آشنایی با تونر و جوهر پرینترهای پیج واید HP

آشنایی با تونر و جوهر پرینترهای پیج واید HP

1396/5/31

نام نویسنده admin

عناصر اصلی برای چاپ در جوهر ها ، رنگ ها هستند . کارایی این جوهر برای انتقال رنگ به کاغذ و چاپ است .

جوهر اچ پی با کیفیت مطلوب

پرینت هایتان به دلیل استفاده از جوهر های اصلی و اورجینال اچ پی با منعکس کردن نور ، با رنگ هایی واضح و جداگانه ( بدون پخش شدن رنگ ها در هم ) ارائه می شود . هر رنگ از مولوکول های پر جنب و جوش ساخته شده است . در حالی که رنگدانه از ذرات کوچک  رنگی ساخته شده که در طول موج نور قابل مشاهده هستند و فرقی نمی کند هر دو می توانند پرینت هایی کاملا رنگی با رنگ های کاملا روشن را ارائه دهند . به هر حال ، رنگدانه پیشنهاد برتری می باشد . این پیشنهاد با امکان اشباع رنگ برتر با تراکم سیاه سفید ، کاملا مقاوم در برابر محو شدن  می باشد . برای مثال ، مقاوم در برابر آب و نور . با این جوهر ها می توانید به سادگی بر روی انواع کاغذ و بروشور و تراکت و ... چاپ هایی با کیفیت بدست آورید .

به منظور تولید تصاویر با گرافیک و رنگ های شفاف به همراه خطوط و متن های واضح ، رنگ ها باید دقیقا رو یا در نزدیکی کاغذ قرار داشته باشند . اگر رنگ ها روی کاغذ به صورت کاملا سطحی یا خیلی عمیق به چاپ برسند دیگر پرینت هایی با تصاویر شفاف نخواهید داشت ! دیگر پرینت هایی واضح بدست نخواهید آورد و دیگر در پرینت هایتان رنگ هایی زنده را مشاهده نخواهید کرد . برای رسیدن به کیفیت چاپ بالا ، رنگ ها باید به سرعت و در یک لایه سطحی نازک پس از رسیدن به کاغذ به چاپ برسند این یک عامل مهم در بدست آوردن کیفیت بالا در چاپ می باشد .

حرکت جوهر از هد چاپگر پیج واید بر روی کاغذ

بر خلاف جوهر پرینتر های لیزری که پودر خشک است جوهر این پرینتر ها مایع می باشد و در زمان رسیدن به کاغذ تنها در مدت زمان کوتاهی مایع باقی می مانند و سریع خشک می شوند .

جوهر از مقداری مایع تهیه شده است ، که به نام خودرو جوهر معروف است ، که حامل رنگ به کاغذ می باشد . خودرو جوهر در درجه اول آب است . اما شامل موارد مورد نیاز برای سازگاری ، قابل اعتماد بودن و کنترل تخلیه جوهر نیز می باشد .

در مسیر انتقال جوهر به کاغذ در یک مقدار کم جوهر 6قطره پیکولیتر وجود دارد و در یک لیتر یک تریلیون و هر یک گرم از جوهر چیزی در حدود 170 میلیون پیکولیتر وجود دارد . هد چاپگر در یک زمان از طریق نازل های جداگانه یک قطره را خارج می سازد و هر قطره باید با سرعت و درست در محل صحیح خود قرار بگیرد .

 

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087