آشنایی با انواع کارتریج پرینترها و چندکاره ها

آشنایی با انواع کارتریج پرینترها و چندکاره ها

1396/8/24

نام نویسنده admin

 

در دنیای امروز تقریبا همه افراد در رابطه با کارتریج ها اطلاعاتی در اختیار دارند . کارتریج ها می توانند در قالب ظروف یا سیستم های تحویل مکانیکی باشند که تونر را یکی از لوازم اصلی علاوه بر کاغذ دستگاه یک دستگاه کپی یا پرینتر لیزری است توزیع می کند . کارتریج تونر معمولا حاوی یک پودر خوب و خشک است که در واقع ترکیبی از پلاستیک ، کربن و افزودنی های رنگی است . بعد از اینکه تونر از کارتریج به کاغذ از طریق یک درام متصل به الکتروستاتیک منتقل شد ، توسط غلطک ها گرم می شود . این کار به طور دائم تونر را به کاغذ متصل می کند و یک پرینت انجام می شود که مانند پرینت جوهری خراشیده یا لک نیست .

انواع کارتریج تونر

سرعت فناوری در حوزه کارتریج تونر کاهش نیافته است. در حقیقت، ما پیشرفت های این حوزه را از تونر جامد به بطری هایی با ظرفیت فوق العاده بالا مبدل کردیم که اجازه می دهد از پرینتر یا دستگاه کپی خود تا قبل از تعویض کردن آن، برای 30000 صفحه یا بیشتر استفاده کنیم. و همه این ها نشان از این دارد که دفاتر شلوغ واقعا نمی‎توانند زمان خرابی و خاموش شدن مداوم داشته باشند که در صورتی اتفاق می افتاد که بهره‎وری تونر اجازه نمی‎داد از سطوح محصولات مصرفی فراتر رویم. در مورد عوامل روی تونر، تنوع بسیار زیادی وجود دارد. بعضی از سیستم ها درام را به درستی در کارتریج ادغام می کنند، هرچند اغلب گفته می‎شود (و رایج تر است) که آنها بطور جداگانه نگهداری شوند، چرا که چرخه بازدهی به ندرت کاملا بین آن دو تطابق می‎یابد. سیستم های مورد علاقه ما مانند سیستم‎های تونر مشابه “بطری Ricoh” است که اجازه می‎دهند قطعات مصرفی را صرفا با کشیدن بطری قدیمی ذخیره تونر و جایگزینی آن با یک دستگاه جدید تعویض کنیم. میزان بازدهی آن ها به اندازه بیش از 10000 صفحه و اغلب نزدیک به 30000 صفحه است. هنگامی که شما پنج نوع کار را روی یک کپی یا MFP هندل می‎کنید، این نوع از راحتی ها هم برای مدیران کسب و کار مدیران شرکت‎ها و همچنین شرکت های خدماتی یا فروشنده ای که با آنها کار می‎کنند حس خوبی برای کار کردن با آنها ایجاد می‎کنند. در واقع، تقریبا تقاضا و نیاز به این نوع سیستم ها است که آنها را در ماشین آلات بزرگتر و سریع تر در همه جا به وجود آورده است.

کارتریج‎ های تونر بطری شکل این نوع از کارتریج های تونر به نظر می رسد مانند یک بطری آب مات هستند، که در دستگاه قرار می‎گیرند تا تونر را به واحد غلتک و درام بفرستند. با استفاده از این سیستم ها، در برخی از مدل های بزرگ، به آسانی می‎توانید بهره‎وری بالاتری داشته باشید – حتی به اندازه 30000 صفحه یا بیشتر. این سیستم ها معمولا مانند یک کارتریج تونر، با مکانیزمی که آنها را در جای خود نگه می دارد تا از مهر و موم خوب و انتقال محتویات اطمینان حاصل شود، به داخل و خارج حرکت می کنند. با استفاده از این سبک از کارتریج، غلتک تونر یک دستگاه جداگانه است که ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری و جایگزینی مخصوص به خود را در طول زمان داشته باشد، اما در نهایت شما برای تونر کمتر هزینه می کنید؛ زیرا این مقدار هیچگاه زیادتر از مواد مصرفی نیست. مدل های بزرگتر و سریعتر (ppm) معمولا دارای این نوع کارتریج تونر هستند و هزینه شما برای هر کلیک (در تونر) بسیار کاهش می یابد.

کارتریج های با مخزن تونر سنتی این نوع کارتریج های تونر، مکانیسم های مخازن پلاستیکی هستند که در مقایسه با سایر موارد، شامل یک غلتک تونر به عنوان بخشی از سیستم می باشند. این کارتریج ها می توانند به پرینتر یا MFP از جلو و یا اطراف اسلاید شوند، اما همچنین دارای یک مکانیسم قفل کردن هستند که آنها را برای استفاده و هم تراز کردن ایمن نگه می‎دارد. کارتریج تونر سنتی می تواند گران قیمت باشد چون شامل بسیاری از قطعات، چرخ دنده ها و سایر اجزای متحرک می باشد.

سیستم های مرکب جامد دستگاه ‎های کپی و دستگاه های پرینتر چند منظوره که از جوهر جامد استفاده می کنند، در واقع ذرات جامد جوهر را ذوب می کنند تا بتوانند آن را بر روی کاغذ به شکل مایع، اسپری کنند. جوهر جامد جذاب است؛ زیرا یک نوع پلیمری مبتنی بر رزین غیر سمی است که بسیار شبیه مداد رنگی به نظر می‎رسد. میله های مرکب جامد می‎توانند بلوک های مربعی یا نازک تر و مستطیل شکل باشند و با شکل علامت گذاری و شماره گذاری شوند و بنابراین همیشه می توانند به موقعیت مناسب لود شوند. (شما دوست ندارید رنگ های خود را برعکس کنید!) چند بلوک جوهر جامد می تواند به طور معمول هر بار بارگذاری شود، به طوری که می توانید چاپ مداوم بدون خرابی داشته باشد. جوهر جامد به عنوان یک جایگزین سوم برای هر دو تکنولوژی لیزری یا جوهری عرضه می شود. این به این دلیل است که واقعا یک تکنولوژی ترکیبی مخصوص به خود است. یکی از مزیت های قابل توجه جوهر جامد این است که از یک هد چاپی و اجزای متحرک کمتری نسبت به پرینتر معمولی لیزری استفاده می کند و همین امر آن را به یکی از ساده ترین و کارآمد ترین سیستم های موجود در بازار تبدیل کرده است. در بالای آن، هیچ بسته بندی برای کارتریج یا بسته بندی بزرگ برای بازیافت یا زباله وجود ندارد؛ بنابراین از لحاظ زیست محیطی بهتر است که حداقل به یک مورد توجه شود.

گزینه های شارژ و تعویض برای انواع مختلف کارتریج های تونر

مطمئناً بهترین گزینه برای تعویض و شارژ کارتریج های لیزری استفاده از نوع اورجینال آنهاست اما به علت هزینه های بالا این مورد در کشورمان یا حتی کشورهای توسعه یافته، زیاد مقبول به نظر نمی رسد. آوند پرینتر راهکارهای شارژ و سرویس کارتریج شما را به بهترین نحو انجام می دهد. همینطور کارتریج و انواع تونر های اورجینال و غیر اورجینال با کیفیت Grade A را با ضمانت عرضه می کند.

 

مقالات مرتبط

تگ ها

Support@hpcanonstar.com 021-88847087