خشک وا غیر قابل استفاده کند.

 

6.پیش از باز کردن کارتریج جدید آن را تکان دهید.

تکان دادن به اولین کارهای چاپی کمک خواهد کرد که بهتر به نظر برسند. برای جلوگیری از چکیدن جوهر پیش از باز کردن کیسه آن را تکان دهید.

 

7.محافظی که جوهر را پوشش می دهد را بر دارید.

این ها در مارک های مختلف، متفاوت هستند، اما تقریبا تمام کارتریج ها دارای برچسب حفاظتی یا قطعه پلاستیکی جهت محافظت از جوهر می باشند که باید پیش از نصب حذف شوند.

 

8.کارتریج را داخل پرینتر قرار دهید.

این کار را برعکس زمان در آوردنش انجام دهید. زاویه صحیح را نگه دارید که با کمی تلاش متناسب می شود. بیشتر کارتریج های جدیدتر با فشار کمی به صورت خودکار به محل می رسند.

 

9.صفحه تست را چاپ کنید.

این کار شما را از درست نصب شدن کارتریج مطمئن می کند و جلوی ریختن جوهر بر روی اسناد اصلی شما را می گیرد.

 

10.پرینتر را برای بهترین کیفیت تنظیم کنید.

اگر متوجه خطوط یا لکه ها می شوید، سر های چاپی شما ممکن است خارج از محل خود بوده یا نیاز به تمیز کردن داشته باشند. اطلاعات پرینتر خود را در مورد نحوه انجام این کار برروی مدل پرینتر خود بررسی نمایید.

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087